Tradycyjnie wspaniali piesi z dwustartowego TJ Slezana Frýdek - Místka i Terezy Ďurdiakovej w Ostrawie-Witkowicach.

Po udanym rozpoczęciu zimowego sezonu chodzenia halowego 15.1. w Berlinie wyścigi halowe rozpoczęły się również w kraju.

Najlepsza obecnie czeska pieska Tereza Ďurdiaková w Ostrawie-Vitkovicach również przetestowała swoją formę szybkościową w niedzielę, 23.1.22, 3.000 stycznia w ramach Mistrzostw Morawsko-Śląskich. Najpierw "rozerwała się" na 14m 47:5.000min, tak że od razu (start piątki był zaraz po dobiciu do trójki!) poszła na 22m bardzo dobrze 15:XNUMXmin. Czyli w sumie bardzo szybkie tempo ósemki.

DSC00130Oprócz Terezy znakomicie radzili sobie również piesi z TJ Slezan Frýdek-Místek, którzy zdobyli dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Konkurs kobiet na 3000 m został w całości wyreżyserowany przez dziewczyny z Frýdku Místek. Viky Bartoňová zwyciężyła w bardzo dobrym rekordzie dywizji 16: 21.11 min. Míša Boboková zajęła drugie miejsce 18: 37.96 min. a trzecia Hanka Petrušková osobiście 19: 18.24 min. W tym czasie Hanka zrealizowała limit startu halowych Mistrzostw Czech, które odbędą się za trzy tygodnie w Pradze. Vika Vaňková również zajęła czwarte miejsce na mecie z czasem 19:37.01 minuty, więc Frýdek Místek ma już pięciu graczy z limitu w tej kategorii! (Piątym limiterem jest Eliška Kokořová, która nie wystartowała w mistrzostwach). Kája Brázdilová zajęła szóste miejsce w 20: 47.28 min. Mirek Myška wywalczył srebrny medal u uczniów 20: 55.91 min. Nikča Boboková zdobyła srebro wśród nastolatków w czasie 19:17.99 min. a Hana Maštalířová była czwarta 20:08.08 min. Na juniora czekało już 5000 m, a po złoto pobiegł Vojta Novák, ustanawiając nowy rekord dywizji 27:44.92 min. Gratulacje dla wszystkich pieszych.

Inne wyścigi halowego chodzenia będą teraz następować po sobie w krótkich odstępach czasu w hali Jablonec nad Nisou (hala lekkoatletyczna - Stadion Střelnice, U Stadionu 4586/1), najpierw w środę 26.1.22 z głównym wyścigiem na 3.000 m, a następnie Sobota 29.1.22 z głównym wyścigiem na 5.000m. W niedzielę 30.1.22-1.000 stycznia w hali lekkoatletycznej Lokomotiva Olomouc odbędą się Regionalne Mistrzostwa Województwa Ołomunieckiego dla młodzieży, juniorów i dorosłych. Mistrzostwa te poprzedzi tradycyjny bieg marszowy na 3.000 i 9 m ze startem o godzinie 00:XNUMX Rosťa Kolář serdecznie zaprasza do Ołomuńca !!! https://www.atletikaolomouc.cz/?page_id=32945

Wszystkie propozycje, listy uczestników i wyniki wyścigów można znaleźć na www.atletika.cz w sekcji kalendarza wydarzeń.