CURSĂ PENTRU 10km FEMEII DE MERCAT - FEMEILE CEHE SURPRIZĂ FĂRĂ MEDALIE!

Vineri, 29.3.19 martie 1.368, circuitul în aer liber de 1.368 m lungime de la Campionatele Mondiale de la Toruń a aparținut mai întâi pietonilor dimineața și pietonilor de toate vârstele după-amiaza. Startul si sosirea cursei au avut loc pe stadionul principal de atletism, cand dupa start tot primul km era pe pista de tartan a stadionului principal de atletism, de unde traseul cursei a continuat spre circuitul de mai sus pentru a ajunge din nou la linia de sosire. la stadionul principal de atletism de pe pista de tartan. Circuitul lung de XNUMX m a fost realizat pe drumul principal de-a lungul sălii de atletism. Cursele s-au desfășurat cu trafic auto din plin, când doar o parte a unei benzi a drumului principal era rezervată circuitului. Din cauza faptului că traficul auto a fost foarte intens vineri și au fost frecvente convoai de mașini și mai ales autobuze și camioane, a fost cel mai rău din toată cursa să fie nevoit să respire toate acestea. Uf, ugh, ugh. Aceasta a fost o mare problemă, pentru că în Toruń există o mulțime de parcuri altfel. Podebrady de Aur! Din fericire, a suflat măcar un vânt puternic ........ Păcat, pentru că altfel organizatorii nu pot fi deloc învinovățiți – totul a funcționat perfect fără o singură zăpadă ca un fir, inclusiv publicarea imediată a rezultatelor online.

190329 Torun20

Ambele curse feminine au avut câștigători clar dominanti, mai întâi francezi Marie Astrid Monmessin, W60, 54: 39 min s 5: 20 min !!! și apoi Maria Dolores Marcos Valero, Spania W35, care cu o putere de 49: 30 min a avut un avans de 2: 26 min față de secunda în final. Concurenții cehi nu s-au pierdut în această competiție internațională foarte puternică, dar din păcate nu au ajuns la medalii de data aceasta, au fost foarte sus. După marele succes de anul trecut al femeilor noastre la Campionatele Mondiale de la Malaga, acum există o mare dezamăgire. Ea a obținut astfel cel mai bun rezultat individual Locul 5 Lenka Borovičková, W45, 58: 44min, chiar în spatele ei (din punct de vedere al criteriilor de plasare) a venit la Locul 6, Ivana Škařoupková, W40, 1: 00: 56h și pe locul 7 Martina Netolická, W35, 59: 55min. La categoria W50, Miloslava Reinová a terminat pe locul 15, 1:04:54 și Karolína Jeníková 16:1:07 pe locul 31. Naděžda Dušková W35, a fost descalificată, ceea ce a descalificat întreaga echipă feminină W35. La echipe, cea mai bună poziție a fost obținută de locul 4, W40 Škařoupková, Reinová, Jeníková, când aveau 12: 21 de minute mai departe de bronz, dar au reușit să învingă echipa Irlandei (locul 5) și Hong Kong / China (locul 6)

În fotografia din stânga: Kathrin Schulze, AUT, W35, locul 3 în 52: 23min, Sonia Demon, FR, W45, Aur în 52: 14min, Brit Schröter, W40, GER, Aur în 51: 56min și Maria Perez Belloch , ESP , W35, locul 2 în 52: 11min!