Eliška Martínková  a Jarda Morávek  si hned při prvním startu za SMOLA CHŮZE PRAHA vytvořili osobní rekordy na 5km při otevřeném Mistrovství Bavorska v silniční chůzi!

IMG 2636Otevřeného Mistrovství Bavorska v silniční chůzi se zúčastnilo celkem 34 sportovních klubů, mezi nimi i SMOLA CHŮZE PRAHA, která  dostala pozvánku od pořadatele místního atletického oddílu SPVGG NIEDERAICHBACH 1947. Hlavním organizátorem akce je místní chodecký matador a nadšenec Gerhard Langner. Závodilo se na 1km technicky dost náročném, ale výborně připraveném okruhu vedoucí městečkem Niederaichbach. Start i cíl byl umístěn před místní radnicí. Závod měl vynikající atmosféru, výborného moderátora a i počasí se alespoň částečně "umoudřilo".

Dres SMOLA CHŮZE PRAHA poprvé oblékli Eliška Martínková (2.místo, osobní rekord, 26:08min) a Jarda Morávek (1.místo, osobní rekord 23:43min) a ostudu rozhodně neudělali, ba právě naopak, oba dva si vytvořili osobní rekordy na 5km chůze na silnici a svým přístupem ukázali, že je u nich v budoucnosti určitě na čem stavět. Eliška skončila ve své kategorii na skvělém druhém místě v osobním rekordu na 5km chůze 26:08min  a Jarda si taktéž vytvořil nový osobní rekord výkonem 23:43min! Oba dva se nebáli úvodního domluveného tempa prvního kilometru (Eliška 5:05min, Jarda 4:33min) i když na něj pak v závěru trochu doplatili, ale takhle se má závodit!

V hlavním závodě na 10km nebylo o vítězství německého reprezentanta Hagena Pohle (47:42min) pochyb stejně jako o druhém místě Steffena Borsche (52:35min) o třetí příčku byl však sveden velký boj čtveřicí Uwe Schröter (3.místo za 53:19min), Josef Smola (4.místo 54:17min), Steffen Meyer (5.místo za 54:55min), Wolfgang Scholz (6.místo za 56:55min), Nakonec bronz pro sebe po zásluze vybojoval Uwe Schröter, zbylá trojice na 4.-6.místě mezi sebou bojovala až do 8,5km, a až tam se definitivně rozhodlo o nepopulární bramborové medaili pro Pepu.