MISTROVSTVÍ EVROPY MASTERS v běhu a chůzi na silnici na MADEIŘE se letos přece jen jěště bude konat a to 29. - 31.října 2020. Jediným českým chodeckým mohykánem, který se za stávající situace vydal riskovat vstříc medailím je MIREK FLIEGL, který půjde jak ve čtvrtek závod na 10km, tak v sobotu 30km. Respekt!!!!!

201027 Funchal

 

SKVĚLÝ MATEJ TÓTH S MÍSTENKOU NA OH, ZLEPŠIL SVĚTOVÝ VÝKON ROKU NA 3:41:15! KDE BYLI ČEŠTÍ PADESÁTKAŘI???

Slovenský chodecký rekordman Matej Tóth ovládl 39. ročník Dudincké padesátky a zajistil si účast hrách v Tokiu, kde bude obhajovat titul olympijského šampiona. Otázkou zůstává kde byli čeští padesátkaři? Závod v Dudincích v původním březnovém termínu měl být zároveň Mistrovstvím ČR na 50km chůze............

Toth Matej D50 2020 foto Duroch Milan 660x400Domácí hvězda vyhrála závod již počtvrté, což je v jeho historii nikomu jinému nepodařilo. Tóth byl navíc naprosto suverénní, když se ujal vedení již v úvodních kilometrech a svůj náskok už pouze navyšoval. Metou dvaceti kilometrů prošel v mezičase 1:29:25 a v ten moment už měl na nejbližšího soupeře k dobru téměř minutu. Cílem pak prošel v letošním nejlepším světovém výkonu 3:41:15, přičemž olympijský limit pokořil naprosto pohodlně téměř o devět minut. Pro Tótha se jednalo o první start na padesátce od loňského světového šampionátu, kdy v katarském Dauhá musel ze závodu odstoupit. Závod na 50 kilometrů naposledy dokončil před dvěma lety na mistrovství Evropy v Berlíně, kde si došel pro stříbro.

Poté následovaly zdravotní potíže, a tak mu přesun Dudincké padesátky z původního jarního termínu na ten podzimní přišel vhod. V dřívějším průběhu sezóny startoval pouze v krátkých závodech do 5 kilometrů. Na jejím sklonku však ukázal, že se výborně připravil i na nejdelší soutěžní distanci. Čas 3:41:15 je jeho nejlepším výkonem od roku 2016 a může se tak v klidu připravovat na olympijskou obhajobu. „Měli jsme jasnou strategii a závod šel dle očekávání. Cítil jsem se skvěle. Cílem bylo začít volněji a následně tempo stupňovat. Jsem spokojen nejen se splněním olympijského limitu, ale také z předvedeného výkonu. Dodává mi to jistotu, že mohu příští rok na olympijských hrách konkurovat těm nejlepším,“ zhodnotil po svém vystoupení.

Druhým závodníkem v cíli byl někdejší trojnásobný vítěz Dudincké padesátky Rafal Augustyn z Polska, jenž si s tratí poradil v čase 3:47:42 a posunul se na třetí místo letošních světových tabulek. (pokud nepočítáme ruské závodníky). Na bronzový stupínek vystoupal zkušený Ekvádorec Andres Chocho za 3:48:58. Olympijský standard 3:50:00 pokořil také čtvrtý Němec Karl Junghannss, kterému časomíra ukázala 3:49:45. Celkem do závodu odstartovalo 11 mužů a dokončilo jich osm.

Ženská kategorie měla dvě polské účastnice. Tou rychlejší z nich byla v čase 4:38:44 Agnieska Ellwardová.

VÝSLEDKY

88.ROČNÍK CHODECKÝCH ZÁVODŮ PODĚBRADY RACE WALKING 2020 - OHLASY, KOMENTÁŘE, OSOBNOSTI 

Přinášíme ohlasy, komentáře, názory a profily osobností 88.ročníku mezinárodních chodeckých závodů PODĚBRADY RACE WALKING, který se vzhledem k letošní koronavirové pandemii uskutečnil v náhradním termínu 10.října 2020, tedy půl roku po původním plánovaném termínu 4.dubna 2020! 

ZÁVOD NA 5KM MASTERS + MLÁDEŽ:

ROZHOVOR PO ZÁVODĚ NA 5KM - Josef Smola:

ZÁVOD NA 20KM ŽENY:

ROZHOVOR PO ZÁVODĚ NA 20KM ŽEN - Tereza Ďurdiaková:

ZÁVOD NA 20KM MUŽI:  

ROZHOVOR PO ZÁVODĚ NA 20KM MUŽI - Lukáš Gdula:

 

 

 

Předsednictvo ČAS schválilo organizaci M ČR v chůzi na 50km v rámci mezinárodního závodu na 50km v Římě - Ostii 6.12.2020

Propozice OstiaP ČAS schválilo zařazení Mezinárodního závodu v chůzi (nominačního závodu na OH Tokio 2020) Ostia 6. 12. 2020 mezi reprezentační akce. *  P ČAS schválilo organizaci M ČR v chůzi na 50 km v rámci mezinárodního závodu na 50 km v Ostii 6. 12. 2020. *  P ČAS schválilo nominaci závodníků k mezinárodnímu závodu na 50 km muži, 20 km ženy v italské Ostii 6. 12. 2020.

Hodnocení MČR a MU Poděbrady walking 2020 trenérky chodecké reprezentace ČR Kateřiny Čermákové

Tradiční mítink v Poděbradech se v roce 2020 konal netradičně na podzim. Místo růžových květů zde poletovalo barevné listí. V této neobvyklé sezóně jsme ovšem velice vděčni, že se tento závod mohl uskutečnit. Mítink ocenili nejen čeští závodníci, kteří zde mohli ,,prodat“ odvedenou práci za celou uplynulou sezonu, ale také zahraniční závodníci, kterých byl překvapivý počet.

Kvůli složité epidemiologické situaci bylo do MU tentokrát hodnoceno pouze družstvo dospělých.

Gdula Hlaváč DSC0117Muži:  

Svůj pátý titul v řadě vybojoval Lukáš Gdula, který celkově obsadil 15. pozici v čase 1:27:07. Lukáš odvedl svůj standardní výkon a vzhledem k přípravě na distanci 50 km můžeme být s jeho vystoupením spokojeni. Tím spíš, že letošní sezónu Lukáš bojoval se zraněním.

Na druhém místě v rámci MČR se umístil Lukášův mladší kolega, Vítek Hlaváč. Celkově Vítek obsadil 17. příčku v čase 1:28:21. Vítek doplatil na stylovou nejistotu v začátku závodu, kdy se v první čtvrtině trati obtížněji srovnával s technikou.

V dalším průběhu, závodu z pohledu naší dvojice, jasně dominoval. Nebýt dvouminutové penalizace na šestnáctém kilometru, mohlo se Vítkovi podařit překonat svůj osobní rekord z loňského ME U23.

Z pohledu přípravy na distanci 50 km je jeho výkon nadějný. Pokud se díváme na perspektivu družstva z pohledu týmu, nadějně vypadají naši 2 nejlepší dorostenci: Jaromír Morávek a Adam Zajíček.  Dva roky tito závodníci budou ještě startovat v juniorské kategorii. V rámci mítinku v Poděbradech bylo jejich vystoupení velmi solidní.

 

 

 

 

Durdiakova Drahotova DSC0605Ženy: 

První titul se podařilo získat Tereze Ďurdiakové, která celkově skončila na 5. příčce v čase 1:33:54.  Terka se chůzi věnuje teprve od konce února a již nyní předvádí skvělé výkony, což je velkým příslibem do budoucna. Výborná tělesná kondice i funkční předpoklady ve spojení s „nevychozenou“ technikou jsou předpokladem toho, že ani ostrý limit na OH by u Terky nemusel být utopickou vizí.

Těsně za Terezou Ďurdiakovou závod dokončila Anežka Drahotová. Anežka za Terkou zaostala o pouhých pět vteřin časem 1:33:59. Celkově Anežka obsadila 6. příčku. Je patrné, že se Anežka pomalu vrací k výkonnosti, na kterou jsme u ní zvyklí. V průběhu závodu projevila také bojovnost a snahu. Stejně jako Lukáš, také Anežka v průběhu sezóny bojovala se zraněním, a tak je výsledný výkon nadějným.

Celkově 14. příčku a 3. místo v rámci MČR získala Eliška Martínková. Eliška při své premiéře dokončila 20 km v čase 1:42:39. Ještě příští rok juniorka se nezalekla vzdálenosti a její výkon i způsob závodění je velice chvályhodný.

Z pohledu perspektivy družstva je nutné nepřehlédnout, že celkově na 15. příčce dokončila závod další juniorka. Vrstevnice a tréninková partnerka Elišky, Jana Zikmundová. Výše uvedené informace naznačují velkou naději na sestavení konkurenceschopného týmu žen.

Závěr: Poděbrady jsou jasným ukazatelem výsledku společné tréninkové práce, tedy centralizace a spojení přípravy dospělých reprezentantů a mládeže. Samostatně se připravuje pouze Anežka Drahotová, která ne to má vzhledem k minulým výsledkům nárok.

Vzájemný respekt, spolupráce a společný „tah“ na branku je vidět. K přípravě týmu se v rámci možností připojují také další mladí perspektivní závodníci.

 Kateřina Čermáková, reprezentační trenérka chůze ČR

Chodecká kometa Ďurdiaková porazila Drahotovou a je mistryní ČR! Hlaváče zbrzdil trest a tak mistra ČR obhájil Gdula.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

FOTODOKUMENTACE:    Mládež a veteráni      Ženy       Muži

 DSC0679Tereza Ďurdiaková porazila Anežku Drahotovou a ve své premiérové chodecké sezoně se v sobotu stala mistryní České republiky na 20 kilometrů. V absolutním pořadí závodu na mezinárodním mítinku Poděbrady Walking byla pátá, vyhrála Italka Antonella Palmisanová. Úřadující vicemistryně Evropy Drahotová na méně zkušenou českou kolegyni ztratila pět sekund a skončila celkově šestá. Mužský závod vyhrál favorizovaný Švéd Perseus Karlström (1:19:43), bronzový medailista z loňského mistrovství světa. Šestý domácí titul na dvacítce získal Lukáš Gdula, který v čase 1:27:07 obsadil celkově sedmnáctou příčku.

Ďurdiaková titul nečekala

Devětadvacetiletá Ďurdiaková, která je dvojnásobnou medailistkou z maratonského mistrovství ČR, Drahotovou porazila už 9. srpna v Rumburku při dráhovém závodě na 20 000 metrů. Dnes se obě držely většinu trati společně a rozhodovalo se v závěrečném kilometrovém okruhu. Tam byla rychlejší Ďurdiaková, která získala titul v čase 1:33:54. "Pro mě samotnou to bylo nečekané. K chůzi jsem se dostala náhodou, že jsem byla zraněná, chtěla jsem to zkusit. Čím víc jsem se dostávala do té techniky, tím víc mě to bavilo a teď je to pro mě mnohem příjemnější než běh," řekla v přímém přenosu na svazovém facebooku. Drahotová, které koronavirus zmařil prakticky veškeré letošní plány a zkomplikoval jí přípravu s novým australským trenérem Brentem Vallancem, připustila, že není ve špičkové formě. "Já určitě vím, kde jsou moje limity. Čas pro mě není zklamáním, takhle jsem to plánovala. Ale nebudu lhát, samozřejmě mě mrzí, že jsem český titul neobhájila," řekla pětinásobná česká šampionka s osobním rekordem 1:26:53.

Pro olympijský limit si v deštivých Poděbradech došla bronzová medailistka z mistrovství světa 2017 Palmisanová, která vítězstvím navázala na zdejší triumf v Evropském poháru v roce 2017. Výkonem 1:28:40 splnila požadavek mezinárodní federace o více než dvě minuty. Pod limit 1:31:00 se dostaly ještě druhá Brazilka Erica de Senová (1:29:14) a třetí Glenda Morejónová z Ekvádoru (1:29:32).

Poděbrady 1 27Hlaváče zbrzdil trest

Blízko k prvnímu českému titulu byl i třiadvacetiletý Vít Hlaváč, který po patnácti kilometrech nastoupil zkušenějšímu Gdulovi. Pak ale musel kvůli varováním absolvovat dvouminutový trest. "Skoro všechny terčíky jsem dostal hned na začátku. Měl jsem trochu problém se usadit v tom stylu a rychlosti, aby se to rozhodčím líbilo. Na té šestnáctce jsem cítil sílu, chtěl jsem jít na osobák. Bez těch dvou minut by to byl asi o 40 vteřin osobák," posteskl si krátce po té, co prošel cílem za 1:28:21. Při pobytu v trestném území se před něj dostal Gdula, který od roku 2014 na dvacítce prohrál na MČR jen jednou. Dnes zvítězil o minutu a čtrnáct sekund. "Vítek byl dneska silnější jak já, ale bohužel skončil na dvě minuty v penalty zóně. Tam jsem ho předešel a už mě nedohnal. Čas je to relativně solidní, protože letos byla příprava ovlivněna koronou a zdravotními problémy. Je to dobrý základ na padesátku," uvedl devětadvacetiletý chodec, pro kterého je padesátka hlavní trať.

 

WEB PODEBRADY WALKING

!!!PRAŽSKÁ CHODECKÁ HODINOVKA V TERMÍNU 17.10.2020 ZRUŠENA!!! DAS PRAGER BAHNGEHEN ZUM 17.10.2020 ABGESAGT!!!

Vzhledem ke stávajícím opatřením Covid 19 v sobotu 17.10.2020 bohužel závod ani v Čelákovicích, ani nikde jinde nemůže být. Jakmile to situace umožní sdělíme všem našim chodeckým kamarádům náhradní termín. Doufáme, že to bude jěště letos.

In kommenden drei Wochen dürfen wegen Covid 19 im Tschechien leider keine Sport Bewerben stattfinden, deswegen wird unser Bahngehen am Samstag den 17. Oktober 2020 nicht mehr stattfinden und wird nach hinten verschoben. Wir hoffen, daß wir noch in diesem verrücktem Covid Jahr in einem Ersatztermin den Bewerb für unsere Sportfreunde organisieren dürfen....Über einen eventuellen neuen Termin werden wir euch rechtzeitig informieren.