Uplynulý víkend Slovensko hostilo ME U18

RESULTS

RZTento šampionát mládeže se koná od roku 2016 a Slováci mohou být na odvedenou práci velmi hrdí. Šampionát v Banské Bystrici byl jejich skvělou vizitkou, byl vyhodnocen jako nejúspěšnější ME této kategorie. Souboje mladých atletů, jejich obrovské nadšení a nasazení, i to nejspíše stojí za rekordní sledovaností streamů napříč Evropou. Závody přilákaly také velké množství diváků, včetně závodníků a realizačních týmů si do hlediště našlo každý den cestu cca 5 000 lidí!

Do chodeckých soutěží na 5000 m se bohužel nikdo od nás kvalifikovat nedokázal. Přesto rozhodně stálo za to závody sledovat. Závody se hemžily osobními rekordy a především vítězní Italové se prezentovali fantasticky zvládnutou technikou. Do sboru rozhodčích byl EA nominován rumburský Martin Nedvídek a jak informoval z místa závodu, hned 4 rozhodčí z 6 byli z těch, kteří skládali loni zkoušky. Závodníci byli opravdu pod drobnohledem, kartami se tabule jen červenala, ale jak již potvrdilo i vyhodnocení videa ze závodů, nová vlna rozhodčích byla přísná, ale velmi objektivní a v nových rolích tito rozhodčí obstáli. O to hodnotnější je výkon obou Italů, kdy vítězka Di Fabio předvedla 21:50.80 a to technicky dokonale. Stejně tak Alessio Coppola - 21:01.44.

ME U 18 se konalo ve velmi unikátním areálu banskobystrické Dukly. Krom hlavního stadionu, kde se konal samotný šampionát, byl hned vedle k dispozici rozcvičovací stadion a v docházkové vzdálenosti byl k dispozici další stadion disponující 8 drahami, který byl hojně využíván k tréninkům. Závodní a rozcvičovací stadion se nachází v parkovém areálu, kde je možnost provozovat celou řadu dalších sportů. Šampionát Slováci využili dokonale k rozvoji atletické infrastruktury i k velké práci s mládeží. Bravo.

 

V polském Krakově se uskutečnilo mezistátní utkání kategorie do 22 let mezi domácí reprezentací, Českou republikou, Ukrajinou a Maďarskem. Naši atleti vybojovali druhé místo.

RESULTS

V sobotu 20.7. se v polském Krakowě uskutečnilo MU do 22 let CZE - HUN - POL - UKR.

a65eaa58 0d9c 442f 97a3 22d1d7c91d29 image foto1 002Výbornou zprávou je snaha atletických funkcionářů umožnit i závodníkům, kteří právě přestoupili do dospělé kategorie, vyzkoušet si závody s vrstevníky ze zahraničí. MU současně ukázalo, jak velký problém je udržet mladé atlety a atletky u výkonnostního sportu i v dospělé kategorii v době, kdy již začínají žít vysokoškolským eventuelně pracovním životem. Přidejme k tomu termín letních prázdnin a to, že řada těch nejlepších je v přípravě na OH. Mohli jsme tak v řadě disciplín sledovat neúplné soupisky a výrazné výkonnostní rozdíly. V těchto směrech mělo největší problém Maďarsko a nepřekvapivě skončili maďarští atleti s velkým odstupem poslední.

V českých barvách se na start závodů na 10 000m chůze postavila čtveřice Klára Hlaváčová, Johana Petříková, Jaromír Morávek, Adam Zajíček.

V horkém odpoledni se ke svém závodu postavila nejdříve pětice chodkyň. České reprezentantky začaly odvážně, nicméně po několika okruzích vyrazila do čela ukrajinská favoritka Sholomitska a bez potíží si došla pro suverénní vítězství. V sólo závodě a horkém dni je čas 45:56.98 velmi solidní, zvláště když se Ukrajinka prezentovala dobrou chodeckou technikou. S více než dvou minutovou ztrátou finišovala Polka Želazna. Na třetí místo již stačil výkon nad 51 min. Naše reperzentantky nezklamaly. Předvedly svůj standart a nikdo nemohl očekávat, že by bojovaly s Polkami. Úkol byl jasný. Vidět cíl a získat potřebné body. Klára Hlaváčová předvedla výkon 56:2402 a přinesla do tým 5 bodů. Johana Petříková získala při své reprezentační premiéře 4 body za výkon 57:38.94. 

Následně ke svém startu nastoupilo 6 chodců. Opět zcela chyběli reprezentanti Maďarska. Zde byla naše očekávání větší, dvojice Morávek - Zajíček je výkonnostně jinde než naše ženy v této kategorii. V čele závodu šli od začátku Ukrajinci a naši borci. Rutschak se brzy odpoutal, dvojičku našich nejdříve tahal Morávek, pak však zabral Zajíček a svému reprezentačnímu kolegovi se vzdaloval. Jaromír Morávek se však dokázal dotáhnout a ve chvíli, kdy byl Zajíček po necelých 20 min závodu odeslán k odpočinku v penalty zóně, již šel před Zajíčkem, ovšem se ztrátou na oba Ukrajince. Adam Zajíček se do závodu sice vrátil, dokončit závod však nedokázal a velmi rychle přišla diskvalifikace. Je škoda, že po opuštění PZ nešel hlavou klidně na dojití pro body, ale snažil se se závodem ještě něco udělat. Šlo o MU a nejdůležitější je při takovém závodě získat body. Naštěstí zapsaná 0 celkové pořadí nijak neovlivnila, je to však špatná vizitka směrem k ostatním dosciplinám.

Závodu dominoval Ukrajinec Rutschak. Zvítězil  v čase 40:26.78 a jako jediný neviděl od sboru rozhodčích žádný terčík. O necelé 2 minuty zpět došel druhý Ukrajinec Shelest (42:06.58).

Bronz si na krk pověsil Morávek za výkon 42:53.29, což je o necelých 20 sekund za jeho nejlepším letošním výkonem. Na týmový účet připsal 6 bodů.

Národní tým skončil celkově druhý s výrazným odstupem na vítězné Polsko.

Dnes, ve středu 17.7., slaví významné životní jubileum zakladatel těchto stránek a velký milovník i podporovatel chůze Josef Smola.

Stále aktivní výkonnostní chodec, který si těsně před šedesátkou nadělil k narozeninám v květnu medaili z ME na 20km chůze na ostrově Porto Santo (Portugalsko).

100km chůze Mistr Švýcarska RIVERA U LUGANA 1990Pro mládežnické chodce je Pepa především závodící veterán. Ale nebylo to tak vždy. V mládí byl Pepa velmi pracovitým chodcem s vysokou výkonností. Člen Rudé Hvězdy Praha (dnešní Olymp), kam se stejně jako dnes nedostal každý. Pepa patří k pouhé osmičce českých mužů, kteří se dokázali v chůzi na 50 km dostat pod magickou hranici 4 hodin! Pod vedením ne tak dávno zesnulého Jardy Makovce (budiž ti, Jaroušku, země lehká) dokázal ujít 100km v čase 9:40:17 v rekordu ČR. Získal několik titulů mistra ČR. I přesto, že byl kovaným padesátkařem, uměl 5km těsně nad 20 min (20:27) a svou výkonnostní závodní kariéru uzavřel v roce 1995 v rámci SP v Pekingu v chůzi na 50 km (dnešní MS chodeckých týmů). A věřte, že to tehdy byl hodně tuhý boj mezi celou řadou českých mužů o to, kdo pojede. Ne každý s vysokou výkonností měl šanci se do Pekingu dostat.

Dalo by se říci, že měl Pepa být na co hrdý. Ty největší a mnohem důležitější úspěchy však měly teprve přijít. Odvaha odejít do zahraničí, naučit se hovořit německy stejně jako česky a především uspět ve světě businessu. Odvaha přinesla ovoce a Pepa vybudoval úspěšnou firmu patřící k nejlepším ve svém oboru. Současně stihl založit rodinu.

Na chůzi Pepa nezapomněl a po osudovém setkání se Zdeňkem Gonsiorovským se postupně vrátil k tréninku a chůzi. Začal se objevovat na chodeckých závodech a účastnit veteránských mistráků. A protože ve svém oboru uspěl jako málokdo, mohl si dovolit výrazně více. To, co nikdo z chodců jeho generace a ani nikdo z těch dalších. Založil spolek SMOLA CHŮZE, tento web, snažil se podporovat finančně mladé chodce, chodecké oddíly i závody. Nakonec se firma SMOLA KONSTRUKCE stala i partnerem ČAS. Bohužel snaha o změnu, nový vítr a především vybudování systému nepřinesla své ovoce, člověk extrémně zaměřený na cíl a výkon mohl jen sledovat, že sice vynakládá značné finanční prostředky, ale výsledky se nedostavují. A tak se s těžkým srdcem rozhodnul podporu svazu ukončit, neb vyhazovat peníze z okna jde lepšími způsoby. Je škoda, že svaz a ani tehdejší (dnešní) vedoucí české chůze nedokázali s takovým nadšencem a donátorem české chůze efektivně pracovat. Vždyť která disciplína se kdy mohla chlubit vlastním sponzorem?!

I po rozchodu s ČAS je však firma SMOLA KONSTRUKCE a jméno SMOLA na chodeckých závodech vidět. Průběžná podpora oddílů, závodů, jednotlivých atletů… (někteří současní reprezentanti - Martínková, Morávek, byli právě s Pepou na jeho náklady na svých prvních zahraničních závodech). Jeho jméno je spojeno především se závodem Pražské chodecké hodinovky, která se letos uskuteční již po 11! Závod je vlastně unikátní. Vše zdarma včetně občerstvení po závodech, velké finanční odměny a bonusy za rekordy.

Jak jsem již napsala, Josef SMOLA ve svém životě uspěl. Ne vždy umí být dostatečný diplomat, občas v něm bouchnou saze, ale kdo z nás je dokonalý? Pepa může být právem hrdý na všechna období svého života.

A při tomto významem životním jubileu, kterým šedesátka nepochybně je, si dovolím Pepovi veřejně popřát vše nejlepší.

Pepo, ať je tvůj život i nadále alespoň z poloviny tak naplněný, jako byl doposud. Ať ti tvé děti dělají radost a užíváš si život plnými doušky. A ať zdraví slouží, abys měl radost z dalších a dalších chodeckých kilometrů. Na dálku pozvedám číši a připíjím na tvé zdraví.

Lucie Nekulová

Josef SMOLA, narozen 17.7. 1964 v Praze:  aktivní závodník, sponzor, pořadatel závodu Pražská chodecká hodinovka, zakladatel spolku SMOLA CHŮZE:

S chůzí začínal v patnácti letech v AC Praha (1979-1988) u legendárního trenéra Josefa Průchy, poté přestoupil do Rudé hvězdy Praha (dnešní Olymp Praha), kde působil v letech 1988-1995 ve Středisku vrcholového sportu jako instruktor sportu a dosáhl následujících výsledků:
Mistr ČR: 1988 a 1989 v chůzi na 50km, 1990 v chůzi na 20km.
Mistr Švýcarska: 1990 v chůzi na 100km 9:40.16hod
Reprezentoval ve 3 mezistátních utkáních
Karieru vrcholového sportovce ukončil v roce 1995 na Světovém poháru v chůzi v čínském Pekingu na trati 50km chůze.

V letech 1996 – 2009 se pouze sporadicky věnuuje chůzi a jen občas se zúčastňuje chodeckých závodů v podstatě bez treninku. Tomu odpovídá i v té době dosažená hmotnost hodně přes 100 kg……… V roce 2009 se však na závodech setkává s velmi aktivním a úspěšným veteránským chodcem Čechoameričanem Zdenkem Gonsiorovským (ročník 1941) a ten v něm znovu probudí chuť a vůli do tvrdého a systematického treninku chůze.
Jen takový trenink založený na hranici sebeobětování a velké vůli může totiž přinést velké výsledky a výkony a tyto skutečně zákonitě přicházejí, ale až téměr po devíti letech této tvrdé a neskutečné dřiny. Od roku 2010 se účastní prvních velkých veteránských závodů a to na 20km chůze ME v maďarské Nyiregyhaze a následují každým rokem veteránské Mistrovství světa či Evropy a občas přichází i bonus v podobě medaile!

Absolutní osobní rekordy v chůzi:
20km 1:29:42 hod (1990 Olomouc)
50km 3:59:44 hod (1990 Bekecsaba)
5km 20:27 min (1989 Strahov hala)
100km 9:40:17 hod (1990 Rivera u Lugana, rekord ČR, Mistr Švýcarska)

ČR rekordy v chůzi MASTERS M50:
30km 2:49:32 hod (ME Alicante 19.5.2018)

MASTERS osobní rekordy v chůzi:
3km 13:56,50 min (MČR Jablonec 25.2.2017)
5km 23:51,88 min (ME Aarhus 31.7.2017)
10km 49:39 min (Chiasso 1.10.2017)
20km 1:41:30 hod (MČR Poděbrady 8.4.2017)
30km 2:43:29 hod (ME Thionville 15.5.2011)
1hod 11.925 m (Pražská chodecká hodinovka 21.10.2017)

MEDAILE z ME a MS MASTERS 2010 - 2023
S T Ř Í B R O:
30km 3:03:42 hod, ME Grosseto 17.5.2015
B R O N Z:
30km 2:53:54 hod, ME Úpice 26.5.2013
3km 14:35 min, ME Ancona-hala 31.3.2016
30km 2:49:32 hod, ME Alicante 19.5.2018 (ČR rekord)
30km 3:02:06 hod, ME Grosseto 16.5.2022 

Umístění na ME a MS MASTERS 2010 - 2023:
5.místo 20km 1:54:16 hod, ME Nyiregyhaza 18.7.2010
4.místo 30km 2:43:29 hod, ME Thionville 15.5.2011
6.místo 20km 1:52.51 hod, ME Hrádek n..Nisou 22.8.2012
B R O N Z 30km 2:53:54 hod, ME Úpice 26.5.2013
7.místo 3km 14:26 min, MS Budapest-hala, 26.3.2014
8.místo 10km 52:39 min, MS Budapest, 29.3.2014
4.místo 5km 24:51 min, ME Toruň, 28.3.2015
S T Ř Í B R O 30km 3:03:42 hod, ME Grosseto 17.5.2015
7.místo 20km 1:52:44 hod, MS Lyon 14.8.2015
B R O N Z 3km 14:35 min, ME Ancona-hala, 31.3.2016
4.místo 30km 3:02:14 hod, ME Algarve, 21.5.2016
5.místo 10km 51:54 min, MS Perth, 31.10.2016
4.místo 20km 1:50:55 hod, MS Perth, 4.11.2016
5.místo 5km 23:51 min, ME Aarhus 31.7.2017
4.místo 3km 14:19 min, ME Madrid-hala 21.3.2018
5.místo 5km 24:44 min, ME Madrid 23.3.2018
B R O N Z 30km 2:49:32 hod, ME Alicante 19.5.2018 (ČR rekord, M50)
8.místo 5km 25:20min, MS Malaga, 6.9.2019
11.místo 10km 54:16 min, MS Malaga, 10.9.2019
8.místo 20km 1:52:36 hod, MS Malaga 14.9.2019
5.místo 3km 14:26min, MS Toruň-hala 25.3.2019
6.místo 10km 51:45min, MS Toruň, 29.3.2019
4.místo 5km 25:02min, ME Venezia, 6.9.2019
6.místo 10km 48:21min, ME Venezia, 11.9.2019 (kratší trať)
5.místo 20km 1:56:04hod, ME Venezia ,14.9.2019 (delší trať)
B R O N Z 30km 3:02:06 hod, ME Grosseto 16.5.2022
6.místo 10km 54:50min, MS Tampere, 3.7.2022
4.místo 20km 1:53:04hod, MS Tampere, 6.7.2022
9.místo 3km 15:46min, MS Toruň-hala, 27.3.2023

7.místo 10km 56:10min, MS Toruň, 31.3.2023                                                                                                                                                                                       

IMG 3254 Velký

I přes období letních dovolených a rozběhnutých prázdnin, nemá česká chůze okurkovou sezónu.

I třetí prázdninový, sluncem rozpálený týden, bude bohatý na chodecké události.

eu18ch Banskau Bystrica 2024 lockup fc rgb lVK5A8848 768x512 Banské Bystrici začíná mládežnické mistrovství Evropy U 18. Z mladých českých chodců se sice nikdo nekvalifikoval, ale česká stopa v závodech bude. Pozvání k rozhodování ME přijal, a terčíky do ruky vezme, Martin Nedvídek.

Slovenským historickým maximem je čtvrtá příčka, Lukáš Rosenbaum byl předloni na vrcholném mládežnickém podniku v tomto dějišti pátý: Nechci si vytvářet žádný stres. Na tento domácí závod se dost těším. Bude tu má rodina, známí, přijdou kamarádi… Velmi se těším i na kolektiv atletů – našich i zahraničníchch. Vždycky mě to hodně motivuje,“ konstatoval Rosenbaum, který s atletikou začínal jako 6-letý na popud Juraja Benčíka, svého prvního trénera.

 

V sobotu 20.7. se v polském Krakowě předvedou při MU ČR - Maďarsko - Polsko - Ukrajina naši chodci do 23 let. Nominováni byli chodci Adam Zajíček a Jaromír Morávek, mezi ženami k 10 000 m nastoupí Klára Hlaváčová a Johana Petříková. Do dané kategorie letos ještě spadá Eliška Martínková, ta však dává zcela pochopitelně přednost přípravě na OH a v tuto chvíli nabírá tréninkové kilometry v italském Melagu.

A ač našim mladým nepochybně fandíme a těšíme se na jejich vystoupení, hlavní událost tohoto týdne se týká někoho úplně jiného. Zítra, ve středu 17.7., slaví významné životní jubileum zakladatel těchto stránek a velký milovník i podporovatel chůze Josef Smola. Stále aktivní výkonnostní chodec, který si těsně před šedesátkou nadělil k narozeninám v květnu medaili z ME na 20km chůze na ostrově Porto Santo (Portugalsko). U příležitosti tohoto jubilea vyjde zítra na těchto stránkách speciální článek Lucie Nekulové.  

Mezistátní utkáníe U18, účastníci CZE-HUN-SVK, Piešťany, 5.7.2024

RESULTS

5.7. se ve slovenských Piešťanech konalo dorostenecké MU U18.

Z původně přihlášených 5 státu nakonec zbyla trojice a tak se čeští závodníci utkali o vítězství s celky Maďarska a domácího Slovenska. Reprezentační dres si zajistili první 2 z českého mistrovského klání. V dorostenecké soutěží to byl Dan Mochal z Liberce (trenéři Párys / Čermáková), pro kterého šlo po loňské neúčasti na MU žactva o reprezentační premiéru, a Marek Rösler z AC Mladá Boleslav (trenér Prückner). Ten był při loňské MU po projití cíle diskvalifikován a tak měl před sebou reprezentační reparát. Z dorostenek si právo startu vybojovala děvčata z Frýdku-Místku, nepřeberné líhně mladých chodců a chodkyň pod trenérským vedením Pepy Nejezchleba, jmenovitě dvě Elišky - Říhová a Kokořová.

Holky PIESTANY

Chodci ve společné startu zahájili MU velmi důstojným představením a velkým bodovým ziskem pro české barvy.

Hned od startu vyrazila do čela trojice Bátovský (SVK) - Mochal - Rösler. Závod tahali naši chodci a vedoucí trojice se zbytku startovního pole rychle vzdalovala. Za druhou skupinkou dalšího Slováka Krompaščíka a obou Maďarů se držela s odstupem Eliška Říhová. Postupně se mezera mezi ní a dorostenci zvyšovala, ale Eliška šla výborný závod a bojovala de facto jen sama se sebou. Od začátku ztrácela s odstupem na Elišku dvojice Kokořová - Indrišková (SVK).

Zhruba po 15 minutách technicky velmi pohledného závodu (až na maďarského závodníka Stefanovicse, který obdržel 2 červené >> a jeho technika byla velmi specifická) šel Bátovský do čela a začal se našim chodcům vzdalovat. Současně s tím utrhnul Mochal Röslera, který lehce zaostával. Bátovský si došel pro jasné a zasloužené vítězství v jediném čase sub 23 min - 22:58.37. Dan Mochal si při prvním repre startu pověsil na krk stříbrnou medaili, na slovenského atleta ztratil 32 sec ve svém druhém nejlepším životním výkonu - 23:31.63. O 9 sec zpět zůstal Marek Rösler, který proti loňsku došel “čistý” a mohl se tak radovat z bronzu. Čeští chodci tak připsali na český účet 9 bodů (5 + 4).

Závod děvčat zůstával povětšinou mimo záběr kamer, ale v pozadí se dal číst vývoj závodu.

S obrovským náskokem si pro svůj druhý čas pod 26 min - 25:55.46 došla v sólo závodě Eliška Říhová a za vítězství zapsala 7 bodů na české konto. Dominantní výkon podtrhla velmi dobře zvládnutou technikou chůze. Druhá byla s velkým odstupem slovenská favoritka Indrišková, na kterou svým druhým kariérním výkonem 27:43.91 Eliška Kokořová (4 body), která bronz uhájila před dotírající Maďarkou Vancsó.

České chodecké mládí předvedlo kvalitní výkony a více než důstojně mladí chodci a chodkyně reprezentovali naši disciplínu. Veliká gratulace patří i trenérskému triu Nejezchleba - Párys - Prückner, kteří dlouhodobě s mládeží pracují a snaží se nacházet nové a nové talenty. Nominační kritéria pro ME U 18 byla sice pro naše mladé daleko (22:00 resp. 24:30), ale výkony mladých rozhodně nejsou špatné. Postupné zlepšování, práce na technice i nebojácná představení při zahraničních startech jsou příslibem do budoucna.

SKVĚLÁ CHODECKÁ SOBOTA 22.6.2024

RESULTS OH KVALIFIKACE - DUBLIN

RESULTS MU - BRNO

RESULTS - SVÁTEK CHŮZE RUMBURK

V neděli 30.6. se uzavřela olympijská kvalifikace. V celé řadě zemí proběhly národní šampionáty, jejichž součástí byla i chodecká klání, nejčastěji v chůzi na 10 000 m. Skvělé výkony předvedli chodci z Francie, Španělska či Velké Británie. Slovensko uspořádalo v rámci boje o poslední rankingové body svérázný šampionát v chůzi na 20 000 m v neděli ráno. Až poté, co závody skončily, zjistili pořadatelé, že vítěz šel o 2 kola méně, druhý v cíli z Indie pak o kolo méně. V ženské soutěži sice čipy zafungovaly správně, ovšem tam se zase rezignovalo na pravidla o společných startech mužů a žen. V rámci boje o rankingové body jdou pravidla stranou a tak si vítězná Slovenka v doprovodu dvou mužů zašla národní rekord.

štafetaNás může těšit, že po loňské kulišárně v Nové Pace jsme tentokrát dostáli všem pravidlům WA i fair play a na OH uvidíme české závodníky v obou disciplinách. V chůzi na 20 km bude startovat Eliška Martínková, v chodecké štafetě se pak na start postaví dvojice Martínková - Hlaváč.

Tato dvojice neuspěla v hlavním nominačním závodě v Antalyi, kdy byli po technickém zaváhání Martínkové první nepostupující. Dostali však, stejně jako každá nekvalifikovaná zěmě, šanci na reparát. A tak se 22.6. postavili naši závodníci na start OH kvalifikace na stadionu v Dublinu.

Prvních 12,2 km absolvoval Vítek Hlaváč. V prvních metrech sice šel společně ve skupině všech kandidátů postupu, ale šlo o hodně a nebylo nač čekat. Vítek vyrazil záhy vpřed a rychle se ostatním vzdálil. Na metě 5 000 m (20:20) již měl náskok 38 sec a dál se snažil vybojovat náskok pro Elišku. Bylo podstatné, aby mohla jít Eliška v klidu a technicky jistě.

Desítkou procházel Vítek v čase 40:50 s náskokem zhruba 50 sec na své pronásledovatele. Ti už se smrskli pouze na favorizovanou Keňu A a řecké chodce. Keňský chodec Gathimba překvapivě zaostával a Vítek si tak připsal cenný skalp. Elišce předával v čase 49:49 s náskokem půl kola. Eliška předvedla solidní a především technicky jistý výkon a náskok o pár sec navýšila. 10 km bylo za 45:33. Druhá Keňanka ztratila na Eliška dalších 12 sec. Potvrdilo se tak očekávání, že závod rozhodnou muži, neb nejlepší 2 ženy půjdou zhruba podobně. Vítek si převzal štafetu a svůj druhý úsek šel velmi podobně jako ten první - 41:00. Gathimba na něj ztratil dalších 52 sec a bylo skoro rozhodnuto. Poslední úsek mohla jít Eliška na jistotu a udržovat si náskok. I ona zopakovala svůj výkon z prvního úseku a technicky jistě zapsala 45:40. Naši si tak s náskokem více než 2 min došli nejen pro vítězství, ale především pro poslední kvalifikační místo do Paříže. Výkon 3:02:09 je novým českým rekordem, bezchybný technický výkon a kvalitní mezičasy pak řadí naše chodce mezi postupujícími do Paříže na 12. místo podle dosažených časů (reálně jsou, vzhledem ke kvalifikačnímu systému, 25.).

Je třeba říci, že i ostatní štafety si nevedly vůbec špatně. Výrazně lepší počasí než v Antalyi i získané zkušenosti využily všechny štafety. Pokud by rozhodovaly časy a ne kvalifikační závod v Antalyi, jely by z Dublinu do Paříže hned 4 týmy! Veliká gratulace Vítkovi i Elišce, Paříž už volá.

Sobota 22.6. vůbec české chůzi přála. V Brně se šlo MU CZE - HUN - CRO - POL - SVK:

KuklaHolky

V chůzi na 10 000 m výborně reprezentovali všichni nominovaní. Od začátku šel osamoceně na čele Albert Kukla, který ve startovním poli neměl rovnocenného soupeře.

Rychle si vybudoval náskok a ten pak již pouze udržoval. Když zkusil maďarský závodník něco s Albertovou dominancí udělat, svěřenec Karla Ketnera prostě přidal na tempu a donutil Maďara riskovat, což vedlo k rychlé diskvalifikaci daného závodníka. 5 kol před cílem došel Albert o kolo druhého českého reprezentanta Vojtu Nováka z Frýdku. Ten se Alberta chytil, Albert mu pomohl zrychlit a zabojovat o osobní rekord. Kukla jasně zvítězil za 44:25 s náskok více než minuty na druhého Poláka. Vojtěch Novák se celou dobu pohyboval na 4. - 5. místě, nakonec zapsal 4. místo a především nový kvalitní OR 46:12.09. Výborně!

V juniorkách byla dominantní česká dvojice. Ema Klimentová a Alžběta Franklová šly od začátku společně, střídavě udávaly tempo a ostatním nedávaly šanci. Ema v posledních 2 kilometrech zrychlila a došla si nejen pro vítězství, ale i dráhový osobní rekord 48:10.11.

Výborně si vedla i druhá svěřenkyně Kateřiny Čermákové Alžběta Franklová. V závěru sice ztratila, ale uhájila druhé místo a předvedla výborný nový osobní rekord 48:53.44.

Chodci a chodkyně tak výraznou měrou přispěli k vítězství českých barev v rámci MU.

Třetí zajímavý výsledek pak přišel ze Svátku chůze v Rumburku. Závod žen s přehledem ovládla kvalitním výkonem Lenka Borovičková (16:49.08), mezi muži kraloval další veterán Martin Nedvídek (22:34.42) před Rostou Kolářem (22:50.11). Třetí místo pro sebe získal v novém osobním rekordu dorostenec Marek Rösler ve výborném čase 23:06.89. Obrovsky se lepšící dorostenec je velkým příslibem do budoucna.

Již o nadcházející víkendu 5.7. čeká jeho i vítěze MČR Mochala z Liberce spolu s nejlepší dorostenkami MU na Slovensku. České dorostenky to budou mít obtížné, ale oba dorostenci s touto výkonností budou bojovat o vysoké příčky.

Lenky Slabáková - Borovičková tlačí na vedení Naomi Maják v ženách a v mužích jasná dominace Martina Nedvídka. Následující 5.kolo poháru se odehraje při Pražské chodecké hodinovce 19.10.2024!!! 

Lenka Slabak und Borovicka machen richtig Druck auf die Führung von Naomi Majak bei den Frauen, und bei den Männer dominiert Martin Nedvidek ganz klar. Nächste Runde Nr.: 5 des Pokales wird bei dem Pragerbahngehen am 19.10.2024 stattfinden!!!

Závodem v Rumburku 22.6.2024 vstoupil Pohár MUDr.Petra Brandejského do své druhé poloviny. Neúčasti Noemi Maják využily obě zkušené Lenky (Borovičková a Slabáková) k výraznému snížení dosavadního náskoku kadaňské žákyně, takže boj o prvenství v dámských kategoriích bude jistě ještě napínavý až do konce, zvlášť, když do souboje jistě zasáhne i juniorka Ema Kyselicová.

V kategorii mužů využil Martin Nedvídek domácího přostředí k zvýšení své dominance, na dalších místech soupeří mládí (Plecháček a Rösler) se zkušeností (Kovář, Řežábek).

Připomínám, že do celkového hodnocení se započítává 5 nejlepších výkonů ze všech závodů. Z dosavadních 4 kol má již každý z účastníků nějakou tu pauzu, takže v závěrečných dvou závodech se započítává každý výkon. Těším se na Vaši účast 19.10. při Pražské hodinovce a 26.10. při vyvrcholení Poháru v německé Žitavě.

František Párys - koordinátor poháru

Zpracování tabulky / Auswerten: František Párys // Bodovací systém / Punktsystem: Udo Schaeffer - www.geherpokal.de

RESULTS AFTER THE 4TH ROUND OF THE BRANDEJSKY CUP

Muži:                
Poř.: Jméno Kategory Klub/Stát Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs Rumburk   Celkem
1 NEDVÍDEK Martin M45 AC Rumburk, z.s.   98 111 106   315
2 PLECHÁČEK Ondřej M 16/17 AC Turnov, z. s. 87   87 87   261
3 KOLÁŘ Rostislav M35 SK Hranice z.s.   84 85 89   258
4 ŘEŽÁBEK Michal M Spartak Praha 4 66   68 63   197
5 RÖSLER Marek M 16/17 AC Mladá Boleslav z.s. 85     93   178
6 ŠOLC Luděk M 60 AC Mladá Boleslav z.s. 83   85     168
7 KALÁT Josef M65 AK Bílina   80 79     159
8 JANOUŠEK Jiří M 70 TJ Jiskra Otrokovice 81     76   157
9 VEJVANČICKÝ Vojtěch M 16/17 AC Rumburk, z.s. 81     75   156
10 SCHAEFFER Udo M70 Germany     79 72   151
11 ADAM Petr M 70 SK Nové Město nad Metují 67   68     135
12 KOVANDA Jiří M 75 TJ Lokomotiva Beroun z.s. 67 67       134
13 WEIS Jakub M 14/15 AK Slovan Duchcov 67     65   132
14 UHER Jan M SK Nové Město nad Metují 63   66     129
15 PTÁK Jaroslav M75 ASK Děčín   58 60     118
16 SLAMĚNÍK Marek M 45 AK Slovan Duchcov 53     63   116
17 HERMAN Zbyněk M 55 Lokomotiva FOSFA Břeclav 61   54     115
18 LAPKA Miloslav M65 T. J. Sokol České Budějovice      115     115
19 MAREK Stanislav M 80 TJ Spartak Třebíč, spolek 41 37   33   111
20 SCHRÖTER Uwe M 65 Germany 102         102
21 ROSENBAUM Lukáš M 16/17 Slovakia 101         101
22 KUKLA Albert M18/19 USK Brno     100     100
23 BÁTOVSKÝ Šimon M 16/17 Slovakia 95         95
24 KULIEŠA Libertas M 16/17 Lithuania 94         94
25 SCHMIDT Matti M 16/17 Germany 94         94
26 ROHRSSEN Lasse M 16/17 Germany 92         92
27 MENCEL Tomáš M Slovakia 92         92
28 SVOBODA Hynek M 14/15 Atletika Poruba z.s. 88         88
29 SMOLA Josef M60 SMOLA CHŮZE Praha     88     88
30 FLIEGL Miroslav M70 PSK Olymp Praha, z.s.     86     86
31 HLOH Jaromír M Lokomotiva FOSFA Břeclav     86     86
32 ZAJÍC Jan M 70 Hvězda Pardubice z.s. 42 43       85
33 LUNIEWSKI Mirosław M 65 Poland 84         84
34 TSE Chun Hung M 40 Hong Kong 83         83
35 MALÍK Ondrej M 60 Slovakia 82         82
36 HEJKRLÍK Filip M 45 Athletic Club Ústí n/L. z.s. 80         80
37 SLAMĚNÍK Arnošt M 14/15 AK Slovan Duchcov 78         78
38 MAŁECKI Waldemar M 65 Poland 77         77
39 SAULGRIEZIS Ilmars M 65 Latvia 77         77
40 KROMPAŠČÍK Šimon M 16/17 Slovakia 76         76
41 GIEBELER Helmut M 70 Germany 76         76
42 SUCHÝ Pavel M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     74     74
43 MYŠKA Miroslav M 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 73         73
44 LEHMANN Stefan M 70 Germany 73         73
45 ZAJÍC Jakub M35 TJ Sokol Kolín-atletika   32 40     72
46 JÓN Jiří M55 SK Nové Město nad Metují     70     70
47 HÖLTERS Bernd Ocker M 75 Germany 69         69
48 SIMON Zdeněk M60 Univerzitní sportovní klub Praha     69     69
49 SEHNAL Adrien M70 SC Radotín Praha     68     68
50 VARGA Ondřej M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67         67
51 HERMAN Daniel M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67         67
52 BORISON Stanislav M AC Rumburk, z.s.       67   67
53 KIEPERT Horst M 70 Germany 66         66
54 BONNESS Hartmut M 80 Germany 66         66
55 SECK Patrick M 55 Germany 65         65
56 JINDRA Petr M50 PSK Olymp Praha, z.s.     65     65
57 VAN BREMEN Jacques M 40 Germany 64         64
58 DANKOVIČ Daniel M 16/17 Slovakia 63         63
59 VOJTÍŠEK Tomáš M50 AC Moravská Slavia Brno, spolek     63     63
60 SOUČEK Ondřej M10/11 TJ Rumburk       60   60
61 TOPOR Čeněk M 16/17 Orel Vyškov 59         59
62 VYMYSLICKÝ Tomáš M45 Lokomotiva FOSFA Břeclav     59     59
63 ZEIBERT Milan M60 TJ Spartak Třebíč, spolek     59     59
64 SLAMĚNÍK Bořivoj M10/11 AK Slovan Duchcov       59   59
65 ČEREPUŠŤÁK Ondřej M 75 AC Čáslav z.s. 58         58
66 TOLLE Uwe M 65 Germany 57         57
67 FIŠER Pavel M55 Atletika Stodůlky z.s.     57     57
68 POLÁŠEK Vít M Atletika Havířov 1965     55     55
69 ŽEŽULKA Martin M Atletika Stodůlky z.s.     54     54
70 DOUBEK Jaroslav M Atletika Stará Boleslav, z.s.     52     52
71 ČERNÝ Jaroslav M35 TJ LIAZ Jablonec, z.s.     52     52
72 POLÁŠEK Jan M40 Atletika Havířov 1965     52     52
73 ZAJÍČEK Richard M 16/17 Univerzitní sportovní klub Praha     51     51
74 URBÁNEK Tobiáš M18/19 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    49     49
75 ŠIMONEK Pavel M55 Hvězda Pardubice z.s.     49     49
76 BROT Daniel M 70 Switzerland 44         44
77 BALICZ Daniel M AC Mladá Boleslav z.s.      44     44
78 MAŠATA Jiří M 60 Czech Republic 42         42
79 RŮŽENECKÝ Petr M65 ASK Dipoli z.s.      42     42
80 OŽANA Lukáš M Atletika Havířov 1965     41     41
81 STŘECHA Antonín M 14/15 SK Jeseniova       41   41
82 DOBEŠ Šimon M 12/13 AC Praha 1890     40     40
83 NEJEDLÝ Matěj M18/19 SK Čtyři Dvory České Budějovice     38     38
84 KAPUSTA Miroslav M 70 Slovakia 37         37
85 BECHYŇSKÝ Josef M70 SK Čtyři Dvory České Budějovice     36     36
86 DRAŽAN Matyáš M 12/13 TJ LIAZ Jablonec, z.s.       30   30
87 TARDI Emmanuel M 55 France 27         27
88 CHMELÍK Tomáš M Atletika Havířov 1965     23     23
89 NAVRÁTIL Marek M 16/17 ASK Děčín   22       22
90 SILNÝ Filip M 16/17 AK Kroměříž     18     18
91 STEJSKAL Ladislav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     12     12
92 SEDLÁČEK Ondřej M40 SC Radotín Praha     7     7
93 CHMELÍK Richard M Atletika Havířov 1966     7     7
94 KADLEC Miroslav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     5     5
95 MATRAS Petr  M40 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    1     1
                   
                   
Ženy:                
Poř.: Jméno: Kategorie: Klub/Stát: Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs Rumburk   Celkem
1 MAJÁK Noemi W 14/15 BK F-C Kadaň, z.s. 82 79 95     256
2 BOROVIČKOVÁ Lenka W 50 SK Nové Město n.M.   75 83 82   240
3 SLABÁKOVÁ Lenka W 55 AC Moravská Slavia Brno, spolek 81 77   71   229
4 KYSELICOVÁ Ema W 18/19 Spartak Praha 4 57   67 69   193
5 REINOVÁ Miloslava W55 AC Rumburk, z.s.     61 68   129
6 NETOLICKÁ Martina W 40 AC Slovan Liberec 61   66     127
7 SKUPIEŃOVÁ Nela W 16/17 AK Šternberk z.s. 57   70     127
8 JURKULÁKOVÁ Adéla W 16/17 AK Šternberk z.s. 59   65     124
9 KRATOCHVÍLOVÁ Kateřina W 12/13 AC Rumburk, z.s. 53     61   114
10 ZÁMEČNÍKOVÁ Kristína W 16/17 Slovakia 100         100
11 PERNICKÁ Dominika W 14/15 Slovakia 98         98
12 VEGA GONZALEZ Irene W 16/17 Spain 97         97
13 ŠTEFÁČKOVÁ Nela W 16/17 TJ Dvůr Králové n/L,z.s. 42   55     97
14 SCHRÖTER Brit W 50 Germany 94         94
15 FRANKLOVÁ Alžběta W 18/19 SK Jeseniova     93     93
16 KUSÁ Petra W 16/17 Slovakia 90         90
17 LASICOVÁ Nina W 12/13 Slovakia 89         89
18 SOFKOVÁ Natália W 12/13 Slovakia 88         88
19 SABOVÁ Madalena W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32 54   86
20 KOVÁRIKOVÁ Liana W 12/13 Slovakia 85         85
21 ACKERMANN Lara W 16/17 Germany 82         82
22 ANXIONNAT Claudine W 70 Fance 82         82
23 KARINAUSKAITE Adrijana W 16/17 Lithuania 81         81
24 WALTER Zuzka W 16/17 Germany 79         79
25 VÖLKEL Laura W 16/17 Germany 79         79
26 VAŇKOVÁ Viktorie W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 78         78
27 CARNIEL Maria-Lena W 16/17 Germany 78         78
28 VRANKOVÁ Ivana W 50 TJ Sokol Opava 77         77
29 LOPATKOVÁ Petra W 14/15 Slovakia 76         76
30 BANDOLY Mia W 16/17 Germany 76         76
31 LACHEOVÁ Eleonora W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32 44   76
32 KRASULOVÁ Adéla W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75         75
33 ŘÍHOVÁ Eliška W 16/17 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75         75
34 PETŘÍKOVÁ Johana F Spartak Praha 4     73     73
35 CINTULOVÁ Agáta W 14/15 Slovakia 70         70
36 SUPEKOVÁ Sofia W 16/17 Slovakia 70         70
37 POHLOVÁ KUČEROVÁ Štěpánka W35 TJ Sokol Hradec Králové     70     70
38 DOJČAROVÁ Aneta W 16/17 AK ŠKODA Plzeň 69         69
39 ZIKMUNDOVÁ Jana F AC Turnov z.s.     69     69
40 ILLING Nika W 16/17 Germany 67         67
41 GUTISOVÁ Natália W 16/17 Slovakia 66         66
42 PITTNEROVÁ Tereza F AC Turnov z.s.     64     64
43 KOZLOVÁ Ludmila W 16/17 Atletika Prachatice     64     64
44 GOLLE Constanze W 40 Germany 63         63
45 KRINWALDOVÁ Lucie W 18/19 AC Mladá Boleslav z.s.      63     63
46 JENÍKOVÁ Karolína W55 Spartak Praha 4     62     62
47 RITKOVÁ Alexandra W 16/17 Slovakia 61         61
48 NEDVÍDKOVÁ Katka F AC Rumburk, z.s.     61     61
49 KOLLÁRIKOVÁ Olívia W 12/13 Slovakia 60         60
50 MĚRKOVÁ Bára W 14/15 AK Slovan Duchcov 55         55
51 PIVODOVÁ Simona W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      55     55
52 UVÍROVÁ Vivien F Atletika Poruba z.s.     55     55
53 MALIŠOVÁ Veronika W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 54         54
54 SMOLÍKOVÁ Veronika W 18/19 TJ Sokol SG Plzeň-Petřín     54     54
55 DROZDKOVÁ Ema W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      53     53
56 HANYKOVÁ Zuzana W50 AC Turnov z.s.     53     53
57 MAREDOVÁ Lucie W 14/15 Atletika Jižní Město z.s. 50         50
58 PERNICA Lenka W 45 AC Česká Lípa 49         49
59 POLICEROVÁ Kateřina W 16/17 AC Česká Lípa       49   49
60 KAUTSKÁ Magdaléna W10/11 AC Praha 1890     48     48
61 NOVÁKOVÁ Petra F Atletika Holešov, z.s.      48     48
62 WINTEROVÁ Alena W70 TJ Rumburk       46   46
63 DÍKOVÁ Lucie F Atletika Poruba z.s.     45     45
64 SCHOLZEOVÁ Veronika F SK Nové Město n.M.     43     43
65 SOLAŘOVÁ Gabriela W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      42     42
66 HAHNELOVÁ Veronika W 12/13 AC Rumburk, z.s.       41   41
67 KARSKÁ Nikola W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      36     36
68 GUCFOVÁ Sofie F Spartak Praha 4     33     33
69 SMAŽILOVÁ Markéta W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      33     33
70 SKALNÍKOVÁ Julie F Atletika Holešov, z.s.      28     28
71 ŠUBRTOVÁ Michaela W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      25     25
72 JENÍKOVÁ Petra F Spartak Praha 4     23     23
73 FIŠEROVÁ Ludmila F Atletika Stodůlky z.s.     18     18
74 ŠÁROVÁ Nela W10 U AC Praha 1890     15     15
75 KREJČÍ VÁCLAVKOVÁ Žaneta W40 SK Kotlářka Praha, z.s     11     11