AC Rumburk krůček od postupu do II.atletické ligy mužů. Ani 40bodů šestice skvělých chodců Nedvídek-Šandera-Smola-Dušek-Rein-Kryštůfek nestačilo AC Rumburku na postup!!!

IMG 4764B A R Á Ž to slovo děsí nejen atletické kluby, ale i kluby v jiných sportech např. v ledním hokeji apod. Tady nejde o žádné medaile! Tady jde o B O J! Tomu kdo se zachraňuje jde o B O J o holý život, tomu kdo usiluje o postup jde o B O J o nové perspektivy a vize. Honza Rein na těchto nových vizích a perspektivách v AC Rumburk roky velmi usilovně a systematicky pracuje. Obdivuhodné! Obrovský respekt! Přijeli jsme tedy do Stříbra pokusit se završit jednu kapitolu historickým postupem AC Rumburk do II.atletické ligy mužů.

Úžasně zahájily soutěž chodci v závodě na 3.000m chůze, když došli na 1.-3. místě ve složení Nedvídek-Šandera-Smola a ještě na 5.-7. místě došel Dušek-Rein-Kryštůfek... základ byl položen a fantastických 40 bodů pro AC Rumburk!!!

IMG 4856V závodě jasně dominoval a s přehledem zvítězil Martin Nedvídek časem 13:19,20. O druhé místo svedlo velký souboj trio Šandera - Smola - Hevessy. Jako první z tohoto tria odpadl Karel Hevessy z A.C. Tepo Kladno, tím bylo dáno, že body za 1.-3.místa zůstanou doma (tedy v AC Rumburku). Duo Michal Šandera z AC Rumburk a Pepa Smola hostující letos právě v AC Rumburk pak bojovalo o 2. místo téměř do posledního kola, když v předposledním kole si "Šandy" vybudoval rozhodující náskok a v cíli byl za 14:34.04 o téměř 4 vteřinky před Pepou (14:37,91). Únava z Malagy? To slovo neznám! Mimo soutěž si závod pro vyplavení únavy z Malagy zašla také naše Lenka Borovičková a ve zbrusu novém dresu SMOLA CHŮZE Praha velice solidním výkonem 15:58,88 jasně ukázala, že ve Šluknově za 2 týdny bude jedna z hlavních favoritek na celkové vítězství na veteránském M-ČR ve Šluknově! Držíme moc palce!

A jak to celé dopadlo? První informace byla, že postupuje prvních pět. Tato zpráva byla následně upravena na první čtyři. Oficiální výsledky a rozlosování do skupin provádí ČAS na základě přihlášek. Oficiálně je AC Rumburk první kdo nepostupuje, nic se neděje a počkáme na oficiální zprávu sportovně technické komise ČAS. Nevadí, nedá se nic dělat je to sport. Pokud Honza Rein bude pokračovat nadále v práci, tak jak jí začal, za rok postup AC Rumburk určitě nemine. O tom jsem skálopevně přesvědčen.

Výsledky 3.000m chůze     Celkové pořadí družstev v Baráži       Bodování atletů AC Rumburk v Baráži