Splněné limity na olympijské hry 2020 do Tokia  a mistrovské tituly Německa na 20km chůze pro Nils Brembach a Saskia Feige

57196017 2258330650876997 2283280356301864960 oVelké překvapení v německém Naumburgu: Nejen tituly mistrů Německa v chůzi na 20km si z Naumburgu odvážejí  v mužích Nils Brembach a v ženách Saskia Feige, ale zároveň i splnění limitů IAAF na OH 2020 do Tokia!!!

Mekka německé sportovní chůze Naumburg slavila jubilejní 50.ročník zcela zimním počasím se silnými sněhovými přehánkami a teplotou na nule! Na 1km závodním okruhu se vytvořily velice náročné podmínky, tím jak sníh roztával, vytvářely se proudy vody s kalužemi, které musely být odstraňovány.

"I přestože bylo na nule a sníh, byly podmínky dobré. Nebyl vítr a sníh nezůstával ležet. Podle dosažených výkonů bylo vidět, že i při těchto podmínkách lze docílit dobrých cílových časů", řekl německý reprezentační trenér Ronald Weigel, který sám jako aktivní závodník zažil také závod na 50km ve sněhu.

56936278 2257603134283082 792524648406319104 oMistrem Německa se na 20km chůze stal Nils Brembach, který zároveň splnil limit IAAF na OH 2020 do Tokia. Mohutným finišem se tak dostal pod hranici limitu (1:21:00 h), a zvítězil v čase 1:20:48 h, tím zaostal v těchto sněhových podmínkách pouhých 6sekund za svým osobákem. Zklámán přišel do cíle druhý  Christopher Linke (1:21:32 h), který chtěl zvítězit, ale Nils Brembach byl prostě lepší. Bronzovou medaili z Mistrovství Německa si odváží Hagen Pohle (SC Potsdam; 1:23:00 h). Zároveň tito první tři muži získali i titul v týmové soutěži pro SC Potsdam.

Mistrovský hattrick v ženách pro Emilia Lehmeyer (Polizei SV Berlin)? Tak to sice vypadalo na prvních kilometrech, ale potom Saskia Feige (SC Potsdam), po výborném výkonu minulý týden u nás v Poděbradech, jěště více přiložila a zvítězila v novém osobním 1:30:40 h a zároveň splnila limit IAAF pro OH 2020 do Tokia (1:31:00 h) . "Jsem prostě šťastná. Byl to super den a super závod." Zároveň potvrdila limity a nominace na MS do katarského Doha (27. září - 6.října 2019) a na ME U23 do Gävle (Švédsko; 11.-14.července). Přestože pro Emilia Lehmeyer mistrovský hattrick nakonec nedopadl, se svýn časem 1:32:45 h – těsně za osobákem – musí být spokojená, protože také splnila limit pro MS do katarského Doha (1:33:00 h). Třetí v pořadí, neustále se lepšící, bronzová  Teresa Zurek (SC Potsdam; 1:35:03 h) splnila limit na ME U23.