Přesvědčivé vítězství Christophera Linkeho na 5.000m 18:33,86min a úspěšná obhajoba Teresy Zurek na 3.000m 12:47,36min na halovém Mistrovství Německa v chůzi. Čas Linkeho je absolutní světová špička a aktuálně druhý nejrychlejší na světě!!!

© Sandra Arm

Při veteránském halovém mistrovství Německa v Halle/Saale se zároveň v pátek večer šel mistrovský závod na 5.000m mužů a 3.000m žen při kterém se rozdělovaly tituly Mistra a Mistryně Německa.
V ženském závodě Teresa Zurek zopakovala svůj loňský úspěch, v mužích zvítězil Christopher Linke v letošním druhém absolutně nejrychlejším čase na světě!!!

Radost 30ti letého Christophera Linke (SC Potsdam) byla v cíli velikánská nejen z titulu Mistra Německa, ale především z nového osobního rekordu 18:33,86 min!!! na 5.000m chůze. Jen pro laiky -  to je každý kilometr za 3:42min!!! Nepředstavitelná rychlost pro většinu i běžecky. "Mým cílem byl osobák. Že ho takhle zřetelně překonám, s tím jsem nepočítal", řekl v cíli pátý z MS. Druhý do cíle došel pátý z loňského ME Nils Brembach (SC Potsdam) časem 19:08,81 min. A pro bronzovou příčku si došel Leo Köpp (LG Nord Berlin; 20:42,27 min).

V ženském závodě na 3.000m udávaly tempo na špici obě závodnice SC Potsdam Saskia Feige a Teresa Zurek, které také mezi sebou bojovaly o vítězství. Nakonec zvítězila Teresa Zurek, která po 2km neustále navyšovala náskok na svojí treninkovou partnerku. "Pro nás je 3.000 m něco jako sprint. Pro mě bylo důležité, že výsledný čas začíná 12", řekla v cíli 20ti letá Teresa, která tak výborným časem 12:47,36 min úspěšně obhájila svůj loňský titul. Na druhém a třetim místě došly Saskia Feige (13:07,16 min) a Josephine Grandi (SC Potsdam; 14:32,90 min).