ANEŽKA DRAHOTOVÁ 12.740m a LUKÁŠ GDULA 13.150m splnili na Pražskej chodeckej hodinovke bez problémov rolu favoritov a jednoznačne zvíťazili!!! V dorastencoch na 5km zvíťazil PETR DUŠEK (ročník 2001) v novom osobnom rekorde 23:37,7 min!

181020 Prag F04Pražská hodinovka 2018 2380

Pražskú hodinovku 2018 vyhrali: Lukáš Gdula(7) za 13 150m v mužoch a Anežka Drahotová(1) za 12 740m v ženách (pozri Foto). O víťazoch nebolo pochýb od samého začiatku. O druhé miesto v mužoch bol však zvedený ťažký boj medzi Martinom Nedvídkom, Rastislavom Kolářom a mladším bratom Lukáša Gdulu Tomášom. Rosťa aj Tomáš sa snažili svojho o dosť staršieho súpera Martina "uvisieť" ako to len bolo možné a do ôsmeho kilometra sa im to darilo veľmi dobre, tu však z boja o prvé tri priečky odpadol Tomáš Gdula a krátko na to sa dokonca podarilo Rosťovi dostať sa pár desiatok metrov pred Martina na druhú pozíciu. Zaverečnému drvivému finišu Martina však neodolal. A tak 2.miesto nakoniec vybojoval Martin Nedvídek M43 (8) za 12 700m, 3.miesto Rostislav Kolář(14) za 12 639m a nepopulárne 4.miesto si odniesol Tomáš Gdula(9)za 12 350m. Najlepší nemecký pretekár Steffen Borch (13), M45, SV Halle, tesne pokoril magickú 12 km hranicu - 12 070 a došiel na 5.mieste. O celkové 6.miesto bol zvedený veľmi vyrovnaný minisúboj "na diaľku", dvoch veľkých súperov M50 z veteránskych MS, ME - Pepa Smola  11 286m pokoril o 55 metrov svojho nemeckého soka Steffena Meyera, SV Breitenbrunn, 11 231m.

Na 8. mieste prekvapil iba 18 ročný Ján Červenka, Sokol Kráľovskej Vinohrady, výkonom 10 682m.

Spoluzakladateľ tohto závodu Mirek Fliegl M60, PSK Olymp Praha, si preteky užili za veľmi kvalitných 10 460m, a porazil tak zhruba o 100 metrov oboch Poliakov, ktorí došli za ním v poradí na 10.mieste  Miroslaw Luniewski, M60, 10 368m a na 11.mieste Zbigniew Kwita, M55, 10 332. Tretí z nemeckých pretekárov Dick Gnauck M55, ASV Erfurt, bol určite spokojný s pokorením magickej desaťkilometrovej hranice a to o plných 24 metrov na 10 024m. A potom to prišlo - preťažký súboj, ktorý asi Peter Adam M65, SMOLA CHÔDZE Praha, vôbec nečakal, ale Vladimír Kánský M75, Spartak Praha 4, nie je náhodou niekoľkonásobný Majster sveta, Európy a hlavne majster svojho remesla, len to povážte v 78rokoch za hodinu ujsť 9 451 metrov!!!! Peter Adam však preukázal to, čím aj on je veľmi dobre známy, je to pretekár a dokáže sa stlačiť aj keď už vôbec nemôže a stlačil to na 9 452 metrov ao celý 1 meter Vladimíra porazil. Nevieme či sa mu za to ospravedlnil, ale ako poznám Petra tak určite áno! Ďalší náš nemecký kamarát Horst Kiepert M65, MBB Augsburg, potom zvládol aj ešte za 1hod cez 9km - 9 111 metrov. Ďalšie poradie je možné nájsť nižšie v odkaze na celkové výsledky.

181020 Prag F06Pražská hodinovka 2018 2588

V ženskom závode bolo vopred jasné, že Teresa Zurek ťažko môže ohroziť Anežku Drahotovú (1) a tak si Anežka v sólozávode došla pre jednoznačné víťazstvo za 12 740m, nie o parník ale o mnoho a mnoho parníkov pred Teresou Zurek(2) 11 960m z Nemecka, ktorá tesne neprekonala hranicu 12km. Očakávaný súboj o tretie miesto medzi Lenkou Borovičkovou a Naděždou Duškovou sa konal zhruba 3,5 kilometra. Lenka bohužiaľ tentoraz statočne bojovala nielen so súperkou ale aj s celkovým oslabením organizmu (viróza, nádcha) a tak 3. miesto za 10 630m získala pre seba Naděžda Dušková, AC Rumburk. Lenka Borovičková, SMOLA CHÔDZE Prahana 4.mieste potom ušla 10 337m. Aj vnučka Vladimíra Kánskeho Petra Jeníková, Spartak Praha 4, 10 158 ma Martina Netolická, AC Slovan Liberec, 10 109m sa dostali cez magickú desiatich kilometrovú hranicu!

V rámcových závodoch na seba opäť veľmi výrazne upozornil dorastenecký reprezentant Peter Dušek z AC Rumburk vylepšením doterajšieho osobného maxima na trati 5.000m chôdze na dráhe už na výborných 23:37,7min!!! Blahoželáme!!!

Veľmi potešujúca a pre usporiadateľov motivujúcich a zároveň zaväzujúcich je vysoká účasť v detských a mládežníckych kategóriách predovšetkým z AC Rumburk, zo Spartaku Vrchlabí, pražského Sokola Vinohrady, Orol Vyškov a Sokola Jaroměř!!

Pretekov sa zúčastnili v rámci inklúzie aj Handicapovaní chodci zo skupiny Edith Tust z nemeckého Leipzig/Würzburg.