EVROPĚ NA 20KM CHŮZE PO ZÁSLUZE KRALUJÍ FANTASTICKÁ ITALKA ANTONELLA PALMISANOVÁ A SKVĚLÝ ŠVÉD PERSUS KARLSTRÖM!!! TAK ZÁVODÍ HVĚZDY NA VELKÝCH SOUTĚŽÍCH!!! MOLTO BRAVISSIMO!!!!!

RESULTS 20KM RACE WALK WOMEN

RESULTS 20KM RACE WALK MEN

Druhý vrchol letošní sezony, alespoň pro evropské atlety a atletky, začal od 7.6. v hlavním městě italské metropole. Řím přivítal závodníky 30ºC teplotami.

První sada medailí se rozdávala na ženské chodecké dvacítce. Italové vsadily na to, že první titul jim zkusí získat domácí hvězda Palmisano, olympijská šampionka.

Po mnoha letech se chůze opět vrátila na atletický stadion. Start závodu byl “ve stínu” hlavního stadionu, okruh se točil kolem ikonického rozcvičovacího stadionu, který obklopuje celkem 36 soch. Okruh byl ve všech místech, která byla přístupná veřejnosti, obsypán diváky a chodkyně se mohly těšit na skvělou atmosféru.

a0231fb0 b6d3 4ea8 83e8 346b040bf26d file sm cz ech24rome day1 2 003 Tempo od počátku diktovala Antonella Palmisano. K naší radosti se ve vedoucí skupince držela i naše závodnice Eliška Martínková. Ta nastupovala do závodu povzbuzena skvělými výkony ze Slovenska (psali jsem zde (https://smolachuze.cz/index.php/cs/755-slovensky-chodecky-dvojboj-p-t-s-banska-bystrica-zahoracka-20-25-26-05-2024 ).

Po 20 minute byla vedoucí skupinka již jen osmičlenná. Palmisano a Trapletti zastupovaly Itálii, 2 Ukrajinky - Olyanovska / Sobchuk, Španělky Garcia - Caro/ Montesinos, Francouzka Beretta a naše Martínková. Eliška šla velice chytře, schovaná mezi soupeřkami. Palmisano jen vyjímečně pustila někoho před sebe, od začátku se šlo ostře sub 4:30/km. Brzy začala odpadat Sobchuk, naopak se postupně dotahovala francouzská šampionka z ME U23 Stey.  Desítkou procházela vedoucí skupina v mezičase 44:35.  Po 11 kilometrech zařadila vyšší rychlostní supeň Palmisano, ostatním poodešla a donutila skupinku pronásledovatelek jít na samé hraně jejich možností. Tempo 4:25 se stalo osudným naší závodnici. Eliška nedokázala udržet techniku, během kilometru velmi rychle nasbírala 3 červené a další žlutou a odporoučela se do penalty zóny. Šance na skvělý výsledek i OR byla pryč.

Suveréně vedoucí Palmisano si dokráčela pro evropský titul za výkon 1:28:08. Druhé místo získala nejstarší z Italek Trapletti. Ta sice ze skupinky bojující o medaile střídavě odpadala, ale dokázala se vždy vrátit a nakonec utrhnout i trpící španělku García-Caro. Obě závodnice si ještě před odchodem do tunelu vedoucímu na stadion převzaly vlajky svých zemí. Zatímco u Italky byla pozice vcelku jasná a stříbro za 1:28:37 bylo jasné, u García-Caro zcela selhala nejen závodnice, ale i její tým. Nikdo ji neupozornil, že Ukrajinka Olyanovska a Francouzska Moutard jsou blízko a ztrácejí pouhých 8 - 10 sec. Moutard již Španělku stáhnout nedokázala, ale obrovská touha rekordmanky Pražské Hodinovky Olyanovské po medaili přiměla Ukrajinku k heroickému finiši. Obrovská frekvence, ve které letěla Lyudmila po modrém mondu, byla fascinující. Doslova v posledních 10m se přehnala přes nic netušící Španělku, pro kterou je čtvrté místo velikou lekcí.

Naprosto absurdní protest následně podala španělská výprava. Vrchník chůze může DQ kohokoliv v posledních metrech závodu či těsně po jeho dokončení. Nestalo se tak. Přesto Španělé poukazovali na zpomalené záběry, kde byla Ukrajinka ve vzduchu a žádali diskvalifikaci. A okatě přehlíželi fakt, že ve vzduchu je při “slow motion” i jejich chodkyně. Bohužel tato kauza je opravdu nepříjemnou kaňkou a podaný protest rozhodně neposlouží naší disciplíně.

Eliška Martínková dokázala závod, na rozdíl od ME v Espoo minulý rok, dokončit. Po pobytu v penalty zóně zvolnila, chodila kilometry na úrovni 4:39 a v tomto tempu již dokázala kráčet bez rozporu s pravidly. V cíli zapsala 11. příčku a čas 1:31:58. Sama závodnice se po závodě chválila za schopnost udržet se s nejlepšími. Bohužel s ní nejde souhlasit. 3 červené karty navazují na situaci z velkých akcí, kde v minulosti měla problémy a bohužel jsou jen navázáním na výkon z MS chodeckých týmů. Tam náš tým bojující o OH nasbíral 4 trestné minuty za 4 terčíky. 3 min odstála v PZ Eliška, minutu pak Vít Hlaváč. Bohužel však čtvrtá karta nebyla jeho, ale Elišky, přišla však ve chvíli, kdy už si Vítek převzal štafetu. Před druhou šancí o kvalifikaci naší štafety, která se odehraje 22.6. v Dublinu, bude naše dvojice pod velkým tlakem. Zvláště v podání Elišky bude lepší jít volněji a netlačit tak na pilu. Nasbírat červené karty a ztratit mnohem víc při vysokém tempu se nemusí vyplatit.

7075e31f bdc7 4baa 978f 6a0f35720289 file sm cz ech24rome day2 2 016 Hned následující den v sobotu se ke svému startu postavili muži. Z evropské špičky nechyběl vůbec nikdo. A nikdo také nepochyboval o tom, kdo bude bojovat o vítězství. Švédský viking Persy Karlström nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo je současným králem nejen evropské chůze. Mezi 10 - 15 km se sice snažil utahat Persyho španělský mladík McGrath, vítěz loňských “třiadvacítek” v Espoo, ale Švéd dokázal každý nástup stáhnout a po 15 km šel suverénně do čela. Evropské zlato si Persy pověsil na krk za výkon 1:19:13. O 18 sec zpět prošel cílem McGrath, obrovský talent světové chůze. Z bronzu a další medaile pro Itálii se mohl radovat Francesco Fortunato za 1:19:54.

Nejzajímavější představení závodního dne předvedla trojice bojující o 4 - 6 místo. Trojice Bordier - Quinion (oba FRA) spolu s finským chodcem Partanenem postupně nasbírala 6 rovnoměrně rozdělených karet a závěrečný souboj tak byl více než otevřený. Rozestup 4 vteřin mezi třemi chodci nabídl drama posledního kilometru. Nejlépe se vedlo Bordierovi, který nadělil Partanennovi 7 sec. Ve snaze udržet se soupeřů nezvládnul techniku  Quinion a zaúřadovali rozhodčí. Pří příchodu na stadion v tmavém tunelu byla postavena PZ č. 2 a tam se Quinion odporoučel. Mohl jen sledovat, jak kolem něj procházi další a další chodci. Nakonec dokončil v čase 1:22:38 na 12. místě.

Zajímavou perličku předvedl slovenský chodec Černý. Ten v obrovském finiši na stadionu dolétl na záda Španěla Garcíi, který prvních 11 km kráčel ve vedoucí skupině. Pak přišla obrovská krize a Španěl byl rád, když závod končil. Kontroloval si vnitřní dráhu, když se kolem něj na šachovnici z vnějšku prohnal Černý a na tisíciny Španěla porazil. Narozdíl od své týmové kolegyně však Španěl (ne)bojoval jen o 13.místo, jehož ztráta mrzí méně, než ztráta bronzové medaile.

Výborný výkon předvedl Vítek Hlaváč. Ten prožívá životní sezonu a potvrdil to i v Římě. 19. místo sice není díra do světa, ale Vítek předvedl výkon 1:23:53, což je jen 15 sec za jeho OR z letošních Poděbrad. Vítek potvrdil letošní zlepšení a jeho výkony z dvacítky jsou obrovským příslibem pro podzimní a jarní závody na 35 km. Český rekord 2:32:50 se již teď otřásá v základech a Vítek může směle pomýšlet na metu hluboko pod 2:30:00.

Vystoupení českých chodců je tak velmi rozporuplné. Nebýt 3 karet, zasloužila by Eliška obrovskou pochvalu. Ovšem opakující se problémy s technikou bohužel nevybízejí k optimismu. Do OH, které Elišku čekají, je ještě čas něco s tím udělat. Pro štafetu to moc dobrá zpráva není. Přesto budeme naší dvojici držet v Dublinu pěsti a přát jim, aby to vyšlo. Štafeta je jako formát hodně zajímavá a byla by škoda, pokud by naši chodci pod Eiffelovkou chyběli. Výkon Vítka je na 1. Atak OR na hlavní akci roku je skvělý a účast v Paříži by si za loňskou bojovnost v Poděbradech a letošní výborné výsledky zasloužil. Českým barvám by prostě Paříž slušela. Za necelé 2 týdny uvidíme, jak celá kvalifikace dopadla.

Závod potvrdil trend posledních let. Počasí nepočasí, chodí se rychle. Kdo se nedokáže se sluníčkem vyrovnat, nemá šanci. Nejlepší to umí za každého počasí. Tam zaslouží pochvalu naše Martínková. V minulosti neskrývala, že jí vyšší teploty nesedí. Opakované tréninkové kempy v teple na Kanárech však nejspíše napomohly tomu, že se Eliška naučila v horku závodit.  Velké akce se konají v létě a je třeba se s tím smířit. Komu se to nepodaří, nemá šanci. Doba, kdy se šlo v Dohá “pomalu” směr cíl jsou definitivně minulostí. S tím, jak jsou chodci nastaveni dnes by qatarský závod vypadal hodně jinak.

V Římě jsme viděli krásné závody. Ale byl to pouhý předkrm před tím, co nás čeká za 2 měsíce v Paříži. Je na co se těšit.

Po 3.kole poháru se v mužích ujímá vedení MARTIN NEDVÍDEK (M45) z AC Rumburk a v ženách NOEMI MAJÁK (W14/15) udržela i nadále vedoucí příčku! / Nach der 3. Runde des Pokales übernimmt die Führung bei den Männer MARTIN NEDVÍDEK (M45) aus Rumburk und bei der Frauen NOEMI MAJÁK (W14/15) hält die erste Position weiter!

RESULTS AFTER THE 3RD ROUND OF THE BRANDEJSKY CUP

Po konání tradičního "Brandýsa" je k dispozici průběžný stav Poháru Petra Brandejského. Velkou zásluhu na tom má autor bodovacích tabulek Udo Schaeffer, který hned po závodě iniciativně obodoval tratě na 5 a 10 km. Děkujeme!!

Wir bedanken uns beim Udo Schaeffer recht herlzich, der uns gleich nach dem Bewerb in Prag-Satalice für beiden Strecken (5km, 10km) Punkten perfekt sortiert hat!!

Zpracování tabulky / Auswerten: František Párys // Bodovací systém / Punktsystem: Udo Schaeffer - www.geherpokal.de

IMG 5458

Stav poháru po 3.kole / Stand nach 3. Runde des Pokales:

Muži:              
Poř.: Jméno Kategory Klub/Stát Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs   Celkem
1 NEDVÍDEK Martin M45 AC Rumburk, z.s.   98 111   209
2 PLECHÁČEK Ondřej M 16/17 AC Turnov, z. s. 87   87   174
3 KOLÁŘ Rostislav M35 SK Hranice z.s.   84 85   169
4 ŠOLC Luděk M 60 AC Mladá Boleslav z.s. 83   85   168
5 KALÁT Josef M65 AK Bílina   80 79   159
6 ADAM Petr M 70 SK Nové Město nad Metují 67   68   135
7 KOVANDA Jiří M 75 TJ Lokomotiva Beroun z.s. 67 67     134
8 ŘEŽÁBEK Michal M Spartak Praha 4 66   68   134
9 UHER Jan M SK Nové Město nad Metují 63   66   129
10 PTÁK Jaroslav M75 ASK Děčín   58 60   118
11 HERMAN Zbyněk M 55 Lokomotiva FOSFA Břeclav 61   54   115
12 LAPKA Miloslav M65 T. J. Sokol České Budějovice      115   115
13 SCHRÖTER Uwe M 65 Germany 102       102
14 ROSENBAUM Lukáš M 16/17 Slovakia 101       101
15 KUKLA Albert M18/19 USK Brno     100   100
16 BÁTOVSKÝ Šimon M 16/17 Slovakia 95       95
17 KULIEŠA Libertas M 16/17 Lithuania 94       94
18 SCHMIDT Matti M 16/17 Germany 94       94
19 ROHRSSEN Lasse M 16/17 Germany 92       92
20 MENCEL Tomáš M Slovakia 92       92
21 SVOBODA Hynek M 14/15 Atletika Poruba z.s. 88       88
22 SMOLA Josef M60 SMOLA CHŮZE Praha     88   88
23 FLIEGL Miroslav M70 PSK Olymp Praha, z.s.     86   86
24 HLOH Jaromír M Lokomotiva FOSFA Břeclav     86   86
25 RÖSLER Marek M 16/17 AC Mladá Boleslav z.s. 85       85
26 ZAJÍC Jan M 70 Hvězda Pardubice z.s. 42 43     85
27 LUNIEWSKI Mirosław M 65 Poland 84       84
28 TSE Chun Hung M 40 Hong Kong 83       83
29 MALÍK Ondrej M 60 Slovakia 82       82
30 VEJVANČICKÝ Vojtěch M 16/17 AC Rumburk, z.s. 81       81
31 JANOUŠEK Jiří M 70 TJ Jiskra Otrokovice 81       81
32 HEJKRLÍK Filip M 45 Athletic Club Ústí n/L. z.s. 80       80
33 SCHAEFFER Udo M70 Germany     79   79
34 MAREK Stanislav M 80 TJ Spartak Třebíč, spolek 41 37     78
35 SLAMĚNÍK Arnošt M 14/15 AK Slovan Duchcov 78       78
36 MAŁECKI Waldemar M 65 Poland 77       77
37 SAULGRIEZIS Ilmars M 65 Latvia 77       77
38 KROMPAŠČÍK Šimon M 16/17 Slovakia 76       76
39 GIEBELER Helmut M 70 Germany 76       76
40 SUCHÝ Pavel M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     74   74
41 MYŠKA Miroslav M 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 73       73
42 LEHMANN Stefan M 70 Germany 73       73
43 ZAJÍC Jakub M35 TJ Sokol Kolín-atletika   32 40   72
44 JÓN Jiří M55 SK Nové Město nad Metují     70   70
45 HÖLTERS Bernd Ocker M 75 Germany 69       69
46 SIMON Zdeněk M60 Univerzitní sportovní klub Praha     69   69
47 SEHNAL Adrien M70 SC Radotín Praha     68   68
48 VARGA Ondřej M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67       67
49 HERMAN Daniel M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67       67
50 WEIS Jakub M 14/15 AK Slovan Duchcov 67       67
51 KIEPERT Horst M 70 Germany 66       66
52 BONNESS Hartmut M 80 Germany 66       66
53 SECK Patrick M 55 Germany 65       65
54 JINDRA Petr M50 PSK Olymp Praha, z.s.     65   65
55 VAN BREMEN Jacques M 40 Germany 64       64
56 DANKOVIČ Daniel M 16/17 Slovakia 63       63
57 VOJTÍŠEK Tomáš M50 AC Moravská Slavia Brno, spolek     63   63
58 TOPOR Čeněk M 16/17 Orel Vyškov 59       59
59 VYMYSLICKÝ Tomáš M45 Lokomotiva FOSFA Břeclav     59   59
60 ZEIBERT Milan M60 TJ Spartak Třebíč, spolek     59   59
61 ČEREPUŠŤÁK Ondřej M 75 AC Čáslav z.s. 58       58
62 TOLLE Uwe M 65 Germany 57       57
63 FIŠER Pavel M55 Atletika Stodůlky z.s.     57   57
64 POLÁŠEK Vít M Atletika Havířov 1965     55   55
65 ŽEŽULKA Martin M Atletika Stodůlky z.s.     54   54
66 SLAMĚNÍK Marek M 45 AK Slovan Duchcov 53       53
67 DOUBEK Jaroslav M Atletika Stará Boleslav, z.s.     52   52
68 ČERNÝ Jaroslav M35 TJ LIAZ Jablonec, z.s.     52   52
69 POLÁŠEK Jan M40 Atletika Havířov 1965     52   52
70 ZAJÍČEK Richard M 16/17 Univerzitní sportovní klub Praha     51   51
71 URBÁNEK Tobiáš M18/19 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    49   49
72 ŠIMONEK Pavel M55 Hvězda Pardubice z.s.     49   49
73 BROT Daniel M 70 Switzerland 44       44
74 BALICZ Daniel M AC Mladá Boleslav z.s.      44   44
75 MAŠATA Jiří M 60 Czech Republic 42       42
76 RŮŽENECKÝ Petr M65 ASK Dipoli z.s.      42   42
77 OŽANA Lukáš M Atletika Havířov 1965     41   41
78 DOBEŠ Šimon M 12/13 AC Praha 1890     40   40
79 NEJEDLÝ Matěj M18/19 SK Čtyři Dvory České Budějovice     38   38
80 KAPUSTA Miroslav M 70 Slovakia 37       37
81 BECHYŇSKÝ Josef M70 SK Čtyři Dvory České Budějovice     36   36
82 TARDI Emmanuel M 55 France 27       27
83 CHMELÍK Tomáš M Atletika Havířov 1965     23   23
84 NAVRÁTIL Marek M 16/17 ASK Děčín   22     22
85 SILNÝ Filip M 16/17 AK Kroměříž     18   18
86 STEJSKAL Ladislav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     12   12
87 SEDLÁČEK Ondřej M40 SC Radotín Praha     7   7
88 CHMELÍK Richard M Atletika Havířov 1966     7   7
89 KADLEC Miroslav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     5   5
90 MATRAS Petr  M40 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    1   1
                 
                 
Ženy:              
Poř.: Jméno: Kategorie: Klub/Stát: Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs   Celkem
1 MAJÁK Noemi W 14/15 BK F-C Kadaň, z.s. 82 79 95   256
2 SLABÁKOVÁ Lenka W 55 AC Moravská Slavia Brno, spolek 81 77     158
3 BOROVIČKOVÁ Lenka W 50 SK Nové Město n.M.   75 83   158
4 NETOLICKÁ Martina W 40 AC Slovan Liberec 61   66   127
5 SKUPIEŃOVÁ Nela W 16/17 AK Šternberk z.s. 57   70   127
6 JURKULÁKOVÁ Adéla W 16/17 AK Šternberk z.s. 59   65   124
7 KYSELICOVÁ Ema W 18/19 Spartak Praha 4 57   67   124
8 ZÁMEČNÍKOVÁ Kristína W 16/17 Slovakia 100       100
9 PERNICKÁ Dominika W 14/15 Slovakia 98       98
10 VEGA GONZALEZ Irene W 16/17 Spain 97       97
11 ŠTEFÁČKOVÁ Nela W 16/17 TJ Dvůr Králové n/L,z.s. 42   55   97
12 SCHRÖTER Brit W 50 Germany 94       94
13 FRANKLOVÁ Alžběta W 18/19 SK Jeseniova     93   93
14 KUSÁ Petra W 16/17 Slovakia 90       90
15 LASICOVÁ Nina W 12/13 Slovakia 89       89
16 SOFKOVÁ Natália W 12/13 Slovakia 88       88
17 KOVÁRIKOVÁ Liana W 12/13 Slovakia 85       85
18 ACKERMANN Lara W 16/17 Germany 82       82
19 ANXIONNAT Claudine W 70 Fance 82       82
20 KARINAUSKAITE Adrijana W 16/17 Lithuania 81       81
21 WALTER Zuzka W 16/17 Germany 79       79
22 VÖLKEL Laura W 16/17 Germany 79       79
23 VAŇKOVÁ Viktorie W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 78       78
24 CARNIEL Maria-Lena W 16/17 Germany 78       78
25 VRANKOVÁ Ivana W 50 TJ Sokol Opava 77       77
26 LOPATKOVÁ Petra W 14/15 Slovakia 76       76
27 BANDOLY Mia W 16/17 Germany 76       76
28 KRASULOVÁ Adéla W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75       75
29 ŘÍHOVÁ Eliška W 16/17 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75       75
30 PETŘÍKOVÁ Johana F Spartak Praha 4     73   73
31 CINTULOVÁ Agáta W 14/15 Slovakia 70       70
32 SUPEKOVÁ Sofia W 16/17 Slovakia 70       70
33 POHLOVÁ KUČEROVÁ Štěpánka W35 TJ Sokol Hradec Králové     70   70
34 DOJČAROVÁ Aneta W 16/17 AK ŠKODA Plzeň 69       69
35 ZIKMUNDOVÁ Jana F AC Turnov z.s.     69   69
36 ILLING Nika W 16/17 Germany 67       67
37 GUTISOVÁ Natália W 16/17 Slovakia 66       66
38 PITTNEROVÁ Tereza F AC Turnov z.s.     64   64
39 KOZLOVÁ Ludmila W 16/17 Atletika Prachatice     64   64
40 GOLLE Constanze W 40 Germany 63       63
41 KRINWALDOVÁ Lucie W 18/19 AC Mladá Boleslav z.s.      63   63
42 JENÍKOVÁ Karolína W55 Spartak Praha 4     62   62
43 RITKOVÁ Alexandra W 16/17 Slovakia 61       61
44 NEDVÍDKOVÁ Katka F AC Rumburk, z.s.     61   61
45 REINOVÁ Miloslava W55 AC Rumburk, z.s.     61   61
46 KOLLÁRIKOVÁ Olívia W 12/13 Slovakia 60       60
47 MĚRKOVÁ Bára W 14/15 AK Slovan Duchcov 55       55
48 PIVODOVÁ Simona W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      55   55
49 UVÍROVÁ Vivien F Atletika Poruba z.s.     55   55
50 MALIŠOVÁ Veronika W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 54       54
51 SMOLÍKOVÁ Veronika W 18/19 TJ Sokol SG Plzeň-Petřín     54   54
52 KRATOCHVÍLOVÁ Kateřina W 12/13 AC Rumburk, z.s. 53       53
53 DROZDKOVÁ Ema W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      53   53
54 HANYKOVÁ Zuzana W50 AC Turnov z.s.     53   53
55 MAREDOVÁ Lucie W 14/15 Atletika Jižní Město z.s. 50       50
56 PERNICA Lenka W 45 AC Česká Lípa 49       49
57 KAUTSKÁ Magdaléna W10/11 AC Praha 1890     48   48
58 NOVÁKOVÁ Petra F Atletika Holešov, z.s.      48   48
59 DÍKOVÁ Lucie F Atletika Poruba z.s.     45   45
60 SCHOLZEOVÁ Veronika F SK Nové Město n.M.     43   43
61 SOLAŘOVÁ Gabriela W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      42   42
62 KARSKÁ Nikola W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      36   36
63 GUCFOVÁ Sofie F Spartak Praha 4     33   33
64 SMAŽILOVÁ Markéta W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      33   33
65 LACHEOVÁ Eleonora W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32   32
66 SABOVÁ Madalena W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32   32
67 SKALNÍKOVÁ Julie F Atletika Holešov, z.s.      28   28
68 ŠUBRTOVÁ Michaela W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      25   25
69 JENÍKOVÁ Petra F Spartak Praha 4     23   23
70 FIŠEROVÁ Ludmila F Atletika Stodůlky z.s.     18   18
71 ŠÁROVÁ Nela W10 U AC Praha 1890     15   15
72 KREJČÍ VÁCLAVKOVÁ Žaneta W40 SK Kotlářka Praha, z.s     11   11

RESULTS

FOTOGALERIE

Třetí letošní kolo ligové chůze se uskutečnilo 1.6. v Praze - Satalicích. Pořadatelství se ujal tým AC Praha 1890 pod vedením Františka Zouhara a Kateřiny Kautské.

Bohužel souběh celé řady atletických akcí nedovolil startovat některým atletům či atletkám.  Je pochopitelné přizpůsobování termínovky reprezentaci v případě extraligových kol.

UdoI když účast nejlepších reprezentantů je v rámci extraligy více méně pochybná (netýká se chůze, naše špička v extralize pravidelně startuje). Ale proč musí být třetí ligové kolo 1.6. ve stejném termínu, jako je např. Mistrovství ČR Masters atletů, to je opravdu otázka ?! Přitom nejen v chůzi startuje v rámci ligových startů celá řada atletů v kategoriích 35+. Neustálá ignorace potřeb masters atletů a atletek je ostudná a těžko pochopitelná. Celá společnost mluví o stárnutí populace, STK ČAS však potřeby masters, ekonomicky silné skupiny, která by mohla být zajímavá pro potencionální nové partnery ČAS, zcela ignoruje.  I to bylo příčinou, proč některá tradiční jména ve startovce chyběla, jiní mohli na tituly ze svého mistráku zapomenout, pokud chtěli něco udělat pro oddíl.  V deštivém dni zavítalo do Satalic téměř chodců a chodkyň.

Závodní den odstartoval 1 km žákovských kategorií. V prořídlém startovním poli jasně kralovala talentovaná Noemi Maják z Kadaně, která se dostala hluboko pod 5 min hranici.

Druholigová soutěž měla tentokrát na programu závod na 5 km. Vedení v závodě se ihned ujal Albert Kukla a svůj  nejlepší výkon na této distanci z haly vylepšil o 40 sekund - 21:16. Obrovský progres tohoto juniora je skvělou vizitkou trenéra Ketnera. I tak byl Albert nespokojen, toužil poprvé prolomit 21 min hranici. Všeho do času, další pokus, třeba už na hranici 20 min, bude mít v zimě v hale již v mužské kategorii. S velkým odstupem si došel pro druhé místo Rosťa Kolář - 23:27. S výkonem sice nebyl příliš spokojen, ale má motivaci do další práce. Třetí místo v čase 24:07 získal s přehledem svěřenec Kateřiny Čermákové Ondřej Plecháček z Turnova.

Mezi ženami zvítězila bývalá reprezentantka Jana Zikmunodvá v čase 27:45. Stříbrná medaile putuje zásluhou Lenky Borovičkové do Nového Města n. Metují. Novopečená dvojnásobná evropská šampionka v chůzi na 10 a 20 km z Porto Santo uhájila stříbro o 10 sekund před třetí turnovskou Pittnerovou.

Prvoligový atleti a atletky měli na programu 10 km. Závodu dominoval Martin Nedvídek z AC Rumburk. Tento závodník, který již oslavil 49 narozeniny, prolétl tratí ve výborném výkonu 45:51. Takový výkon předvedl naposledy v roce 2019 v Křečanech a je ukázkou, že ani s přibývajícími roky není třeba házet flintu do žita a udržovat si vysokou výkonnost.  Další velké zlepšení předvedl břeclavský chodec Jaromír Hloch. Výkon 47:11 je jeho dalším osobním rekordem v této sezoně. Třetí místo pro sebe uhájil nestárnoucí Miloslav Lapka. Čas 51:06 je, vzhledem k věkové kategorii 65+, nejkvalitnějším výkonem dne.

SmolaNa startu nechyběl ani další z medailistů z ME Masters v Porto Santo, bronzový Josef Smola. Ten si dokráčel pro čas 57:37. Třetí chodecký medailista z ME Janoušek dal přednost startu na veteránském MČR.

Mezi ženami s přehled zvítězila Alžběta Franklová. Ta začala velmi zostra, ale nastavené temp bylo pro ni v sólo závodě příliš. Následně byla dojita závodníkem Lapkou a to jí pomohlo vrátit se do tempa, poslední 2 kola výrazně zrychlila a došla s Lapkou bok po boku v totožném čase 51:06.  Na náročné trati velmi pěkný výkon. Druhé místo vybojovala Johana Petříková v “letošňáku” 56:41 a pro bronz se došla Štěpánka Pohlová Kučerová. U této závodnice je obdivuhodná podpora rodiny, kterou Štěpánka má. Největším fanouškem Sokolky z Hradce je tatínek a dědeček v jedné osobě, bez něhož si snad již chodecké závody ani neumíme představit.

Na startu nechyběl ani německý král tabulek Udo Schaffer startující v barvách AC Rumburk. Ten neváhal a ještě v průběhu sobotní noci dokázal obodovat výkony. Po 10km v čase 66:40 a cestě domů obdivuhodné.  Satalice jsou zařazeny do Poháru Mudr. Brandejského a německý závodník je statistickou podporou Františku Párysovi, který Pohár vyhodnocuje. 

 

Slovenský chodecký dvojboj:  25.05.24 P-T-S Banská Bystrica + 26.05.24 Záhorácka 20

RESULTS 5.000m P-T-S Banská Bystrica

RESULTS ZÁHORÁCKA 20

Již v pátek 24.5. hostila Slovenská republika další ročn

ík tradičního meetingu P-T-S. Závod se přesunul do Banské Bystrice a tradiční chodeckou trojku vystřídala 5 000 m dlouhá distance.

Změna byla dána především tím, že 5 000 m se počítá do rankingu pro velké akce a tak si naši sousedé udělali v rámci meetingu i MSR, což pomohlo atletům získat bonusové body.

Ke startu na P-T-S se přihlásilo hned několik českých chodců a rozhodně se neztratili.

Start byl společný pro muže a ženy a jistě to ženám výrazně pomohlo.

První kilometr diktoval tempo vedoucí šestičlenné skupiny kladenský Vít Hlaváč (3:56.6). Následně byl vystřídán Zajíčkem z Poruby a Polákem Brzozowskim. Velmi záhy začal ztrácet nejlepší ze slovenských chodců Michal Moravy a rychle nabíral ztrátu. Po dvou kilometrech (Zajíček 7:50:44!)

začal odpadat i Jarda Morávek z Plzně. Ze čtveřice bojující o stupně vítězů odpadnul pro technické problémy i Maďar Tóth, na čele se držel Polák a Zajíček, ztrácet začal po 3 km  Hlaváč. Pro vítězství si jasně dokráčel polský reprezentant v čase 19:12:85. Druhé místo dlouho držel Adam Zajíček, ale v posledních metrech se přes něj přehnal neuvěřitelně finišující Michal Moravy. Ten na Zajíčka ztrácel až 13 sec, ovšem v posledním kilometru mohutně finišoval a v cílové rovince urval druhou příčku. Výkon 19:35:57 je pro tohoto bývalého padesátkaře vynikající osobní rekord. O 2 sec zpět došel v novém nejlepším výkonu Adam Zajíček. Čas 19:37:80 je opravdu vynikající. Na čtvrtém místě dokráčel v novém OR Vítek Hlaváč - 19:50:20. Technicky se krom Maďara nedařilo ani Morávkovi, závod dokončil v čase 21:09.82.

I mezi ženami bylo nač se dívat. Dvojice favoritek Czaková - Martínková rozešla závod ve skupině s mladými slovenskými chodci. Eliška Martínková měla od počátku v závodě navrch, prvním kilometrem procházela s 2 sec náskokem a dál si držela vedoucí pozici. V cili se mohla radovat z nového OR 21:15:06, což je i nový rekord závodu. Czaková ztratila 7 sec a i ona mohla být s testem před ME v Římě spokojena.

Hned následující den, v sobotu 25.5. se konal tradiční meeting “Záhorácka 20”. Závod se letos pyšní stříbrným statutem a tento status přilákal celou řadu zajímavých chodeckých jmen.

Největší hvězdou byl beze sporu německý elitní závodník Christopher  Linke. Ten si otestoval svou formu před ME na 20 km distanci a doslova smetl traťový rekord (1:21:42 z roku 1987!). Výkonem nejvyšší kvality 1:19:55 opět potvrdil OH limit a ukázal skvělou připravenost před vrcholy sezony.

Druhé místo vybojoval se ztrátou 40 sec vítěz závodu v Zittau, Mexičan Isaac Palma. I třetí Ind Singh se dostal pod 1:21:00!

Závodu na 10 km dominoval vítěz z P-T-Sky Polák Brzozowski, taktéž v rekordu závodu - 39:28.

Druhý skončil Ukrajinec Banzeruk a pro maďarský rekord 40:18 si dokráčel rekordman pražské Hodinovky Norbert Tóth. Kvalitní výkon předvedl i Vítek Hlaváč, který dokončil na pátém místě - 41:34, což je jeho nejrychlejší desítka na silnici. Adam Zajíček závod nedokončil.

V závodě na 20 km žádná česká chodkyně nestartovala, zvítězila Mexičanka Rodríguez (1:31:32).

Ovšem česká chodkyně zářila v 10 km závodě. Eliška Martínková ukázala obrovskou formu před ME a došla si nejen pro osobní rekord, ale především pro rekord český v čase 43:24 !!! Na druhém místě skončila Slovenka Czaková taktéž v národním rekordu - 44:06.

Mezi juniorkami pak byla druhá Alžběta Franklová. Časem 51:03 však ztratila na vítězku Kovács z Maďarska téměř 5 minut.

V 5Km závodě pak došel čtvrtý obrovsky se lepšící břeclavský Jaromír Hloch. Loni tento atlet bojoval ještě s šestiminutovkou, 5 km teď na Slovensku zvládnul za 23:01. Bravo!

Na MISTROVSTVÍ EVROPY Masters v silniční chůzi  (Non-Stadia) na portugalském ostrově Porto Santo poblíž Madeiry vybojovali naši chodci několik  medailí. Na nejdelší 20km trati zlatou v ženách Lenka Borovičková (W50) a bronzové v mužích Josef Smola (M55) a Horst Kiepert (M70). Na kratší 10km trati pak dvě zlaté a to Jirka Janoušek (M70) a Lenka Borovičková (W50).

20km chůze:

ZLATO - Lenka Borovičková W50 -  2:07:28

BRONZ - Josef Smola M55 - 2:01:21

BRONZ - Horst Kiepert M70 - 2:28:37

10km chůze:

ZLATO - Lenka Borovičková W50 - 1:00:22

ZLATO - Jiří Janoušek M70 - 1:06:05

RESULTS 20km RACE WALK

RESULTS 10km RACE WALK

WLCA9435KNYJ8855KDKQ7421UKVR8896LTMR0205IMG 3254 VelkýXKTU5531JLGQ9907

Po 2.kole poháru došlo k překvapivým změnám v pořadí a k naší velké radosti figurují na čele ČR závodníci v mužích JIRKA  KOVANDA (M75) z Lokomotivy Beroun a v ženách  NOEMI MAJÁK (W14/15)  z BK F-C Kadaň! / Nach der zweiten Runde des Pokales kommt zu rießen Überraschungen und zu unserer großen Freude übernehmen die Führung tschechischen Athleten JIRKA  KOVANDA (M75) aus Lokomotiv Beroun und NOEMI MAJÁK (W14/15) aus BK F-C Kadaň!

Třetí závod serie se koná již 1.6.2024 v Praze-Satalicích ( dříve Praha-Brandýs).  / Dritte Bewerb  der Serie findet schon am 1.6.2024 in PRAG-Satalice (früher Prag-Brandýs) statt 

DSC 4025DSC 4378Na foto vedoucí závodníci v Poháru dr. Brandejského Noemi Maják a Jirka Kovanda / Auf dem Foto führende Athleten im dr. Brandejsky Pokalbewerb Noemi Majak und Jirka Kovanda

Zpracování tabulky / Auswerten: František Párys // Bodovací systém / Punktsystem: Udo Schaeffer - www.geherpokal.de  

Pohár Petra Brandejského 2024 - bodový stav po 2. závodě v Děčíně / der Pokalwettbewerb Petra Brandejského 2024 - Stand nach 2. Wettkampf in Decin:.

Muži:            
Poř.: Jméno Kategory Klub/Stát Poděbrady D-H-D   Celkem
1 KOVANDA Jiří M 75 TJ Lokomotiva Beroun z.s. 67 67   134
2 SCHRÖTER Uwe M 65 Germany 102     102
3 ROSENBAUM Lukáš M 16/17 Slovakia 101     101
4 NEDVÍDEK Martin M45 AC Rumburk, z.s.   98   98
5 BÁTOVSKÝ Šimon M 16/17 Slovakia 95     95
6 KULIEŠA Libertas M 16/17 Lithuania 94     94
7 SCHMIDT Matti M 16/17 Germany 94     94
8 ROHRSSEN Lasse M 16/17 Germany 92     92
9 MENCEL Tomáš M Slovakia 92     92
10 SVOBODA Hynek M 14/15 Atletika Poruba z.s. 88     88
11 PLECHÁČEK Ondřej M 16/17 AC Turnov, z. s. 87     87
12 RÖSLER Marek M 16/17 AC Mladá Boleslav z.s. 85     85
13 ZAJÍC Jan M 70 Hvězda Pardubice z.s. 42 43   85
14 LUNIEWSKI Mirosław M 65 Poland 84     84
15 KOLÁŘ Rostislav M35 SK Hranice z.s.   84   84
16 TSE Chun Hung M 40 Hong Kong 83     83
17 ŠOLC Luděk M 60 AC Mladá Boleslav z.s. 83     83
18 MALÍK Ondrej M 60 Slovakia 82     82
19 VEJVANČICKÝ Vojtěch M 16/17 AC Rumburk, z.s. 81     81
20 JANOUŠEK Jiří M 70 TJ Jiskra Otrokovice 81     81
21 HEJKRLÍK Filip M 45 Athletic Club Ústí n/L. z.s. 80     80
22 KALÁT Josef M65 AK Bílina   80   80
23 MAREK Stanislav M 80 TJ Spartak Třebíč, spolek 41 37   78
24 SLAMĚNÍK Arnošt M 14/15 AK Slovan Duchcov 78     78
25 MAŁECKI Waldemar M 65 Poland 77     77
26 SAULGRIEZIS Ilmars M 65 Latvia 77     77
27 KROMPAŠČÍK Šimon M 16/17 Slovakia 76     76
28 GIEBELER Helmut M 70 Germany 76     76
29 MYŠKA Miroslav M 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 73     73
30 LEHMANN Stefan M 70 Germany 73     73
31 HÖLTERS Bernd Ocker M 75 Germany 69     69
32 VARGA Ondřej M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67     67
33 HERMAN Daniel M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67     67
34 WEIS Jakub M 14/15 AK Slovan Duchcov 67     67
35 ADAM Petr M 70 SK Nové Město nad Metují 67     67
36 ŘEŽÁBEK Michal M Spartak Praha 4 66     66
37 KIEPERT Horst M 70 Germany 66     66
38 BONNESS Hartmut M 80 Germany 66     66
39 SECK Patrick M 55 Germany 65     65
40 VAN BREMEN Jacques M 40 Germany 64     64
41 DANKOVIČ Daniel M 16/17 Slovakia 63     63
42 UHER Jan M SK Nové Město nad Metují 63     63
43 HERMAN Zbyněk M 55 Lokomotiva FOSFA Břeclav 61     61
44 TOPOR Čeněk M 16/17 Orel Vyškov 59     59
45 ČEREPUŠŤÁK Ondřej M 75 AC Čáslav z.s. 58     58
46 PTÁK Jaroslav M75     58   58
47 TOLLE Uwe M 65 Germany 57     57
48 SLAMĚNÍK Marek M 45 AK Slovan Duchcov 53     53
49 BROT Daniel M 70 Switzerland 44     44
50 MAŠATA Jiří M 60 Czech Republic 42     42
51 KAPUSTA Miroslav M 70 Slovakia 37     37
52 ZAJÍC Jakub M35 TJ Sokol Kolín-atletika   32   32
53 TARDI Emmanuel M 55 France 27     27
54 NAVRÁTIL Marek M 16/17 ASK Děčín   22   22
               
               
Ženy:            
Poř.: Jméno: Kategorie: Klub/Stát: Poděbrady D-H-D   Celkem
1 MAJÁK Noemi W 14/15 BK F-C Kadaň, z.s. 82 79   161
2 SLABÁKOVÁ Lenka W 55 AC Moravská Slavia Brno, spolek 81 77   158
3 ZÁMEČNÍKOVÁ Kristína W 16/17 Slovakia 100     100
4 PERNICKÁ Dominika W 14/15 Slovakia 98     98
5 VEGA GONZALEZ Irene W 16/17 Spain 97     97
6 SCHRÖTER Brit W 50 Germany 94     94
7 KUSÁ Petra W 16/17 Slovakia 90     90
8 LASICOVÁ Nina W 12/13 Slovakia 89     89
9 SOFKOVÁ Natália W 12/13 Slovakia 88     88
10 KOVÁRIKOVÁ Liana W 12/13 Slovakia 85     85
11 ACKERMANN Lara W 16/17 Germany 82     82
12 ANXIONNAT Claudine W 70 France 82     82
13 KARINAUSKAITE Adrijana W 16/17 Lithuania 81     81
14 WALTER Zuzka W 16/17 Germany 79     79
15 VÖLKEL Laura W 16/17 Germany 79     79
16 VAŇKOVÁ Viktorie W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 78     78
17 CARNIEL Maria-Lena W 16/17 Germany 78     78
18 VRANKOVÁ Ivana W 50 TJ Sokol Opava 77     77
19 LOPATKOVÁ Petra W 14/15 Slovakia 76     76
20 BANDOLY Mia W 16/17 Germany 76     76
21 KRASULOVÁ Adéla W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75     75
22 ŘÍHOVÁ Eliška W 16/17 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75     75
23 BOROVIČKOVÁ Lenka W 50 SK Nové Město n.M.   75   75
24 CINTULOVÁ Agáta W 14/15 Slovakia 70     70
25 SUPEKOVÁ Sofia W 16/17 Slovakia 70     70
26 DOJČAROVÁ Aneta W 16/17 AK ŠKODA Plzeň 69     69
27 ILLING Nika W 16/17 Germany 67     67
28 GUTISOVÁ Natália W 16/17 Slovakia 66     66
29 GOLLE Constanze W 40 Germany 63     63
30 RITKOVÁ Alexandra W 16/17 Slovakia 61     61
31 NETOLICKÁ Martina W 40 AC Slovan Liberec 61     61
32 KOLLÁRIKOVÁ Olívia W 12/13 Slovakia 60     60
33 JURKULÁKOVÁ Adéla W 16/17 AK Šternberk z.s. 59     59
34 SKUPIEŃOVÁ Nela W 16/17 AK Šternberk z.s. 57     57
35 KYSELICOVÁ Ema W 18/19 Spartak Praha 4 57     57
36 MĚRKOVÁ Bára W 14/15 AK Slovan Duchcov 55     55
37 MALIŠOVÁ Veronika W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 54     54
38 KRATOCHVÍLOVÁ Kateřina W 12/13 AC Rumburk, z.s. 53     53
39 MAREDOVÁ Lucie W 14/15 Atletika Jižní Město z.s. 50     50
40 PERNICA Lenka W 45 AC Česká Lípa 49     49
41 ŠTEFÁČKOVÁ Nela W 16/17 TJ Dvůr Králové n/L,z.s. 42     42