Početné startovní pole 9. ročniku Pražské chodecké hodinovky. Dle startovní listiny se na startu očekávají velká chodecká esa. Vedle českých reprezentantů, je to Mistryně Evropy U23, vícemistryně Evropy a bronzová z Mistrovství světa LYUDMILA OLYANOVSKA z Ukrajiny a držitel rekordu Pražské chodecké hodinovky RAFAL SIKORA z Polska.  

Aktuálně je přihlášeno již téměř 70 závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny a Švýcarska. Z toho již téměř 40 atletů je přihlášeno na Hodinovku. Největší favoritkou ženské hodinovky je jednoznačně Lyudmila Olyanovska (Ukraine) , která zcela jistě bude útočit na rekord hodinovky, který má hodnotu 12 994m a jehož držitelkou je Nicole Colombi (ITA) z 21.10.2017, ovšem na 400m oválu. V mužské hodinovce je největším favoritem držitel rekordu hodinovky Rafal Sikora (POL) - 14 062m, kterého dosáhl taktéž 21.10.2017 na 400m oválu. 

Mezi českými repezentanty jsou na hodinovku přihlášeni Tereza Ďurdiaková, Jaroslav Morávek a Martin Nedvídek.  Premiéru na hodinovce si odbyde velice nadějný český mládežnický reprezentant Matěj Piták (ročník 2007).  Zda-li někdo z nich bude schopen šlapat na paty výše uvedeným favoritům se dozvíme v sobotu po poledni.

A nachystán je i jeden velikánský návrat průkopnice a legendy české ženské chůze, několikanásobné mistryně a rekordmanky ČR a bývalé úspěšné české reprezentantky z 80. a 90.let minulého století Jany Zárubové - Smolové (sestry Josefa Smoly). Jestli zůstane pouze u tohoto jednoho závodu nebo budou mít MASTERS závodnice do budoucna neklidné spaní, také pravděpodobně ukáže tento velmi interesantní závod!

VEŠKERÉ  AKTUÁLNÍ ORGANIZAČNÍ INFORMACE K ZÁVODU SLEDUJTE NA TOMTO WEBU V SEKCI PRAŽSKÁ HODINOVKA_AKTUÁLNÍ ROČNÍK:

https://smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/aktualni-rocnik

ALLEN AKTUELLEN ORGANISATORISCHEN INFORMATIONEN VERFOLGEN SIE AUF DIESEM WEB UNTER SEKTION PRAŽSKÁ HODINOVKA_AKTUÁLNÍ ROČNÍK:

https://smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/aktualni-rocnik

Poháry a plakety pro prvni tři závodníky(ce) v každé kategorii, medaile a diplomy pro všechny účastníky jsou již připraveny. Domácí klobásy a další bohaté občerstvení včetně nápojů se budou podávat zdarma pro všechny účastníky závodu jak velí tradice Pražské chodecké hodinovky. 

pohárymedaile

  DSC0329