SMOLA KONSTRUKCE a AC RUMBURK OBNOVUJÍ SPOLUPRÁCI KU PROSPĚCHU CELÉ ČESKO-NĚMECKÉ CHŮZE!!!!

Na konci října loňského roku proběhnul další ročník chodeckého závodu LUSATIAN INTERNATIONAL RACE WALKING MEETING (Lužický chodecký závod) pod organizační taktovkou AC Rumburk a německý partnerů z žitavského O-SEE Sports.

Krásný závod přilákal celou řadu závodníků z řad elitních i masters atletů, kteří chválili nejen výbornou organizaci, ale i krásný závodní okruh. Ocenění práce organizátorů přišlo i ze zahraničí, kdy Pierce O'Callaghan (šéf řízení soutěží World Athletics) poslal nejen osobní gratulaci, ale i návrh, zda by organizátoři nechtěli na další rok požádat o změnu statutu z bronzového na stříbrný meeting. Což se také stalo a Žitava tak pro příští rok bude stříbrná! Na organizátory to klade zvýšené nároky, co se zajištění meetingu týká, ale tým sdružený kolem Jana Reina a Jense Schoeninga si s nástrahami Silver level jistě poradí.

Ve stejnou dobu přišla nemilá informace pro mnohé MASTERS atlety. Bylo rozhodnuto, že masters atleti již nebudou startovat na 30 km distanci, nejdelší vzdáleností bude klasická dvacítka.

A tak přišel první nápad od Josefa Smoly, zda by MASTERS třicítka nemohla být při německo - českém závodě.

Slovo dalo slovo a organizátoři mohou s radostí oznámit, že při žitavském závodě se, krom klasických distancí 1 / 2 / 3 / 5 / 10 / 20 / 35 km půjde i 30km Masters atletů a atletek!

Smola Konstrukce logoGenerálním partnerem nejen tohoto vloženého závodu, ale celého Silver level chodeckého meetingu se pak nově stává velký propagátor, sponzor a milovník chůze  Josef Smola a jeho firma SMOLA KONSTRUKCE!!! SMOLA KONSTRUKCE tak do svého portfolia podporovaných závodů přidává další kvalitní závod. V době nesnadné ekonomické situace obdivuhodné.

Na meetingu podobné úrovně se začíná pracovat ještě před skončením uplynulého ročníku, a tak není divu, že 10.1. 2024 proběhlo i první pracovní setkání Smola - Rein. Jan Rein v minulosti pomáhal Pepovi s Hodinovkou, ale mít organizátory Prahy z Rumburku je značně nepraktické (ač to rumburáci zvládali s přehledem) a tradiční Hodinovku tak Smola Konstrukce pořádá společně s nadšenci z AC Praha 1890 v čele s Kateřinou Kautskou. A je to tak správně. AC Rumburk by nemělo zastřešovat obrazně řečeno polovinu chodeckých závodů u nás (podílejí se i na Poděbradech), buďme rádi za další nadšené organizátory, kteří pro chodce kolik let nezištně pracují.

Říjnový dvojboj Pražská chodecká Hodinovka a SMOLA KONSTRUKCE - Lusatian Race walking meeting  tak proběhne 19.10. a 26.10. 2024.

Organizátoři obou závodů s již teď těší na vaši účast. Oběma závodům přejeme do dalších ročníků vše nejlepší.

SMOLA REINIMG 5519 Střední