DUDINCE, 20 MARCA 2021 - FANTASTYCZNA SOBOTA NA CAŁE CZESKI SPACER !!! WSZYSCY CZESCY PIESI I PIESZY OSIĄGNIĘCIE NIEZWYKŁYCH WYDAJNOŚCI - POMIĘDZY WSZYSTKIM, POMIĘDZY SPEŁNIONYM MARZENIEM OLIMPIJSKIM A LIMITEM TEREZY ĎURDIAKOVÁ PRZEKRACZAJĄC DO 20 KM PRZEJŚCIE ABSOLUTNIE NIESAMOWITYMI WYSTĘPAMI.

Dudinke5Dudinke440. rocznica Dudinská 50 była bardzo udana dla czeskiej drużyny narodowej. Tereza Ďurdiaková pobiegła po limit olimpijski. Vít Hlaváč zdobył tytuł mistrzowski w wieku XNUMX lat. Trzy juniorskie nadzieje zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy w swojej kategorii.

Zaledwie rok specjalnego treningu chodzenia wystarczył, by Tereza Ďurdiakova osiągnęła ostrą granicę olimpijską, która zapewnia jej start na tegorocznych igrzyskach w Tokio. Kiedyś była aqua i wytrwałość, która trenuje pod okiem trenera Ivo Pitáka, zaskoczyła Surge podczas jesiennego spotkania w Podiebradach, gdzie pokonała Anežkę Drahotovą i zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzowski na 20-kilometrowym torze w 1:33 :54. Nawet wtedy nie ukrywała, że ​​jej celem na kolejne wyścigi będzie osiągnięcie limitu dla Tokio, a w Dudince naprawdę przebiła wartość 1:31, kiedy minęła linię mety jako piątą w 1:30: 52. Swoją osobę z Podiebrad poprawiła o ponad trzy minuty i zajęła trzecie miejsce w czeskich tabelach historycznych za Anežką Drahotovą i Barborą Dibelkovą. Wyścig był czystą sprawą Meksykańską, gdyż całe podium zdobyli reprezentanci kraju. Valeria Ortuňová zwyciężyła w 1:29:11 przed rodakami Ilse Ariadną Guerrero (1:29:33) i Alegną Gonzales (1:30:08). Czwarta Marya Carolina Perez z Gwatemali stanęła przed Ďurdiakiem (1:30:27).

W ramach biegu na 50 km mężczyzn odbyły się również mistrzostwa Czech mężczyzn na tym dystansie. W oczekiwanej walce o złoto między sześciokrotnym mistrzem Lukášem Gdulą a młodym pretendentem Vítem Hlaváčem ten drugi odniósł większy sukces. Hlaváč poradził sobie na torze z wielkim osobistym rekordem 3:52:54 i mógł cieszyć się z pierwszego tytułu mistrzowskiego na Chodčany 4. Do tej pory tę trasę przebył tylko raz, kiedy dwa lata temu w Dudincach strzelił 30:46:3. Vítek nagle wskoczył na czwarte miejsce w naszych krajowych statystykach historycznych dla trio Miloša Holušy, Ivo Pitáka i Huberta Sonnka. Lukáš Gdula tym razem zdobył srebro za sześć złotych, jednak czas 56:06:4 jest jego drugim najlepszym w karierze. Trenerem obu zawodników jest Ivo Piták. Martin Nedvídek został brązowym mistrzem wyścigu o 35:59:XNUMX.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Gwatemalczyk Bernardo Barrondo, który triumfował 3:47:01. Drugi Litwin Artur Mastianica stracił do niego ponad minutę z czasem 3:48:24. Kolejny reprezentant Gwatemali Luis Angel Sanchez zajął trzecie miejsce (3:48:56). Łącznie siedmiu pieszych pokonało limit kwalifikacyjny olimpijski 3:50.

Nasza chodząca młodzież też dobrze sobie radziła. Eliška Martínková wygrała wyścig juniorów w dużym 45:52, zajmując trzecie miejsce w historycznych czeskich tabelach tej kategorii dla sióstr Drahot. W tej samej kategorii chłopców Jaromír Morávek zajął trzecie miejsce z czasem 44:12, a tuż za nim Adam Zajíček z czasem 44:26. Wszystkie trzy nominacje spełniły wymagania nominacyjne do rozpoczęcia Mistrzostw Europy Juniorów w Tallinie w Estonii.

W 20-kilometrowym wyścigu mężczyzn Meksykanin Andres Nuněz wygrał 1:19:54 przed swoim kolegą z reprezentacji Noelem Almazánem (1:20:23) i kolumbijskim mistrzem świata 2017 Eiderem Avelarem (1:20:24). Sześciu zawodników osiągnęło limit olimpijski 1:21.

Dudinská pięćdziesiąt międzynarodowy wyścig pieszy i 50 km spacer:

1. B. Barrondo (GTM) 3:47:01, 2. Mastianica (lit.) 3:48:24, 3. L. . Sanchez (GTM) 3:48:56, ...12. Hlaváč 3:52:54, 18. Gdula 3:56:06, 38. Nedvídek (wszystkie CR) 4:35:59.

MCR: 1. Hlaváč (Kladno) 3:52:54, 2. Gdula (Pardubice) 3:56:06, 3. Nedvídek (Rumburk) 4:35:59.