56.ročník Olomoucké dvacítky v chůzi, 15.dubna 2022

Na Velký pátek 15.4.2022 se v Olomouci ve Smetanových sadech konal již 56. ročník závodu ve sportovní chůzi Olomoucká dvacítka. Závod byl rovněž součástí 1. kola Extraligy, I a II. ligy mužů a žen, MČR veteránů, Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen a pro letošní rok byl také zařazen do bronzové chodecké série World Athletics.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY s MEZIČASY / KOMPLETE ERGEBNISSE MIT RUNDENZEITEN

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE  10KM CHŮZE

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE  3KM CHŮZE

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 1KM CHŮZE

BMHS0895

PMSQ6027Hlavním  závodem 56. roč. Olomoucké dvacítky na okruhu 1.300 m byl závod na 10 km.

Na startovní čáru hlavního závodu se postavil rekordní počet 59 mužů a 35 žen, tedy celkem 94 chodců. Při neúčasti zahraniční konkurence zvítězili favorité, kteří rovněž dominovali na nedávných závodech v Poděbradech.

Kategorii žen ovládla Eliška Martínková (startovní číslo 8) výkonem 47:16 min. z AC Turnov, hostující za Brno. Na 2. místě došla její reprezentační kolegyně Tereza Ďurdiaková z USK Praha časem 47:56 min. a na 3. místě skončila Alžběta Franklová za čas 53:35 min.

Mezi muži zvítězil v těsném finiši Vít Hlaváč (startovní číslo 3) výkonem 42:43 min, závodící za AC Tepo Kladno, před pardubickým Lukášem Gdulou, který zaostal o 5 vteřin a v cíli mu naměřili čas 42:48 min. Na 3. místě skončil brněnský Milan Rízek časem 46:08 min.

Na start 3 km tratě se postavila také olomoucká chodecká legenda Václav Dostalík. Vítěz 1. ročníku nevynechal jediný závod a se symbolickým startovním číslem 56 (počet ročníků Olomoucké dvacítky) došel do cíle v čase 24:28 min.