Christopher Linke získal v Bühlertalu v rozpětí 100 min hned dva mistrovské tituly: 5.000m 20:08,08min + 10.000m 39:51.11min! Horst Kiepert v MASTERS M70 bronzový!

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE

Linke1 500x570Tomu se říká úspěšný pracovní den!!!

Christopher Linke (německý rekordman a stříbrný z Poděbrad na 35km trati z nedávného ME v chůzi družstev) si při sobotním německém mistrovství v chůzi na dráze v Bühlertalu zajistil hned dva tituly v rozpětí 100min!

A jsou to tituly Mistra Německa s pořadovými čísly již devatenáct a dvacet. Ve 34 letech  zaokrouhlil tedy počet titulů již na 20!!! - Tomu se říká  úctyhodná sportovní kariéra!

Nejprve na „Rozehřátí"  zvítězil v seniorském závodě na 5.000 m výkonem 20:08,08 min. Aby o ca. 100 minut později získal německý titul i na dvojnásobné trati 10.000 metrů výkonem pod prestižní 40-minutovou hranici a to i přes horké letní počasí a vysokou teplotu vzduchu. Časem  39:51,11 min  měl Christopher Linke po 25 kolech na dráze náskok dobrých 200 metrů před silnou konkurencí.

Prvním pronásledovatelem byl Carl Dohmann (SCL Heel Baden-Baden), který si výkonem 40:36,74 min zajistil stříbro. Pro bronz si došel Leo Köpp (LG Nord Berlin), který se s 40:48,58 min také jěště dostal pod 41 minut. Místo na stupních vítězů tak těsně propásl stříbrný z OH Jonathan Hilbert (LG Ohra Energie; 41:18,11 min). Jako pátý došel do cíle místní matador Nathaniel Seiler z pořádajícího klubu TV Bühlertal v čase 42:01,79min.

Tento dvojzávod byl pro Linkeho prvním testem pro plánovanou maratonskou chodeckou štafetu na OH 2024 v Paříži.....

Zárověň se v Bühlertalu konalo i Mistrovství Německa kategorií MASTERS na 5.000m chůze na dráze.

V kategorii M70 zaznamenal velký úspěch Horst Kiepert 36:07,71 min, závodící v ČR v barvách SMOLA CHŮZE PRAHA, který si došel pro bronzovou medaili!!!