Nejlepší české atletky se proměnily v pěvecké trio Black Milk

Šestapadesátý ročník ankety Českého atletického svazu „Atlet roku“ ovládla poprvé v kariéře oštěpařka Nikola Ogrodníková. Juniorkou roku byla vyhlášena tyčkařka Amálie Švábíková. Objevem roku se stal půlkař Lukáš Hodboď a ocenění pro nejlepšího trenéra roku si odnesl Rudolf Černý.

18 atro 0351Druhou příčku obsadila chodkyně Anežka Drahotová. Ta se v loňském roce trápila, ale letošní sezóna byla v jejím podání úplně o něčem jiném. Hned v jejím úvodu si došla pro druhá místa v Luganu a Dudincích. Z mistrovství světa družstev, které se konalo v čínském Tchaj-Changu si odvezla šestou příčku za velmi slušný čas 1:28:40. Na mistrovství Evropy v Berlíně pak bojovala až do posledních kilometrů o titul kontinentální šampionky. Nakonec z toho byla stříbrná medaile v dalším vynikajícím výkonu 1:27:03 a Anežka tak navázala na svůj čtyři roky starý bronzový úspěch z ME v Curychu. V letošních světových statistikách figuruje svěřenkyně trenéra Pitáka na páté příčce. Anežka byla v minulosti dvakrát vyhlášena juniorkou roku a v hlavní kategorii pro ni bylo doposud maximem páté místo z roku 2014.

V sezoně 2018 to byly pouze ženy, kdo zařídil pro českou atletiku přísun medailí z berlínského mistrovství Evropy. Oštěpařka Nikola Ogrodníková a chodkyně Anežka Drahotová vybojovaly stříbro, maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová bronz.

V anketě se díky tomu prosadily na 1., 2. a 4. místo. Pouze třetí koulař Staněk narušil ženskou hegemonii.

Všechny tři ženy se sešly na pódiu ještě předtím, než byly výsledky odtajněny. Organizátoři se rozhodli pokračovat v tradici, kdy se o pěvecké vložky při slavnostním večeru starají i sami atleti. Tak se v minulosti představili Jaroslav Bába, Petr Svoboda, čtvrtkařská štafeta Rychlých holek, Barbora Špotáková či Jakub Vadlejch. Tentokrát trio českých medailistek vystoupilo s upraveným textem písně Sedmkrát, která se v roce 2003 stala titulním songem stejnojmenného alba skupiny Black Milk, tedy Terezy Černochové, Terezy Kerndlové a Heleny Zeťové.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ: Chůze nebo běh? Není mi do cvalu A tak jsem si vybrala A spěchám pomalu Kolikrát? Vždy v týdnu sedmkrát. Sedmkrát.