W Pradze znakomicie wypadła ukraińska chodziarka Ludmiła Olyanovska w jeździe na czas – 13.260 mi rekord spotkania!!! Nawet w kategorii mężczyzn polski faworyt i rekordzista spotkania z 2017 roku Rafał Sikora nie zawahał się i wygrał z wynikiem 13.346m.

WYNIKI / ERGEBNISSE / WYNIKI

Autorką Fotogalerii i Videospotu jest Miriam Stewartová

Znakomicie zorganizowany 9. rok Zegara Praskiego został udekorowany przez ukraińskiego przechodnia Ludmiła Olyanovská z fantastycznym występem 13.260 XNUMX mv w mechanicznym spacerze po torze, który jest również zapisem praskiego spotkania mechanicznego pieszego. Ukrainka wcieliła się w rolę wielkiego faworyta i ustawiła od startu niemal mordercze tempo 4:30 min/km, które bez problemu utrzymywała przez całe 60 min. Wkrótce po starcie było jasne, że rekord spotkania Włoszki Colombi w 12.995 roku, wynoszący 2017 m, zostanie wstrząśnięty do fundamentów. W końcu Ludmiła wyprzedziła go o 266m! ORAZ międzyczas na 10 km 45:04 min ma wysokie światowe parametry w chodzeniu kobiet.

W kategorii mężczyzn jest zdecydowanie faworytem wyścigu Rafael Sikora nie od początku, bo Jarda Morávek bardzo dzielnie deptał mu po piętach. Ostatecznie jednak w okolicach 10 km (44:52) reprezentantowi Polski udało się zredukować tempo poniżej 4:30 min/km i dość przekonująco wygrał swoim występem 13.346m.

Największe sukcesy odnieśli czescy zawodnicy do Jarda Moraveka,  który ma wydajność 13.158m² zdobył srebrny medal za zwycięskim reprezentantem Polski (patrz wyżej w artykule). Wspiął się na brązowy stopień na podium Rosta Kolar, kiedy ponownie pokonał (jak w Satalice). Martin Nedvidek, który był już liderem w Zittau...... i tym samym zepchnął go na niepopularne czwarte miejsce. Zajął piąte miejsce w rankingu Steffen Barszcz z SV Halle a za nim młodzież już parła do przodu, na 6 miejscu Roman Hanyk (2004) z Turnova, na 7. miejscu Albert Kukla (2005) z Pragi, a na 8. miejscu tylko 15-letni Matěj Piták (2007), który o włos minął zaledwie 11 km. Walcząc z wirusem Józef Smoła (9 miejsce) więc niestety nie mógł konkurować z Matějem Pitákiem i ostatecznie na 10 miejscu nasz kolega z Polski Mirek Łuniewski - chodzący dinozaur. W tzw. wolniejszej grupie zwyciężył reprezentant Szwajcarii Cédric Bouel (łącznie 11. miejsce). Zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej Miloš Němec i współorganizator wyścigu Petr Adam ukończyli 200 metrów za nim na 13. miejscu. Niedaleko Petra Adama inny nasz przyjaciel miał niezły występ na zegarze Horst Kiepert z Augsburga, Niemcy. Ukończył na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej Stanisław Marek (Wąż), przed najstarszym uczestnikiem spotkania Zdenek Gonsiorovský, który ledwo przekroczył granicę 7 km, ale czapka z głów przed nimi w tym wieku!

W 1-godzinnym wyścigu marszowym kobiet reprezentantka Czech lekko trenowała za zwycięzcą Olyanovská Tereza urdiaková a za nią tylko 16-letnia nadzieja czeskiego przechodnia zdobyła brązowy stopień Adéla Pittnerová z SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE o mocy 10450m! Zajęła niepopularne 4 miejsce (ale na wyimaginowanym 1 miejscu w kategorii MASTERS!). Lenka Borovičkova. W sumie 5 miejsce Johan Petříková ze Spartaka Praga 4 nie zdołała przekroczyć 4 km zaledwie o 10m! Ukończyli wyścig za nią w ogólnej kolejności Martina Netolická z Liberca, Ivana Vranková z Vyškov, Ema Kyselicová i Karolína Jeníková - obie ze Spartkau Praga 4, Lenka Slabáková z Brna a potem finiszowała za nią, jedyna zawodniczka w jeździe na czas z ekipy organizacyjnej AC Praha Jana Zárubová - pionierka czeskiego chodu kobiet i była odnosząca sukcesy reprezentantka Czech i rekordzistka. I wreszcie miała swoją pieszą premierę Libuše Vlachynská, który właśnie przejechał ponad 7km (o 2 metry!).

DZIĘKUJĘ: Wielkie podziękowania za zorganizowanie tego spotkania dla pieszych kieruję do wszystkich oddanych organizatorów z AC Praha 1890 pod przewodnictwem Kateřiny Kautská i Františka Zouhara Sr., a także wszystkich sędziów i działaczy sportowych, Miriam Stewart, inżyniera Petra Adama, Marko Blažka, Ján Záhončík i wreszcie seria Butchery Pavel Fatka - Velká Chuchle!!!

Dzięki nim tegoroczne spotkanie Praskiego Zegara Pieszego stało się ozdobą wyścigów pieszych organizowanych na terenie Czech!!!

Do zobaczenia w przyszłym roku na 10 rocznicę!!! Do zobaczenia za rok!!!