Chodecký rok 2019 bude nabitý významnými chodeckými událostmi. Zde je přehled těch nejzajímavějších podniků doma i v zahraničí, které v nadcházejícím roce proběhnou.

Halová sezóna 2019

29571040 10213219433217851 3832537793070350372 nZa první halový vrchol se dá považovat otevřené mistrovství Berlína a Brandenburgu, které se tentokrát odehraje v Berlíně dne 13. ledna.

Junioři, dorostenci a žáci budou tentokrát bojovat o mistrovské tituly a medaile v pražské Stromovce. Ke svému halovému vrcholu se sejdou dne 10. února.

Jen o několik dní později (16. února) bude vídeňská hala Ferry Dusika hostit mistrovství Rakouska a otevřený mezinárodní závod v chůzi na 3.000m .

9. března proběhne v jablonecké hale mistrovství České republiky veteránů MASTERS. Pro mnohé atlety bude toto MČR také posledním kvalitním testem před mistrovstvím světa MASTERS. 

Úsilí všech veteránských světových MASTERS atletů pak bude směřovat k 8. halovému mistrovství světa v polské Toruni (24. – 30. března), kde bude chtít česká výprava navázat na úspěšné venkovní MS v Malaze z loňského roku, kde vybojovala hned sedm individuálních cenných kovů a čtyři týmové medaile.

Letní sezóna 2019

18 PODE 2154 modÚvodním podnikem letní sezony bude 4.ročník "Eisenberger Mühltalgehen" na 15km (5km a 3km pro mládež) 16. března, v romantickém údolí Železných hor ležícími mezi německými městy Gera a Jena (podrobnosti uvedeme v některém z nejbližších článků na našem webu), který proběhne v sobotu 16. března.  

Hned následující den v neděli 17. března následuje velký mezinárodní podnik "Lugano Trophy - Memorial Mario Albiseti", ve švýcarském Luganu.

Majitelé tryskáčů zajisté v nabitém víkendovém programu  (16.-17. března) stihnou oba výše uvedené významné podniky!!! 

Mistrovské tituly na 50km trati se budou rozdávat ve slovenských Dudincích v rámci tradiční "Dudinské päťdesiatky" - EA Race Walking Permit Meeting, jejíž termín je tentokrát stanoven na 23. března.

6. dubna se sejde elitní chodecká konkurence při tradičním mítinku "Poděbrady Walking - Poděbradské chodecké závody" - EA Race Walking Permit Meeting, které jsou zároveň i mezistátním utkáním a mistrovstvím republiky v chůzi na 20 kilometrů. Poděbradské chodecké závody jsou největším a nejkvalitnějším mezinárodním mítinkem  na našem území na nejrychlejším chodeckém okruhu na světě. Historie poděbradského závodu nemá v Evropě ani ve světě obdoby. Jejich již 87.ročník se odehraje právě v sobotu 6. dubna. Hlavním partnerem nejvýznamnějšího českého chodeckého mítinku bude již popáté společnost SMOLA KONSTRUKCE s.r.o.  Podrobnosti na:  https://www.podebrady-walking.cz/

Již o jeden týden později tedy 13.dubna  se chodci sejdou k dalšímu měření sil, tentokrát se bude jednat o klubová klání  na 10km trati při tradičním chodeckém mítinku v Olomouci, který se pyšní již 54.ročníkem. (!!Upozornění!!!: na webových stránkách www.atletika.cz  v sekci Kalendář je chybně uveden termín -  zřejmě řídící soutěže nestihl přes svoji velkou zaneprázdněnost zkoordinovat termínovou listinu s Českým atletickým svazem....)

Ve stejný den, tedy 13.dubna  se chystá v německém Naumburgu tradiční velmi významný mezinárodní chodecký svátek, který bude mít na programu jubilejní 50.ročník!

Hostitelem Evropského poháru v chůzi bude 19. května litevský Vilnius.

Nejstarším chodeckým silničním závodem v Evropě je  závod "Praha - Brandýs". Jeho 116. ročník se odehraje 9. června. Po skončení 112. ročníku, v roce 2015 se organizátoři rozhodli přistoupit k radikální změně formátu závodu Praha–Brandýs. Tou nejzásadnější je okruhová trasa na území obce Zelenče, v celkové délce 10 km.

Svátek chůze v Rumburku na 1km, 5km a oblíbených dvoučlených štafet má své pevné místo v kalendáři tradičně na začátku letních prázdnin, tentokrát 29.června.   

Hostitelskou zemí obou mládežnických evropských šampionátu je Švédsko. Mistrovství do 22 let hostí Gälve (11. – 14. července). O čtyři dny později odstartuje MEJ v Borasu (18. – 21. července).

Začátek srpna bude patřit bojím na moravském poli, kde si to 3.srpna rozdají chodci v boji o klubové ligové body na 10km trati při "57.ročníku Memoriálu Josef Přidala".

Nejlepší atleti juniorské a dorostenecké kategorie se sejdou ke svému šampionátu 28. – 30. června v Olomouci.

Klubová klání vyvrcholí 8. září v rámci mistrovství České republiky družstev v Hodoníně.

Veteránským absolutním vrcholem pak bude mistrovství Evropy v italských městech Jesolo a Caorle poblíž Benátek, které proběhne v termínu 5. – 15. září.

Absolutním vrcholem pak bude mistrovství světa v katarském Dauhá, které proběhne kvůli příznivějším klimatickým podmínkám ve velmi netradičním pozdním termínu 27. září – 6. října.

Říjen bude patřit klasickým mezinárodním chodeckým mítinkům:

5. října se sejde chodecká konkurence na 2.ročníku chodeckých závodů ve Šluknově na tratích 10km, 20km a 30km, přičemž závod na 30km bude eventuálně zároveň mistrovstvím ČR -  momentálně probíhají jednání s ČAS a při úspěšném výsledku jednání se budou ve Šluknově rozdávat mistrovské tituly a medaile na 30km!

Vyvrcholením a ukončením celé letní sezony bude v sobotu 19.října již tradiční mezinárodní mitínk "Pražská chodecká hodinovka" (7.ročník) na atletické tartanové dráze Olympu v pražské Stromovce. Tradičně velice silně obsazený mítink s nejvyššími price money a s těmi nejlepšími českými závodníky a velice silnou mezinárodní konkurencí z Německa, Polska, Itálie a Slovenska ukončí celou sezonu. Věřme, že úspěšnou! 

 

K O M P L E T N Í  T E R M Í N O V Á  L I S T I N A  2 0 1 9