Dobrý den, přeposílám svůj komentář k tématu z Fb skupiny:
Ahoj a zdravím,
nepřijde mi, že je to celé jen o počtu čechů na startu. I když nás půjde 20, ale půjdeme sami někde horem-dolem, tak závod nebude mít žádnou kvalitu a stejně bude zase za pár let zrušen. Proto si myslím, že by bylo vhodnější vytvořit skutečný mezinárodní mítink, jako jsou jarní Poděbrady, kde sice nemusí být na startu MČR enormní počet závodníků, ale je to velmi kvalitní a rychlý závod, kam se každoročně sjíždějí chodci z celého světa. Podobně to přeci mají s padesátkou i Slováci v Dudincích, ale pokud se správně domnívám, tak zde pro čechy nebyly vhodné podmínky a proto jsme odešli..? Nevím, jestli by tedy návrat něco řešil, posunul nás dál.
Nedávno sem byl přidán odkaz na stránky Smola chůze, kde je poměrně rozsáhle rozpracovaná vize padesátkového mítinku v podzimním termínu, s možností mezinárodní účasti a plnění limitů a celé to zní velmi uskutečnitelně, dokonce i s finančním zajištěním.
Chápu, že mnozí z Vás mohou mít vůči pánům Smolovi, Lapkovi a Pitákovi výhrady, všichni jsme jen lidé a nikdo není dokonalý, ale tohle přeci není o nás a o lidech. Tady jde o zachování disciplíny, kterou bezesporu všichni děláme proto, že ji máme rádi a svým způsobem nás naplňuje - stejně tak, jako tyto pány. Všichni chceme "českou padesátku" a tato skupina k ní již podstatným způsobem vykročila, nebylo by proto snad nejlepší ji podpořit, najít vhodné místo, předložit tento připravovaný závod Svazu pro konání MČR, zařadit do mezinárodních termínovek, oslovit závodníky ze světa?
Jsem v chodecké komunitě teprve chvíli a padesátku jsem sice ještě nezkoušel, ale nerad bych přišel vůbec o tu možnost kdy startovat. A to jen kvůli tomu, že se nedokážeme domluvit mezi sebou a Svazem.