Najlepšie české atlétky sa premenili na spevácke trio Black Milk

Šesťdesiaty ročník ankety Českého atletického zväzu „Atlét roku“ ovládla prvýkrát v kariére oštepárka Nikola Ogrodníková. Juniorkou roka bola vyhlásená tyčkarka Amálie Švábíková. Objavom roka sa stal polkár Lukáš Hodboď a ocenenie pre najlepšieho trénera roka si odniesol Rudolf Čierny.

18 atro 0351Druhú priečku obsadila chodkyňa Anežka Drahotová. Tá sa v minulom roku trápila, ale tohtoročná sezóna bola v jej podaní úplne o niečom inom. Hneď v jej úvode si došla pre druhé miesta v Lugane a Dudinciach. Z majstrovstiev sveta družstiev, ktoré sa konali v čínskom Tchaj-Changu si odviezla šiestu priečku za veľmi slušný čas 1:28:40. Na majstrovstvách Európy v Berlíne potom bojovala až do posledných kilometrov o titul kontinentálnej šampiónky. Nakoniec z toho bola strieborná medaila v ďalšom vynikajúcom výkone 1:27:03 a Anežka tak nadviazala na svoj štyri roky starý bronzový úspech z ME v Zürichu. V tohtoročných svetových štatistikách figuruje zverenkyňa trénera Pitáka na piatej priečke. Anežka bola v minulosti dvakrát vyhlásená juniorkou roka av hlavnej kategórii pre ňu bolo doteraz maximom piate miesto z roku 2014.

V sezóne 2018 to boli iba ženy, kto zariadil pre českú atletiku prísun medailí z berlínskych majstrovstiev Európy. Oštepárka Nikola Ogrodníková a chodkyne Anežka Drahotová vybojovali striebro, maratónkyňa Eva Vrabcová Nývltová bronz.

V ankete sa vďaka tomu presadili na 1., 2. a 4. miesto. Iba tretí guliar Staněk narušil ženskú hegemóniu.

Všetky tri ženy sa zišli na pódiu ešte predtým, než boli výsledky odtajnené. Organizátori sa rozhodli pokračovať v tradícii, kedy sa o spevácke vložky pri slávnostnom večeri starajú aj sami atléti. Tak sa v minulosti predstavili Jaroslav Bába, Petr Svoboda, štvrťkárska štafeta Rýchlych dievčat, Barbora Špotáková či Jakub Vadlejch. Tentokrát trio českých medailistek vystúpilo s upraveným textom piesne Sedemkrát, ktorá sa v roku 2003 stala titulným songom rovnomenného albumu skupiny Black Milk, teda Terezy Černochovej, Terezy Kerndlovej a Heleny Zeťovej.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ: Chôdza alebo beh? Nie je mi do cvalu A tak som si vybrala A ponáhľam sa pomaly Koľkokrát? Vždy v týždni sedemkrát. Sedemkrát.