Chodec Lukáš Gdula sa pohral s bežeckou konkurenciou a prekvapivo suverénne zvíťazil v bežeckom krosovom závode organizovanom chodcom Petrom Adamom.

VÝSLEDKY / ERGEBNISS

MG 1645Dve kolesá pri stene je už tradičný krosový závod, ktorý organizuje Ing. Peter Adam, tento rok už po devätnástej! Milovníci behania si môžu zmerať svoje sily v peknom prostredí obory Hviezda. Trasa závodu vedie, ako už názov napovedá, pozdĺž obvodových múrov odbory av hlavnej kategórii mužov je dlhá 7,8 km. Trasa pre ženy je skrátená na 4 km. Ženy môžu bežať mužskú trať (2 kolá, bez rozdielu kategórií). Aj v tohtoročnom ročníku bude umožnené mužom bežať 1 kolo (4km) (bez rozdielu kategórií).

Tento rok sa k tradičnému veľmi ťažkému profilu závodnej trate - strmé výbehy a zbehy, korene, výmole, jamy - pridalo horúco (33 ° C) a dusno na zalknutie a tak si väčšina borcov si musela siahnuť na morál a niekto až na dno.

Podľa mien by si snáď jeden pomyslel, že sa ocitol na štarte chodeckého závodu: Gdula, Drahotová, Adam, Jeníková, Smola jun., Borovičková, Nemec, Vlachynská, Hejkrlík.

Tohtoročným prekvapivým, ale úplne suverénnym víťazom sa stal chodec Lukáš Gdula (27:45.7) , keď "natrhol tričko" celej bežeckej konkurencii a to nie hocijaké, napr. výborný maratónsky bežec Petr Pechek skončil až na 3.mieste (28:18.2) a Lukáš mu tak nadelil viac ako pol minúty! Alebo Perňa systém až na 4.mieste (David Štros 28:52.3), viac ako minútu za Lukášom. Famózny výkon chodcov! Spomínam na slová môjho náčelníka v Červenej Hviezde Praha: "lepší bežiaci chodec ako chodiaci bežec" (myslené samozrejme v nadsadení, pretože chodecký štýl pri chodeckých pretekoch strážia prísni rozhodcovia). Tento rok týmto slovám, ale Lukáš vdýchol úplne iný rozmer: "bežiaci chodec porazil všetkých bežiaci bežcov". Alebo sa Lukáš už pripravuje na bežeckú kariéru a chôdzu dal definitívne zbohom - to samozrejme nevieme- ale nebolo by divu, pritom, čo sa momentálne v slovenskej repre chôdzi deje.

SMOLA CHÔDZE Praha mala v závode na 1 kolo (4km) dvoch zástupcov: Lenka Borovičková 21:10.14 obsadila 3.miesto v kat. Z50 (celkovo 20.), keď o 10sek prehrala súboj s ďalšou chodkyňou Karolínou Jeníkovou 21:00.3, ktorá si velikánskym finišom dobehla pre víťazstvo v kat. Z55 (celkovo 18.m)!!! V mužskom závode na 1 kolo Daniel Smola (nebežec/nechodec) obsadil 6.miesto v osobnom rekorde na 1 kolo pri stene 18:53.9, keď dobehol za prvým piatimi bežcami - atlétmi z Atletiky Lovosice.

Srdečne ďakujeme Petrovi Adamovi za krásny závod, vzornú organizáciu, pohodu a radosť z pohybu v nádhernej pražskej obore Hviezda. A do jubilejného 20.ročníka závodu mu prajeme naďalej veľa nadšenia, radosti, vitality a síl!!! Vďaka Petre!!!!