!!!DAS PRAGER 1STUNDE BAHNGEHEN UND 30MIN PAAR GEHEN FINDET DIESMAL IN RUMBURK ZUSAMMEN VOM 16. BIS 17. OKTOBER 2021 STATT!!!! 

Pražská chodecká hodinovka a půlhodinovka štafetových dvojic budou letos spojeny do jednoho velkého dvoudenního chodeckého svátku 16. - 17.října  2021 pořádaného společně SMOLA CHŮZE a AC RUMBURK na atletickém stadionu v RUMBURKU!!!!!

chuze RumburkAufgrund der Terminen - Notsituation m in diesem "postcovid" Jahr, haben wir uns entschieden, DAS PRAGER 1 STUNDE BAHNGEHEN UND 30MIN PAAR GEHEN auf dem Stadion in RUMBURK zusammen zu organisieren!!!

ALS ZWEI TAGE GEHENSPORTFEST und als Ende der Gehensaison 2021!!!

Allen Geher und Geherinnen laden wir recht herzlich ein!

RAHMENPROGRAM:

Samstag, den 16.Oktober 2021 -  nachmittag: 

1 STUNDE BAHNGEHEN mit 5km,3km als GRAND PRIX SMOLA CHŮZE

Samstag, den 16.Oktober 2021 - am Abend: 

geselliger Abend mit Essen und Trinken und mit einer großen Überraschung.........

Sonntag, den 17.Oktober 2021 - vormittag: 

1km, 30MIN  PAAR GEHEN als GRAND PRIX AC RUMBURK

 

Detail Zeitplan sowie alle Einzelheiten sind noch in Arbeit und werden rechtzeitig veröfentlich auf dieser Web-Seite..

Vzhledem k tíživé situaci s nedostatkem termínů v postcovidové době, jsme se rozhodli letošní ročník PRAŽSKÉ CHODECKÉ HODINOVKY a PŮLHODINOVKY ŠTAFETOVÝCH DVOJIC spojit do jednoho velkého dvoudenního chodeckého svátku na atletickém stadionu v  RUMBURKU jako završení sezony 2021:

RÁMCOVÝ PROGRAM:

sobota 16.října 2021 odpoledne: 

Hodinovka chůze - VELKÁ CENA SMOLA CHŮZE

sobota 16.října 2021 večer: 

společenský večer v klubhausu, raut, pivo

neděle 17.října 2021 dopoledne: 

1000m chůze, půlhodinovka štafetových dvojic -  VELKÁ CENA AC RUMBURK

Podrobnosti a časový program připravujeme. Veškeré informace budou včas uvedeny na tomto webu.

ECHT OFFEN – EINZIGARTIG! 

Berlin STARTWir hatten schon geschrieben, dass diese Art Veranstaltung ein gangbarer Weg in die Zukunft sein könnte? Vor allem bei immer weniger Startern wäre das eine Alternative. Sportler die „brennen“, von weit her extra zum Wettkampf anreisen, können, sollen auch dafür belohnt werden. Wird nicht auf aller Leute Gegenliebe stoßen, vor allem, den 24-fachen Landesmeister, der damit seine „Felle“, sprich Siege, davon schwimmen sieht…

Nun gibt es nicht nur in Thüringen, Sachsen-Anhalt oder Sachsen im Gehen BERLINER MEISTER! Sogar in Prag, Tschechien!

Unser Freund und Mitglied des GEHSPORTNETZWERKES (GSN), Josef Smola, Tschechien, weilte zum Wettkampf in Berlin und konnte die AK55 der Männer gewinnen. Herzlichen Glückwunsch!

Alles noch in Arbeit. Bitte entschuldigt die Unzulänglichkeiten…

Übernommen aus der web Seite vom Udo Schaeffer - www.geherpokal.de

ERGEBNISSE .PDF

Sportovní klub Polizei SV Berlin slavil 100.výročí od svého založení otevřeným Mistrovstvím Berlínska-Brandenburgska v silniční chůzi na 10km.  

Berlin STARTSportovní klub Polizei SV Berlín slavil o víkendu 100.výročí od svého založení, otevřeným Mistrovstvím Berlínska-Brandenburgska v silniční chůzi na 10kmv Britzer Garten v berlínské čtvrti Britz.

Hlavním iniciátorem a organizátorem akce byl náš kamarád BERND OCKER HÖLTERS. To, že v Německu všechno funguje dle jasných pravidel a téměř na vše se dá na  100%  spolehnout a to co se dohodne platí vždy a za jakýkoliv okolností o tom se přesvědčuji dennodenně již 30let........... To, že k tomu všemu má člověk i v 75ti letech (Bernd Ocker Hölters) takový entuziasmus, píli a pracovitost pro naší disciplínu, jsem viděl o uplynulém víkendu poprvé!

BERND OCKER HÖLTERS: BRAVO BRAVO, BRAVO!!!!  Smekáme 3x klobouk!!!

Vlastní závod byl ovlivněn obrovským vedrem, které se o víkendu nevyhnulo ani Berlínu. Odpolední teploty v Berlíně se pohybovaly kolem 35-37°C. A tak v tropickém, horkém počasí samozřejmě skvělé vytrvalostní výkony nelze podávat, šlo tedy hlavně o umístění, a o to si pořádně téměř po 2 letech mezinárodně zazávodit. O tom, že se to podařilo svědčí to, že Titul Mistra Berlínska-Brandenburska v MASTER kategorii M55 putuje zásluhou SMOLA CHŮZE do Prahy!

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE

diplom medaile Berlín Malý

IMG 0690

 

ELIŠKA MARTÍNKOVÁ POTVRDILA SKVĚLOU VÝKONNOST NA ROZŽHAVENÉM SLETIŠTI - 10.000m CHŮZE NA DRÁZE 48:01.70.

dsc02123 StředníChodkyně Eliška Martínková, šampionka juniorského závodu na ME v Poděbradech, potvrdila svou skvělou výkonnost. Navzdory horku, které již brzy dopoledne panovalo, zvládla mistrovskou desítku v čase 48:01.70. Téměř o půl minuty tak překonala vlastní rekord šampionátu, který zašla před rokem v Ostravě.

Mezi juniory měl v duelu reprezentantů tentokrát jasně navrch Adam Zajíček z Poruby (47:16.18), Jaromír Morávek došel do cíle ve společném závodě s dívkami pár vteřin před Martínkovou.

Dorostenecké závody na 5 km ovládli šternberská Ema Klimentová (25:37.34) před Alžbětou Franklovou z Jeseniovky (26:57.30), obě v osobních rekordech, a turnovský Roman Hanyk (25:25.31).

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 10.000m chůze dráha

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 5.000m chůze dráha

Milí přátelé,

rádi bychom se vyjádřili k situaci fungování SMOLA CHŮZE a činnostem Ivo Pitáka.

pitak 1Ačkoliv v minulosti SMOLA CHŮZE s Ivo Pitákem spolupracovala, naše cesty se rozešly a aktuálně jsou naše aktivity rozdělené. Důvodem jsou zásadní názorové rozdíly na zásadní otázky jako je vedení a fungování české chodecké reprezentace, české chůze jako celku nebo vzájemné vztahy vůbec, které se ukázaly od letošní zimy jako blokující další vývoj, tak, aby nebyla zvýhodňována pouze úzká zapouzdřená skupinka tzv. "vyvolených", bez možnosti vést dialog i s ostatními skupinami a zájemci o českou chůzi.

Ivo Piták má navíc celou řadu aktivit, které nemají s činností SMOLA CHŮZE nic společného a nejsou SMOLA CHŮZE ani nijak zaštiťovány. 

SMOLA CHŮZE tak ukončuje s Ivo Pitákem spolupráci a tímto mu děkuje za uplynulou spolupráci.  

Zároveň tímto krokem SMOLA CHŮZE upravuje svou základní  filozofii z  původní „Není důležité se zúčastnit, ale zvítězit.“  na "Není důležité zvítězit, ale slušně se chovat".

za SMOLA CHŮZE z.s.   Josef Smola

Mistrovství Berlínska - Brandenburgska v silniční chůzi na 10km, 5km a 3km všech věkových kategorií konané ke 100.výročí založení klubu Polizei SV Berlin, BERLIN Britzer Garten, neděle 20.června 2021

S obrovským nadšením jsme přijali pozvání od našich chodeckých kamarádů z Berlína na  otevřené silniční závody v chůzi  do Berlína na Mistrovství Berlínska-Brandenburgska, konané ke 100.výročí založení klubu Polizei SV Berlín. Bude to pro nás první zahraniční závod po Covidu od 14.září 2019 !!!(ME MASTERS Eraclea-Itálie, Jesolo). Koho by v září 2019 napadlo, že přijde nějaký Covid a bude trvat tak nesnesitelně dlouho. Ale nyní je Covid pryč a konečně přicházejí na řadu ty výzvy a přání, o kterých jsem na tomto webu psal poslední den roku 2020........!!!   

Závodní trať je vedena v parku Britzer Garten, je obrátková, jeden okruh měří 1km.  PROPOZICE / AUSSCHREIBUNG

image3B0D6ABDA 1184 45E6 ABED CF202591D13E 454x640

csm gehsport 2c82b16484

Berlin trat

LENKA SLABÁKOVÁ JE  78 BODOVÁ !!! = ZÁSADNÍ POSUN V POŘADÍ  = VELIKÁNSKÁ OMLUVA OD UDO SCHAEFFERA

Udo Schaeffer se tímto omlouvá Lence Slabákové za chybné přidělení bodů, vzniklé tím, že Udo jako správný gentelman původně přiřadil Lence věkovou kataegorii  W45. Lenka Slábková je W55 a získává  tak dle bodovacích tabulek 78bodů a zároveň se posouvá na třetí místo v ženách! Níže korektura - opravená tabulka: .

210605 GSW RumburkA