Jaromír Morávek 5000:21 juniorki Czech juniorki juniorki, Junior Hanyk 28.29:24 juniorki, duża niespodzianka juniorki na 53.39m Klára Hlaváčová 3000:14 i Ema Klimentová 24.93:14 juniorek. Wszyscy zawodnicy ustanowili nowe osobiste rekordy wysokiej jakości!

210306 gigant lekkoatletyki górskiej 143Oceny wyników z trenerskiego punktu widzenia można oczekiwać od trenerki związkowej Kateřiny Čermákovej. W biegach wzięło udział łącznie 22 pieszych (9 nastolatków, 6 juniorów na 3 m, 000 juniorów i trzech nastolatków na 4 m). Tak niska liczba (dopuszczono 5 osób w każdej kategorii) była spowodowana minimalną liczbą regularnie trenujących juniorów i nastolatków, kiedy stan dziewcząt jest jeszcze lepszy, a także obawami niektórych wyjazdów do Ostrawy podczas pandemii. . Czasy należy oceniać na podstawie możliwości treningu podczas pandemii, które mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca.

Wśród nastolatków była całkowicie suwerenną Emmą Klimentowa, 05, AK Šternberk, trenerzy M. i J. Sadilová, w jakości czas 14: 59.48 min (LUB za 16 s). Początkowo walczyła o lokatę medalową czterech Alžběta Franklová, 05, SK Jeseniova, trener V. Molva, Katka Nedvídková, 04, AC Rumburk, trener M. Nedvídek, Lucie Krinwaldová, 05, AC Mladá Boleslav, trener J. Prückner i Anna Horáková , 05, AC Rumburk, trener J. Rein. Wkrótce uciekła Nedvidková (drugi za 15: 50.23 min - LUB za 9 s), a następnie Krinwald (trzecia w 15: 55.15 min), dwie kolejne stopniowo przegrywały i pod koniec wyścigu Horáková (czwarta w 16: 14.73 min - LUB w 25 s) wyprzedziła Franklovą (piąta w 16: 16.78 min). Anna Výmolová, 80, Ślezan Frýdek-Místek, trener J Nejezchleba (05: 17 min) zajęła szóste miejsce z 36.73-sekundową przerwą. Tereza Mrázková, 04, Atletika Havířov 1965, trener J. Polášek (18: 18.64 min LW) zajęła ósme miejsce.

V kategoria junior Eliška od początku panował nieustraszenie Martínková, 02, AC Turnov, trener K. Čermáková, która na mecie miała czas międzynarodowy niespełna 13 minut; jednak została tam zdyskwalifikowana. Klara zajęła drugie miejsce Hlaváčová, 03, AC TEPO Kladno, trener J. Klesnil, który po eliminacji Martínkovej zdobył tytuł mistrzowski w czasie jakościowym 14: 24.93 min (OR o 64 s); Ja nie Zygmunt, 02, AC Turnov, trener K. Čermáková, nie nadrobiła zaległości i zdobyła srebro w 14: 41.72 min. Brązowy medal spadł z przepaścią 3:11 min do Hana Kops, 03, Ślezan Frýdek-Místek, trener J. Nejezchleba, czas 17: 52.08 min.

Juniorzy Jaromír rządził od początku Morawek, 03, PITCH OF CHUZE Praga, trener K. Maternová, która zwyciężyła w doskonałym czasie 21:28.29 min (LUB za 18 s); drugi Adam Królik, 03, Lekkoatletyka Poruba, trener K. Ketner, był za nim tylko 22 s - czas 21: 50.28 min - LUB 40 s - też jest znakomity i oznacza więcej srebra w kolekcji medali. III miejsce i inne medale Daniel Balicz, 02, AC Mladá Boleslav, spodziewano się, ale dystans do pierwszej pary wynosił już 3:43 min (25: 33.91 min - LUB o 32 s). Czas 27: 09.80 min Štěpán Krupka, 03, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trener K. Maternová, wskazuje na swój talent w pierwszym wyścigu swojego życia. Były medalista studencki Kryštof Alexa, 03, AC TEPO Kladno, trener J. Klesnil, który jest kolejnym z obiecujących pieszych, który preferował biegi ze względu na wyższe notowania w mediach i większą liczbę okazji do startu (piąty na 3 000 m w 8 :56 min).

Tylko trzy młodzież dzielili się medalami mistrzostw; kolejność nie zmieniła się od początku, Roman wygrał Hanyk, 04, AC Turnov, trener D. Šnajdr, czas 24: 53.39 min, przed Tomáškiem Enderstem, 05, USK Praga, trener P. Brandejský (25: 16.40 min - OR za 49 s) i Patrik Solniczka, 04, AC Mladá Boleslav, trener J. Prückner (27: 16.12 min - LUB za 6 s). MUDr. Piotr Brandejski