Chodec Lukáš Gdula si pohrál s běžeckou konkurencí a překvapivě suverénně zvítězil v běžeckém krosovém závodě pořádaným chodcem Petrem Adamem.

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE

MG 1645Dvě kola při zdi je již tradiční krosový závod, který pořádá Ing. Petr Adam, letos již po devatenácté! Milovníci běhání si mohou poměřit své síly v pěkném prostředí obory Hvězda. Trasa závodu vede, jak už název napovídá, podél obvodových zdí obory a v hlavní kategorii mužů je dlouhá 7,8 km. Trasa pro ženy je zkrácena na 4 km. Ženy mohou běžet mužskou trať (2 kola, bez rozdílu kategorií). Také v letošním ročníku bude umožněno mužům běžet 1 kolo (4km) (bez rozdílu kategorií).

Letos se k tradičnímu velmi těžkému profilu závodní tratě - strmé výběhy a seběhy, kořeny, výmoly, jámy - přidalo vedro (33°C) a dusno k zalknutí a tak si většina borců si musela sáhnout na morál a někdo až na dno.

Podle jmen by si snad jeden pomyslel, že se ocitnul na startu chodeckého závodu: Gdula, Drahotová, Adam, Jeníková, Smola jun., Borovičková, Němec, Vlachynská, Hejkrlík.

Letošním překvapivým, ale zcela suverénním vítězem se stal chodec Lukáš Gdula (27:45.7) , když "natrhl triko" celé běžecké konkurenci a to ne ledajaké, např. výborný maratonský běžec Petr Pechek skončil až na 3.místě (28:18.2) a Lukáš mu tak nadělil více než půl minuty! Nebo Perňa systém až na 4.místě (David Štros 28:52.3), více než minutu za Lukášem. Famózní výkon chodce! Vzpomínám na slova mého náčelníka v Rudé Hvězdě Praha: "lepší běžící chodec než chodící běžec" (myšleno samozřejmě v nadsázce, protože chodecký styl při chodeckých závodech hlídají přísní rozhodčí). Letos těmto slovům, ale Lukáš vdechl zcela jiný rozměr: "běžící chodec porazil všechny běžící běžce". A nebo se Lukáš již připravuje na běžeckou kariéru a chůzi dal definitivně sbohem - to samozřejmě nevíme- ale nebylo by divu, přitom, co se momentálně v české repre chůzi děje....

SMOLA CHŮZE Praha měla v závodě na 1 kolo (4km) dva zástupce: Lenka Borovičková 21:10.14 obsadila 3.místo v kat. Z50 (celkově 20.), když o 10sek prohrála souboj s další chodkyní Karolínou Jeníkovou 21:00.3, která si velikánským finišem doběhla pro vítězství v kat. Z55 (celkově 18.m)!!! V mužském závodě na 1 kolo Daniel Smola (neběžec / nechodec) obsadil  6.místo v osobním rekordu na 1 kolo při zdi 18:53.9, když doběhl za prvním pěti běžci - atlety z Atletiky Lovosice.

Srdečně děkujeme Petrovi Adamovi za krásný závod, vzornou organizaci, pohodu a radost z pohybu v nádherné pražské oboře Hvězda. A do jubilejního 20.ročníku závodu mu přejeme nadále mnoho nadšení, radosti, vitality a sil!!! Díky Petře!!!!