EMA KLIMENTOVÁ na 5.000m chůze dvaadvacátá - 25:53,21min. FREDERIK WEIGEL na 10.000m chůze Mistrem Evropy v rekordu šampionátu  - 44:01.60min.

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 5.000m WALK WOMAN

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 10.000m WALK MAN

Šternberská chodkyně Ema Klimentová zahájila chodecký závod na Mistrovství Evroipy v Jerusalémě na 5000 metrů na začátku druhé desítky průběžného pořadí. Tím se ovšem postupně propadala, až došla do cíle jako dvaadvacátá v čase 25:53.21. Zvítězila Španělka Sofia SantaCreuová (22:46.32) před Italkou Martinou Sciannameaovou (23:15.40) a Francouzkou Lénou Auvrayovou (23:26.07).

220706 JerusalemV chůzi na 10.000m Němec Frederik Weigel odolal tlaku italského závodníka Giuseppeho Disbata, aby získal titul Mistra Evropy v rekordu šampionátu 44:01,60. Česká republika v tomto závodě bohužel neměla zastoupení, protože výkonnost českých dorostenců nedosahuje zatím na této trati takové úrovně. Snad na sobě tvrdě pracují, aby se příště mohli nejen zúčastnit, ale i bojovat o medaile!

Vítěz chodeckého závodu chlapců na 10 000 metrů Frederick Weigel je jedním z mnoha sportovců pocházejících ze slavné sportovní rodiny. Jeho otec a trenér Ronald Weigel je jedním z nejlepších chodců na 50km všech dob, v roce 1983 vyhrál pro tehdejší východní Německo světový titul a má také tři olympijské medaile.

"Můj táta je také můj trenér, momentálně ve Spojených státech. Ano, motivuje mě, ale mám na tento sport svůj názor. Vlastně mě nekontroluje. Myslím, že na mě bude hrdý a pravděbodobně zůstal dlouho vzhůru, aby sledoval závod"  řekl vítězný Fredrik Weigel.

450X332 3d3c326a 9a7c 4e7a 96e2 e6324b2d4a1f