Josef SMOLA  zvolen členem organizačního výboru ME v chůzi družstev 2021 v Poděbradech. Předsedou organizačního výboru Libor VARHANÍK.

Dne 18.února 2020 se v Poděbradech konalo zasedání Organizačního výboru Mistrovství Evropy v chůzi družstev 2021 za přítomnosti mimo jiných i starosty města Poděbrady Jaroslava Červinky, místostarosty města Poděbrady Romana Schulze a předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka.

Na programu bylo kromě ostatních bodů i schválení a zvolení Organizačního výboru ME v chůzi družstev 2021 v Poděbradech.

Předsedou organizačního výboru byl zvolen Libor Varhaník, místopředsedou Jaroslav Červinka a členem organizačního výboru Josef SMOLA.

DSC00029

Celkové složení organizačního výboru ME v chůzi družstev 2021: 

Libor VARHANÍK Předseda organizačního výboru

Jaroslav ČERVINKA Místopředseda organizačního výboru

David BOR Člen organizačního výboru

Marta FEIKOVÁ Člen organizačního výboru

František FOJT Člen organizačního výboru

Roman SCHULZ Člen organizačního výboru

Josef SMOLA Člen organizačního výboru

Tomáš TAUBR Člen organizačního výboru

Petr VALENTA Člen organizačního výboru

 

Návrh byl schválen.

 

 

 

SKVĚLÁ NOVINKA a VÝBORNÁ LAHŮDKA pro MASTERS chůzi a její příznivce i příznivce atletiky: ME MASTERS 2020 “Non Stadia”  EMACNS , v chůzi na silnici  10km/20km/30km se bude konat ve dnech 20. – 22. května 2022 v BASILEJI, ŠVÝCARSKO !!!!

 

2022 220520 Basel

 

Juraj Benčík přijal pozvánku a bude naším čestným hostem při "Olomoucké dvacítce" 18.dubna 2020!

Chodecký mág, osobnost světové chůze a  trenérská legenda bývalého Československa a nyní Slovenska Juraj Benčík oslavil v sobotu 15.února 75. narozeniny! Srdečně gratulujeme! Zároveň Juraj Benčík  přijal k naší velké radosti pozvánku a bude naším čestným hostem při Olomoucké dvacítce  18.dubna 2020.

Benčík je atletický a sporotvní fanatik, o tom není pochyb. Navíc i v jeho věku je neustále neuvěřitelně vitální a založil „Žiacku chodeckú ligu“, vďake ktorej objavil viacero talentov – Patrika Speváka,  Mira Úradníka, Patrika Nemčoka a teraz sa javí skvele Jakub Bátovský, syn niekdajšieho chodeckého olympionika Miloša Bátovského. Okrem toho stále trénuje chodeckú mlaď v banskobystrickom klube ŠK BCF i v dedinkách v blízkom okolí stredoslovenskej metropoly. „Pod palcom mám zvyčajne 6 až 8 rôznych skupín, je to variabilné. Deti prichádzajú a odchádzajú, ale celkovo ich je vždy okolo sto až stodvadsať. Na tréningy chodím každý deň okrem nedele, niektorý deň mám dokonca až tri. Nie je  to málo, ale – ešte stíham,“„Napríklad v pondelok trénujem o pol jednej deti v Polomke, o tretej som už na Bacúchu a o šiestej večer mám ešte ďalší  tréning v Žiari  nad Hronom. Teší sa z každého úspechu, no ako známy maximalista, chcel by ich oveľa viac: „Želám si, aby sme boli v atletike úspešnejší a úspešnejší, aby nás bolo vo svete vidieť, aby sme boli uznávaní, a aby sme sa aj prostredníctvom atletických výsledkov prezentovali ako športová krajina.“

KDO JE JURAJ BENČÍK  Narodil sa 15. 2. 1945 v maďarskom Tótkomlósi, začínal ako futbalista, no od roku 1960 sa venuje atletike. V Dukle Banská Bystrica bol prvý slovenský chodec – profesionál, získal 6 titulov majstra Československa (20 km – 1973, 1975, 1976, 1977, 50 km – 1970, 1972). Reprezentoval v 10 medzištátnych stretnutiach, na OH 1980 v Moskve 13. na 50 km, na ME 1978 v Prahe 13. na 20 km. Od roku 1980 bol šéftréner chôdze v Dukle, viedol čs. (1980 – 1990), nórsku (1991 – 1992) a slovenskú reprezentáciu (1993 – 2001).

Jeho zverenci získali na vrcholných seniorských podujatiach 16 medailí (bilancia 7 – 7 – 2). Trénoval oboch slovenských atletických olympijských víťazov Jozefa Pribilinca a Mateja Tótha.

Jeho zverenci päťkrát za sebou vyhrali anketu Čs. atlét roka (1986 – 1988 Jozef Pribilinec, 1989 Roman Mrázek, 1990 Pavol Blažek) a v ére samostatnosti trikrát vyhrali slovenskú anketu (Igor Kollár 1993 a Matej Tóth 2006, 2013). Nositeľ štátneho vyznamenania Za vynikajúcu prácu (1983), Strieborných kruhov SOV (2001) a Zlatého odznaku SOV (2015) , od roku 2014 je člen Siene slávy slovenskej atletiky.

BENČÍKOVI MEDAILISTI

JOZEF PRIBILINEC: ZLATO (OH 1988 na 20 km, ME 1986 na 20 km, HME 1987 a 1988 na 5000 m, SP 1983 na 20 km), STRIEBRO (MS 1983 a 1987 na 20 km, ME 1982 na 20 km, HMS 1987 na 5000 m )

PAVOL BLAŽEK:  ZLATO (ME 1990 na 20 km), BRONZ (ME 1982 na 20 km)

ROMAN MRÁZEK: STRIEBRO (HMS 1989 na 5000 m, HME 1988 a 1989 na 5000 m), BRONZ (HME 1987 na 5000 m)

MATEJ TÓTH: ZLATO (OH 2016 na 50 km*, MS 2015 na 50 km*, SP 2010 na 50 km), STRIEBRO (ME 2014 a 2018 na 50 km*)  Poznámka: (*) V čase zisku medaily už netrénoval s J. Benčíkom.

Stál pri zrode športovej chôdze na Slovensku a do tejto disciplíny sa úplne zamiloval. V 80. rokoch 20. storočia mu prischol prívlastok chodecký mág. Niektorí sa nad ním sarkasticky uškŕňajú, no patrí mu právom. Úspešnejšieho kouča slovenská atletika, ktorý je v jej službách už šesť desaťročí, nikdy nemala. Trénoval olympijských víťazov, majstrov Európy,  vicemajstrov sveta i Európy. Juraj Benčík oslávi v sobotu 75. narodeniny. ol prvý chodec – profesionál v banskobystrickej Dukle, štartoval na ME aj OH, no najväčšiu slávu zožal ako tréner. K práci kouča sa však dostal – náhodou.

Článek na tomto webu ze dne 13. února 2020 k Mistrovství ČR v chůzi mládeže, konaného v hale Olympu v pražské  Stromovce v neděli 9.února 2020 mě přiměl reagovat na to, co jsem viděl v hale Olympu na vlastní oči. Co se tam dělo a kolik to mělo společného se spravedlivým rozhodováním? Případným zájemcům ze strany tam úřadujících rozhodčích, lze vše vysvětlit u videozáznamu.

6

Pokud nechceme, aby v českých chodeckých reáliích se chůzi věnovali pouze mládežníci, kteří vlastně pro opravdu vrcholový sport nemají dispozice a kteří pro sportovní „nepoužitelnost“ postupně skončí až u té naší disciplíny, pak musíme připustit, že oni „netalentovasní“ ev. rekreačně sportující jedinci, budou těmi talentovanějšími poráženi…

Těch sportovně talentovaných, se nám k chůzi opravdu moc nedostane. A pokud se tak přece občas stane, jednoznačně je postavíme před realitu, že chůze je disciplínou pro ty sportovně méně schopné a že budeme nekompromisně trestat snahu vybočit z řady. Prostě budeme trestat snahu naučit se techniku (mezi naší mládeží zřídka viděnou), ale kterou používají všichni ti, kdo v Evropě a světě v chůzi něco znamenají, budeme se snažit donutit je k pojetí techniky, kterou lze nazvat veteránskou. Kráčivý, na pohled upracovaný styl, v němž většinově tolerujeme pravidelné, nebo občasné nedopínání, kulhání... Hlavně ten pohyb nesmí mít plynulost a lehkost. Je smutné sledovat veteránské závodníky v roli rozhodčích, ev.rozhodčí, kteří se snad rychlou a plynulou chůzi světových špiček nikdy neviděli, jak nutí mladé adepty chodeckého sportu POCHODOVAT. Prostě rozhodují na základě svého vzoru a ve svém svatém zanícení (nechci je podezírat z úmyslu) chodce, kteří se snaží jít technikou, kterou odkoukávají od svých vzorů – špiček našeho sportu – prostě napomínají, brzdí a posléze dávají návrhy na diskvalifikaci. Je tragické, když tito rozhodčí si myslí, že vzorem techniky pro ty mladé, by měli být oni! To také v event.. roli trenérů dělají a mladým demonstrují, jak se má chodit. Lidi, buďte prosím soudní. Vy už byste neměli nic předvádět. Vy byste měli za pomoci videozáznamů z velkých soutěží, srovnávání a pokusy o napodobení, mladé učit účinnou a ve světě používanou techniku.

Bohužel k této technice je potřeba být připraven gymnasticky (uvolněnost a velký rozsah pohybu, téměř hyparmobilita), fyzicky (silově), musí být cit pro pohyb a jemnou techniku – a to je problém – že? Ono totiž opravdu nestačí mladého adepta UCHODIT (lépe UPAJDAT)!!!

Chováte se tak, jakoby trenéři skoku o tyči učili mladé techniku z doby bambusových, nebo duralových tyčí!!!

A vlastně nechápu, co tímto způsobem rozhodování a učení sledujete? Snad jen to, aby ti sportovně schopní pochopili, že chůze je v Čechách sportem sportovně netalentovaných jedinců a že je mezi sebou nechceme, pokud nám chtějí předvádět, že i v Čechách lze chodit rychle… V tom případě, ať odejdou dělat jiný sport, nebo disciplínu…

A oni to udělají…

Dostáváme se k otázce v nadpisu a zkuste si odpovědět sami… Píši to proto, že se nechci za českou chůzi v Poděbradech 2021, 23, 25 stydět! A nejen tam…

V péči o mladou chodeckou generaci se mnoho věcí změnilo. Podejme pomocnou ruku, aby snaha a nový trend vedení začal systémově generovat evropsky a světově konkurenceschopné reprezentanty.

Velmi schopně se ve funkci zodpovědné trenérky mládeže (SCM + reprezentace) ujala Katka Čermáková a už po roce se objevují jasné výsledky její práce. Přípravu i tréninkové tábory úzce propojila s přípravou zbytku dospělé reprezentace. Většina trenéřů mládežníků pod jejím vedením je ochotna spolupracovat.

5Je skvělé, že společně s druhou Katkou - Maternovou už během loňského roku spojily své úsilí a propojily přípravu chodců v Turnově, Jilemnici, Vrchlabí.
Společně se tedy přímo podílejí na tréninku chodců, kteří už dnes tvoří jednu skupinu - Jarda Morávek, Eliška Martínková, Jana Zikmundová, Adéla Pittnerová, Matěj Piták, Filip Klazar a další. V oblasti se snaží chůzi rozšířit i do dalších žákovských skupin a zatáhnout do spolupráce další trenéry.
Reprezentační trenér dospělých Ivo Piták Katkám s přípravou pomáhá pouze po technické stránce a jako konzultant....
Proto u závodníků této mezioddílové skupiny prosím od příště uvádět jako trenéra - dvojici Kateřin – Čermáková, Maternová.
Katky mají i u ostatních mladých chodců respekt a snad se podaří do poděbradských evropských pohárů pod jejich vedením dát dohromady konkurenceschopné mládežnické družstvo.

Bohužel styl tuzemského rozhodování se může stát limitujícím faktorem jejich snahy. Prosím o vážné zamyšlení a asi chci moc – prosím o trošku soudnosti a sebereflexe!

Ivo Piták, reprezentační trenér chůze ČR

 

 

 

 

SLEDUJTE AKTUALIZACI NAŠÍ SEKCE ZÁVODY| / TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ, PROPOZICE, VÝSLEDKY 2020  /   VERFOLGEN SIE AKTUALISIERUNG UNSERER SEKTION: ZÁVODY / TERMINE, AUSSCHREIBUNGEN, ERGEBNISSE 2020 

https://smolachuze.cz/index.php/cs/zavody/kalendar-zavodu  

V naší sekci  ZÁVODY / Kalendář, propozicer, výsledky  https://smolachuze.cz/index.php/cs/zavody/kalendar-zavodu  BYLY NOVĚ PŘIDÁNY: Termínový kalendář, Propozice  a Výsledky chodeckých závodů v roce 2020. Tyto budou průběžně aktualizovány a doplňovány. 

In unserer oben genanten Sektion ZÁVODY / Kalendář, propozicer, výsledky  https://smolachuze.cz/index.php/cs/zavody/kalendar-zavodu  SIND NEUE TERMINE / AUSSCHREIBUNGEN und ERGEBNISSE der GEHEN-BEWERBEN 2020 EINGETRAGEN WORDEN, DIE KONTINUELL AKTUALISIERT UND NACHGETRAGEN WERDEN. 

 

Naprosto nedůstojné až skandální chování rozhodčích chůze, zcela zastínilo nastavený vzestupný výkonnostní trend a účast mladežnické chůze při Mistrovství republiky v atletické hale Olympu v pražské Stromovce. Chtějí snad tito RCH odradit a demotivovat děti a mládež od sportování?

1Bohužel tento článek jsem nucen začít nikolv výkony sportovců, ale výkony rozhodčích.  

Chování a způsob rozhodování některých nominovaných RCH opět ukázaly, jak slabý a ve svém důsledku destruktivní je fakt, že chůzi rozhodují lidé, kteří sice mají formálně splněnou kvalifikaci, ale jejich přehled a zkušenosti se řídí jejich vlastními zkušenostmi z veteránské chůze, nikoli Pravidlem 230.

Nemá smysl popisovat naprosto nedůstojné chování včetně lehání si nebo klekání si podle dráhy, aby údajně RCH viděl kontakt, skákání před děti se žlutými terči, bavení se v hloučku. Hlavní potíží je však zcela neadekvátní vlastní pochopení P230.2 definice chůze, opírající se o vlastní veteránské zkušenosti. To znamená, pokrčená kolena se tolerují, ztráta kontaktu nastává automaticky u každého, kdo nekráčí veteránským stylem velké páky, pochod, ale jde frekvenčně přes boky a lehce a díky rychlosti a pružnosti se nebrzdí dokrokovou nohou, naopak ji lehce přehoupne do dalšího pohybu. To tito zasloužilí RCH nikdy neviděli (na světové závody se nedostanou, a když to vidí v TV přeboru je jejich názor jasný – všichni jdou špatně) a sami pochopitelně, pokud provozují aktivně chůzi, to neumí ani předvést. Vrchník chůze, přes všechnu snahu, s těmito předsudky už svede při závodě jen málo.

Tak vzniká naprosto neúnosná situace, kdy se dokonce i na našich M-ČR u mládeže rozhoduje zcela jinak, než je tomu ve světě. Kdo chce dojít, musí se přizpůsobit tomuto veteránskému kráčivému pomalému pojetí chůze. To je systémově naprostá destrukce všech našich snah!!!

Níže příspěvek Mudr. Petra Brandejského k MČR 3.000 a 5.000m chůze v hale mládeže: 

Z 54 chodkyň a chodců vybraných technickým delegátem se na start postavilo 45; mezi chybějícími byli i kandidáti na medaile, jasná favoritka juniorka Eliška Martínková z AC Turnov nebo junior Daniel Balicz a žákyně Lucie Krinwaldová, oba z AC Mladá Boleslav. Uspořádání závodů atlety PSK Olymp Praha bylo bezchybné, K zdárnému průběhu přispělo též zasvěcené moderování chodeckým expertem Františkem Párysem.

3

4V kategorii žákyň (12) na 3 000 m podle očekávání vedly od startu Ema Klimentová,2005, AK Šternberk, trenér M. Sadil, spolu se svou věčnou soupeřkou Adélou Veselkovou,2006, TJ Rumburk, trenér M. Dušek. Na soupeřky získaly obrovský náskok, ale když po 2000 m (Klimentová za 10:09.94 min) nasadila Veselková k trháku, byla zanedlouho pro porušení pravidel vyloučena a Klimentová v poklidném tempu došla vítězně do cíl (15:44.83 min). Druhé místo a osobní rekord vylepšený o 22 s vybojovala s velkou převahou Adéla Pittnerová,2006, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trenéři I. Piták a K. Maternová (16:18.89 min); třetí místo o půldruhé minuty zpět spolu s bronzovou medailí si odváží nejaktivnější z dalších chodkyň, Anna Výmolová,2005, TJ Slezan Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba (osobní rekord 17:56.21 min). Čtvrté a páté pořadí patří dalším frýdeckomísteckým žákyním Viktorii Bartoňové,2008 (18:51.02 min) a Nikole Bobokové,2005 (18:54.93 min), na šestém místě došla Alžběta Franklová, 2005, A. C. Sparta Praha, trenér O. Čerepušťák (19:16.58 min).

Dorostenkám (9) na 3 000 m dominovala favoritka Klára Hlaváčová,2003, A. C. TEPO Kladno, trenér V. Hlaváč, způsobem start-cíl, aniž by musela podat svůj optimální výkon (16:34.24 min); v samém závěru se na stříbrnou pozici probojovala Amálie Mynářová,2003, TJ Slezan Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba (17:01.10 min) a na Katku Nedvídkovou,2004, AC Rumburk, trenér M. Nedvídek, tak připadla bronzová medaile (17:04.12 min). Souboj o čtvrté a páté místo přinesl osobní rekordy Rozálii Drobníkové,2004, TJ LIAZ Jablonec nad Nisou, trenér J. Černý (17:23.15 min) a Vivien Uvírové,2003, Atletika Poruba, trenér K. Ketner (17:23.51 min); osobním rekordem je i čas šesté Hany Kopelové, 2003, TJ Slezan Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba (18:14.77 min).

Při neúčasti Elišky Martínkové byla mezi juniorkami (7) na 3 000 m bezkonkurenční její oddílová kolegyně Jana Zikmundová,2002, AC Turnov, trenérka K. Čermáková (15:27.50 min); s více než minutovým odstupem získala stříbrnou medaili Denisa Pánková,2002, TJ Slezan Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba (16:40.02 min), když Michaela Baklíková,2001, AK ŠKODA Plzeň, trenér J. Malysa, podlehla svému velmi rychlému počátečnímu tempu a obsadila třetí místo (17:03.57 min). Na čtvrtém a pátém místě si vylepšily osobní rekordy Pavla Cinkánová,01, AC Slovan Liberec, trenér F. Párys (17:11.78 min) a Johana Petříková,2002, TJ Dukla Praha, trenér M. Fliegl (17:19.71 min) a šestá skončila Stella Sobotková,2001, TJ Lokomotiva Beroun, trenérka J. Šafránková (17:46.95 min).

P1070528 2Mezi žáky (9) na 3 000 m byl favorizován Matěj Piták,2007, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trenér I. Piták, který vedl startovní pole střídavým tempem (chvílemi měl náskok, pak se nechal dojít) do 2000 m (11:18.25 min); pak zrychlil, ale 80 m před cílem byl vyloučen. Od startu šla za ním skupina pronásledovatelů, původně pětičlenná, v pořadí Vojtěch Novák,2006, TJ Slezan Frýdek- Místek, trenér J. Nejezchleba, Tomáš Endršt,2005, USK Praha, trenér P. Brandejský, Albert Kukla,2005, SK Jeseniova, trenér??, Filip Klazar,2006, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trenéři I. Piták a K. Maternová, Eduard Vodvářka,2006, Atletika Jižní Město, trenér P. Brandejský, která postupně ztrácela své členy. Nejdříve odpadl po prvním km Vodvářka, před druhým km Kukla, 400 m před cílem Klazar a riskantní souboj o mistrovský titul mezi zbylou dvojicí rozhodl až na konci cílové rovinky pro sebe Endršt (16:48.95 min) před Novákem (16:50.23 min), bronzová medaile patří Klazarovi (17:12.90 min); všichni si výrazně vylepšili osobní rekordy. Čtvrtý byl Kukla (18:10.92 min), pátý Vodvářka (19:03.00 min) a šestý Kryštof Pevný,20007, Orel Vyškov, trenérka A. Málková (19:59.98 min).

Na fotce vlevo: je jasně vidět vzorový chodecký styl vedoucího žáka Matěje Pitáka, za který byl RCH diskvalifikován - "tedy po zásluze potrestán"

Na fotce níže: letošní halový mistr ČR v kategorii dorostenců Jarda Morávek, taktéž předvádějící dokonalý chodecký styl - ten naštěstí "po zásluze potrestán nebyl" a závod tak směl dokončit  

2U dorostenců (6) na 5 000 m se očekával velký souboj výrazně zlepšeného Adama Zajíčka, 2003, Atletika Poruba, trenér K. Ketner, (letos 22:30.56 min) s Jaromírem Morávkem, 2003, AC Moravská Slavia Brno, trenér I. Piták (loni 22:48.4 a letos 23:53.71 min). Zajíček však šel od startu výrazně pomaleji a tak ho Morávek porazil s náskokem přes 200 m (23:33.78 proti 24:47.12 mkin); třetí místo a bronzovou medaili bez problémů obhájil Robert Hurdálek,2003, TJ Lokomotiva Trutnov, trenér D. Šnajdr (25:47.44 min) před Romanem Hanykem, 2004, AC Turnov, trenér D. Šnajdr (26:39.81 min); páté a šesté místo obsadili Patrik Solnička,2004, (27:22.44 min-osobní rekord) a Matěj Šturma, 2004, kterému se nedařilo (32:30.92 min), oba AC Mladá Boleslav, trenér J. Prückner.

V juniorské kategorii (2) na 5 000 m startovali jen Petr Dušek,2001, TJ Rumburk, trenér M. Dušek a Filip Kašťovský,2001, Atletika Poruba, trenér K. Ketner, proto nemohly být uděleny mistrovské medaile. Závod dokončil jen Dušek (25:38.96 min), zatím co Kašťovský byl diskvalifikován.

drPB, 9.2.2020

BIRD SMITH 1:23:01 a JEMIMA MONTAG 1:33:15 SI VÍTĚZSTVÍM NA MISTROVSTVÍ AUSTRÁLIE V CHŮZI NA 20KM V ADELAIDE ZABUKOVALI LETENKY NA OH DO TOKIA/SAPPORA. ANEŽKA DRAHOTOVÁ DO ZÁVODU NENASTOUPILA.

osdzhb1ihtwssem2Dane Bird-Smith (QLD) a Jemima Montag zvítězili v mužském resp. ženském závodě na 20km chůze při Mistrovství Oceánie a Austrálie v Adelaide.

Oba dva již měli splněné kvalifikační limity (muži -1:21.00, ženy 1:31.00), Bird-Smith zašel čas 1:20.52 v únoru 2019 a Montag zašla čas 1:30.51 taktéž v únoru 2019, a vítězstvím ve včerejším  národním mistrovství se oba nominovali na olympijské hry do Tokia / Sappora 2020 .

Bird-Smith, který časem 1:23.01 skončil v celkovém pořadí závodu na třetím místě, za vítězným Perseusem Karlstromem (Švédsko) 1:21.57 a druhým Evanen Dunfee (Kanada) 1:22.32, v cíli řekl:

“Splnit automatickou nominaci na OH do Tokia/Sappora 2020 byl plán pro dnešek – jsem velmi št´asten, a dále hovořil o jeho nejbližších plánech přípravy na olympijské hry na příštích několik měsíců”

Jemima Montag zvítězila v žesnkém závodě výkonem  1:33.15, druhá skončila její treninková partnerka Katie Hayward výkonem 1:34.00 a třetí Beki Smith v čase 1:35.06.

Po zajištění automatické nominace na olymijské hry do Tokia/Sappora 2020, terpve 21ti letá Montag řekla:

“Je to neskutečný pocit a splněný velký dětský sen - mé první  olympijské hry, a brilantní předčasný dárek k narozeninám a obrovská úleva,”.

“Bylo velké teplo, mnohem větší než bylo očekáváno, ale dnes šlo více o to zvítězit než o výsledný čas, a tak tempo závodu bylo velmi velmi konzervativní – šly jsem 4:45min/km, oproti standardním  4:30min/km, což mě dovolilo zůstat v klidu a soustředit se na to zůstat v pohodě a uvolněná. Byla to skutečně mentální výzva, ale jak se blížil konec, viděla jsem, že přichází má chvíle, abych to nakopla do cíle,” řekla přešťastná Montag v cíli závodu.

Anežka Drahotová, ačkoliv byla ve startovní listině, do závodu nakonec nenastoupila......

V Ý S L E D K Y