Christopher Linke zdobył dwa tytuły mistrzowskie w ciągu 100 minut w Bühlertal: 5.000 m 20:08,08 min + 10.000 39 m 51.11:70 min! Horst Kiepert w brązie MASTERS MXNUMX!

WYNIKI / ERGEBNISSE

Linia 1 500x570To się nazywa udany dzień pracy!!!

Christopher Link (rekordzista Niemiec i srebrny medalista z Poděbrad na 35-kilometrowej bieżni z niedawnego EC w chodzie drużynowym) zdobył dwa tytuły w ciągu 100 minut na sobotnich mistrzostwach Niemiec w chodzie po torze w Bühlertal!

A są to tytuły Championa Niemiec o numerach seryjnych już dziewiętnasty i dwudziesty. W wieku 34 lat zaokrąglił liczbę tytułów do 20!!! - To się nazywa porządna kariera sportowa!

Najpierw na „Rozgrzewce” wygrał wyścig seniorów o godz 5.000 m z wynikiem 20:08,08 min. Tak, że o ok. 100 minut później zdobył tytuł mistrza Niemiec również na podwójnym torze Mierniki 10.000 wydajność poniżej prestiżowego 40-minutowego znaku, pomimo gorącej letniej pogody i wysokiej temperatury powietrza. W samą porę  39: 51,11 min  po 25 okrążeniach na torze Christopher Linke miał dobre 200 metrów przewagi nad mocną konkurencją.

Był pierwszym ścigającym Carl Dohmann (SCL Heel Baden-Baden), który z występem 40:36,74 min zabezpieczył srebro. Biegłeś po brąz Leo Köpp (LG Nord Berlin), który z czasem 40:48,58 min on również dostał poniżej 41 minut. Srebrny medalista z igrzysk olimpijskich o mało nie stanął na podium Jonathan Hilbert (LG Ohra Energie; 41:18,11 min). Lokalny matador Nathaniel Seiler z klubu organizacyjnego TV Bühlertal dojechał do mety na miejscu piątym z czasem 42:01,79 minuty.

Ten podwójny bieg był pierwszym sprawdzianem Linke do planowanej sztafety marszu maratońskiego na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.....

W tym samym czasie w Bühlertal odbyły się również Mistrzostwa Niemiec w kategorii MASTERS w chodzie na 5.000 m po bieżni.

W kategorii M70 wielki sukces odniósł Horst Kiepert z czasem 36:07,71 min, startując w Czechach w barwach SMOLI CHÚZE PRAHA, który był bliski zdobycia brązowego medalu!!!