Walker Lukáš Gdula grał z konkurencją biegową i zaskakująco pewnie wygrał biegi przełajowe zorganizowane przez chodziarza Petra Adama.

WYNIKI / ERGEBNISSE

MG 1645Dwa koła pod ścianą to już tradycyjne biegi przełajowe organizowane przez inż. Petr Adam, w tym roku po raz dziewiętnasty! Miłośnicy joggingu mogą sprawdzić swoje siły w ładnym otoczeniu pola Hvězda. Trasa wyścigu przebiega, jak sama nazwa wskazuje, wzdłuż murów obwodowych trasy oraz w kategorii głównej męska ma 7,8 km długości. Trasa dla kobiet jest skracany do 4 km. Kobiety mogą pobiec na trasie mężczyzn (2 okrążenia, niezależnie od kategorii). Będzie to możliwe również w tym roku mężczyźni biegną 1 okrążenie (4 km) (niezależnie od kategorii).

W tym roku do tradycyjnego, bardzo trudnego profilu trasy – stromych podjazdów i zjazdów, korzeni, wybojów, dołów – dołączył upał (33°C) i duszący upał, więc większość zawodników musiała sięgnąć po swoje morale, a niektórzy do dna.

Sądząc po nazwiskach, można by pomyśleć, że byli na początku wyścigu pieszego: Gdula, Drahotová, Adam, Jeníková, Smola jun., Borovičková, Němec, Vlachynská, Hejkrlík.

Tegorocznym zaskakującym, ale całkowicie suwerennym zwycięzcą został pieszy Lukáš Gdula (27:45.7) , kiedy „podarł koszulkę” całej konkurencji biegowej, a nie byle jakiej, np. znakomitemu maratończykowi Petr Pechek zajął dopiero 3. miejsce (28:18.2) iw ten sposób Lukáš dał mu ponad pół minuty! Lub system Perňa ikobieta na 4. miejscu (David Štros 28:52.3), ponad minutę za Lukášem. Słynny występ pieszego! Pamiętam słowa mojego szefa Pragi Czerwonej Gwiazdy: „lepszy biegający pieszy niż chodzący biegacz” (co oczywiście oznacza przesadę, bo styl pieszego w wyścigach pieszych jest monitorowany przez surowych sędziów). Jednak w tym roku Lukáš tchnął w te słowa zupełnie inny wymiar: „biegający piechur pokonał wszystkich biegaczy”. A może Lukáš szykuje się już do kariery biegowej i w końcu pożegnał się ze chodzeniem – oczywiście nie wiemy – ale nie byłoby w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę to, co dzieje się obecnie w czeskim marszu…

PITCH WALK Praga miał dwóch reprezentantów w wyścigu na 1 okrążenie (4km): Lenka Borovičková 21:10.14 zajęła 3. miejsce w kategorii Z50 (20. w klasyfikacji generalnej), kiedy przegrała walkę z innym pieszym o 10 sekund Karolína Jeníková 21:00.3, która zakończyła z gigantycznym finiszem i wygrała kategorię Z55 (łącznie 18.m)!!! W wyścigu mężczyzn na 1 okrążenie Daniel Smola (non-runner / non-walker) zajął 6. miejsce w rekordzie życiowym na 1 okrążenie przy ścianie 18:53.9, gdy finiszował za pierwszą piątką biegaczy - lekkoatletów z Atletiki Lovosice.

Serdecznie dziękujemy Piotrowi Adamowi za piękny wyścig, wzorową organizację, dobre samopoczucie i radość z poruszania się po wspaniałym praskim rezerwacie przyrody Hvězda. A my życzymy mu dużo zapału, radości, witalności i siły w jubileuszowym 20-leciu biegu!!! Dzięki Petro!!!!