ZÁVOD NA 10km CHŮZE ŽEN - ČESKÉ ŽENY PŘEKVAPIVĚ BEZ MEDAILE!

V pátek 29.3.19 patřil venkovní okruh o délce 1.368m  na MS v Toruni nejprve dopoledne chodkyním, odpoledne chodcům všech věkových kategorií. Start a cíl závodu se odehrával na hlavním atletickém stadionu, když po startu se na tartanové dráze hlavního atletického stadionu šel celý první km, odkud trasa závodu pokračovala na výše uvedený okruh, aby se do cíle opět došlo na hlavním atletickém stadionu na tartanové dráze. Okruh o délce 1.368m byl vytvořen na hlavní silnice podél atletické haly. Závody se konaly se plného automobilového provozu, když pro okruh byla vyhrazena pouze část jednoho pruhu hlavní silnice. Vzhledem k tomu, že v pátek byl automobilový provoz velmi silný a tvořily se časté kolony aut a hlavně autobusů a nákladních vozidel, bylo nejhorší z celého závodu tohle všechno muset dýchat. Fuj, fuj, fuj. Tohle byla velká kaňka, protože parků je jinak v Toruni habaděj. Zlaté Poděbrady! Naštěstí alespoň foukal silný vítr ........Škoda toho, protože jinak se nedá pořadatelům vytknout vůbec nic - vše fungovalo naprosto perfektně bez jediného zádrhele jako na drátku včetně okamžitého zveřejnění výsledků online.

190329 Torun20

Oba dva ženské závody měli jasně dominující vítězky, nejprve Francouzka Marie Astrid Monmessin, W60, 54:39min s 5:20min!!! náskokem a poté Maria Dolores Marcos Valero, Španělsko, W35, která výkonem 49:30min měla 2:26min náskok před druhou v cíli. V této velicé silné mezinárodní konkurenci se české závodnice neztratily, ale na medaile tentokrát bohužel nedosáhly, ty ležely hodně hodně vysoko. Po loňském velkém úspěchu našich žen na MS v Malaze přišlo nyní velké zklamání. Nejlepšího individuálního výsledku tak dosáhla 5.místem Lenka Borovičková, W45, 58:44min, hned za ní (co se týká kriteria umístění) došla na 6. místě, Ivana Škařoupková, W40, 1:00:56hod a na 7. místě Martina Netolická, W35, 59:55min. V kategorii W50 pak na 15.místě skončila Miloslava Reinová, 1:04:54 a na 16.místě Karolína Jeníková 1:07:31. Naděžda Dušková W35, byla diskvalifikována, čímž bylo diskvalifikováno i celé družstvo ČR žen W35. V družstvech tak nejlepšího umístění dosahly 4.místem, W40 Škařoupková, Reinová, Jeníková, když k bronzu jim v součtu chybělo 12:21min, dokázaly však porazit družstvo  Irska (5.místo) i Hong-Kongu/China (6.místo)

Na fotce zleva: Kathrin Schulze, AUT, W35, 3.místo za 52:23min, Sonia Demon, FR, W45, Zlato za 52:14min, Brit Schröter, W40, GER, Zlato za 51:56min a Maria Perez Belloch, ESP, W35, 2.místo za 52:11min!