Vladimír Kánský zdobył kolejny medal w M75, ale przez skandaliczny błąd hiszpańskich organizatorów „tylko” BRĄZ !!! Drużyna kobiet w M35 zdobyła ZŁOTO !!! Naděžda Dušková wywalczyła 35 miejsce w M4 tylko sekundę od brązowego medalu !!! Martin Nedvídek w M40 na 6. miejscu w doskonałym czasie 47:16min!

Absolutny zwycięzca wyścigu ERIC MAUGO SIKUKU (KENIA) 43:18 !!!

sikukERIC MAUGO SIKUKU - KENIA (zdjęcie po lewej) z czasem 10:43 !!! Ze szczytu stawki Eric był również najlepszym technicznie pieszym chodzącym piechotą. Gdy więcej tubylców w Kenii uczy chodzenia sportowego jak Eric Mauga Sikuku, światowa rywalizacja będzie bogatsza o kolejną moc chodzenia !!! i to nie potrwa długo !!!! Bardziej szczegółową analizę światowych zawodów w Maladze przyniesiemy po zakończeniu tego mundialu w osobnej analizie.

Co wydarzyło się w wyścigu na 10 km na szosie w kategorii M75, nie ma analogów na tym poziomie !! Przyszło to z trudnym i absolutnie fundamentalnym błędem hiszpańskich organizatorów Vladimír Kánský na SREBRNYM MEDALU i musiał zadowolić się „tylko” BRĄZEM. Co się stało? Wyścig odbywał się na torze o długości 1 km, który przebiegał w sumie 9 razy i z końcową fazą 1 km z metą na stadionie głównym, czyli po 9 rundach każdy zawodnik z toru kierowany był na stadion, do mety . Niestety nie tak Vl. Kánský, przez pomyłkę został wysłany do następnej rundy !!! po przejechaniu kolejnych 100 metrów na 10. okrążeniu !!! Zauważył to Petr Adam i zawrócił Vladimíra w stronę stadionu, tracąc w ten sposób około. 40 cennych sekund, a głównie Niemiec Schumm powstrzymał go i tym samym wyprzedził go na srebrnej pozycji, którą Vl bezpiecznie utrzymywał przed tym tragicznym błędem. Kanskiego. Co się nie stało, organizatorzy, aby naprawić swój błąd, dali Kánskému czas do tyłu o 30 sekund, cofając się w ten sposób przed Schummem, ale kolejność się nie zmieniła. Doprowadziło to do „światowej rzadkości”, a raczej do „światowej hańby” hiszpańskich organizatorów, bo zawodnik z lepszym czasem zajął trzecie miejsce za zawodnikiem z gorszym czasem, który zajął drugie miejsce !!!!! Stało się to niewybaczalnym błędem, który organizatorzy musieli naprawić wymieniając brązowego medalistę pomiędzy Kánským i Schummem na srebrny medal !!! Niestety tak się nie stało...... więc GRATULACJE dla Vladimira Kánský'ego za BRĄZOWY MEDAL i czas na SREBRNY MEDAL. Na szczęście Vladimira to nie obchodzi, bo ma już tyle medali, że absolutnie nie wchodzi w grę!

Oficjalne wyniki World Masters 10km Road Walk M75, patrz poniższa tabela 2 i 3 miejsce oraz osiągnięte czasy !!!

REPUBLIKA CZESKA   1:06:00              3

W tym wyścigu pojechał też do Czech Zdeněk Gonsiorovský M75, który osiągnął 11:1:14 na 07. miejscu, mimo że mieszka w Arizonie i dlatego jest przyzwyczajony do upałów i warunków tropikalnych, hiszpańskie upały nadal dotknęły go bardziej niż arizońskie ......... w tym samym wyścigu, ale w kategorii M65 znów walczyła tak silna jak Petr Adam i z czasem 1:06:32 tym razem zdobył 18 miejscePetr rozpoczął wyścig bardzo nieustraszenie i w międzyczasie na 2 km był w 13min czyli dokładnie zgodnie z planem, potem przyszło "uderzenie w ścianę", co chyba rozpoznała większość zawodników startujących w wyścigach pieszych w Malaga bez względu na wiek (wkrótce wiedziałam, więc jestem w moim wyścigu ...... patrz niżej)

wątpliwościżywica

W godzinach popołudniowych pierwsze wyścigi „młodszych jednostek bojowych” Pepa Smola w M50 12. miejsce i czas 54:16 wiedział, co Petr Adam zrobił wcześniej w porannym wyścigu. Pierwsze dwa kilometry po 5:11 min/km nadal były najlepsze z tych, które pokazała Pepa, po 5 km w międzyczasie 26:27 min poszło bardzo „szybkim zjazdem”. W tych trudnych momentach można powiedzieć 100x wola, duch walki, morale, mistrzostwo świata itp. - wszystko było w pełnej trwałości, ale organizm jakoś nie chce zrozumieć tego, czego nie chce zrozumieć, nawet czasami chce zrozumieć bojkotować, a także wymiotować ... ........

Potem przyszedł najlepszy czasowy występ czeskich zawodników, który pokazał Martin Nedvídek na 6. miejscu w M40 w doskonałym czasie 47:16.  W tym samym wyścigu w Miloš Dušek poszedł do 19 miejsce z czasem 59:08.

W wyścigu kobiet w M35 była Naděžda Dušková zaledwie 1 sekundę od brązowego medalu !!! i z czasem 58:17 zajęła 4 miejsce a przy tym zyskał (chyba po raz pierwszy!) skórę głowy Lenka Borovičková, która zajęła 45. miejsce w M8 z czasem 58:41, aby je uzupełnić Martina Netolická w M35 na 6. miejscu z czasem 1:00:39 a kiedy to wszystko się połączyło i podkreślono, to w rywalizacji drużynowej było tak: Drużyna kobiet w M35 w składzie Naděžda Dušková 58:17, Lenka Borovičková 58:41, Martina Netolická 1:00:39 wygrała ZŁOTO !!!

WYNIKI World Masters Athletics - 10km SPACER 10 września 2019

W piątek 14 zwieńczeniem zawodów pieszych będzie złoty gwóźdź – królewski bieg na 2018 km !!! Wszystkim uczestnikom życzymy zdrowej mety !!!