V Jablonci nad Nisou jednoznačná nadvláda AC Rumburk pod vedením Honzy Reina

V rámci 3.kola KPD se na tartanové dráze atletického stadionu v Jablonci nad Nisou při nádherném letním počasí uskutečnil závod 3.000m chůze mužů i žen.

Kromě mimo soutěž startující naší Lenky Borovičkové, která zvítězila v absolutním pořadí v závodě žen a Elišky Martínkové z AC Turnov, která zvítězila v rámci soutěže, se chodecký závod stal Mistrovstvím AC Rumburk. Lenka byla určitě hodně spokojená se svým výkonem hluboko pod 16min a tak si chvíli po chůzi dala ještě "výklus" při běžeckém závodě na 1.500m. No, výklus, taky bych chtěl "vyklusávat" tempem 4min/km......Na druhém místě v KPD došla Katka Nedvídková (ještě i příští rok starší žákyně roč. 2004!) ve výborném čase 16:12min a navíc v novém osobním rekordu - velikánská gratulace - je na ní jasně vidět, jak na sobě maká...!!! Jen tak dále!

V mužském závodě na 3.000m chůze systémem start-cíl zcela jednoznačně zvítězil Martin Nedvídek ve výborném čase 13:08min, před Michalem Šanderou 14:23min, který naproto drtivým finišem v posledním kole doslova "převálcoval" třetího Pepu Smolu 14:27min pro letošek hostujícího právě v AC Rumburk. Na čtvrtém místě skončil Petr Dušek ročník 2001 ve venkovním osobním rekordu 14:58, taktéž velká gratulace!!!

AC RUMBURK s Pepou

To ale nebylo zdaleka všechno, neboť většina borců (žen i mužů) AC Rumburk si dalo ještě mnoho dalších běžeckých a technických disciplín a při pohledu do celkových výsledků hluboce před všemi smekám. Takhle se bojuje za klub!!  Logicky tak muži AC Rumburk s obrovským náskokem zvítězily a zářijová baráž o postup do II.ligy je nemůže minout. Byla to nádherná neděle! A v mnohém inspirující i pro mě. Díky AC Rumburk!!!!

Výsledky: 3.000m chůze muži, ženy