KRAJOWE REKORDY KRAJÓW EUROPEJSKICH W WYDARZENIACH W CHODZIE WYŚCIGOWYM / KRAJOWE REKORDY KRAJÓW EUROPEJSKICH W CHODZIE
- Redaktor
REKORDY KRAJÓW EUROPEJSKICH W WYDARZENIACH W CHODZIE WYŚCIGOWYM
REKORDY KRAJÓW EUROPEJSKICH W CHODZIE
20 km mężczyźni / mężczyźni
ALB 1:29:59 Enver Dollani Tirana 24.10.1989
1:27:40& Orest Laniku Pomigliano 2.4.2005
ROLNICZE 1:39:36& Antoni Martinez Barcelona 29.6.1984
ARM 1:27:06 Vartan Tumasian Leningrad 11.6.1988
AUT 1:25:46 Martin Toporek Fredrikstad 9.6.1984
1:25: 31.5t Martin Toporek Bergen 26.4.1986
AZE 1:24:57 Siergiej Shildkret Nowopołock 25.4.1987 r.
BEL 1:23:13 Joseph Martens Goirle 10.4.1988
BIH 1:28:52 Mićo Cvjetković Podstęp 17.4.1988
BLR 1:18:12 Artur Mieleszkiewicz Brześć 10.3.2001
BUL 1:20:43 Lubomir Iwanow Sofia 26.6.1988
CRO 1:28:26 Aleksandar Raković Balassagyarmat 21.9.1991
CYP 1:47:29 Ioannis Karpasitis Athina 8.3.1959
1: 57: 48t Ioannis Dimitriou Ateny 7.10.1978
CZE 1:19:18 Jiří Malysa Eisenhüttenstadt 17.6.2000
DEN 1:22:18 Claus Jørgensen Eisenhüttenstadt 11.5.1996
ESP 1:17:22 Francisco Javier Fernández Turku 28.4.2002
EST 1: 23: 00.5 Wasilij Matwiejew Ałuszta 13.10.1985
FIN 1:19:52 Reima Salonen Pihtipudas 21.6.1986
FRA 1:17:02 Yohann Diniz Arles 8.3.2015
GBR 1:19:38 Tom Bosworth Złote Wybrzeże 8.4.2018/XNUMX/XNUMX
GEO 1: 26: 45.4 Aleksandr Szczerbina Leningrad 21.7.1968
1:26:23& Maciej Rosiewicz Zaniemyśl 20.4.2013
GER 1:18:42 Andreas Erm Eisenhüttenstadt 17.6.2000
1:18:42 Christopher Linke La Coruña 8.6.2019
GIB-
GRE 1:21:12 Aleksander Papamihail Londyn 4.8.2012
HUN 1:20:41 Sándor Urbanik Podebrady 19.4.1997
IRL 1:19:22 Robert Heffernan Czeboksary 10.5.2008
ISL -
ISR 1:23:01 Władimir Ostrovskiy Ein Gedi 15.2.1992
ITA 1:17:45 Massimo Stano La Coruña 8.6.2018
KOS -
LAT 1:19:25 Aigars Fadejevs Hildesheim 25.2.2002
KŁAMAĆ -
LTU 1:19:29 Valdas Kazlauskas Soczi 19.2.1989
LUX 1:26:13 Lucien Faber Ruse 13.4.1980
MDA 1:19:32 Victor Mostovik Nowy Jork 3.5.1987 maja XNUMX r.
MKD -
MLT -
MNE -
PON-
NED 1:24:52 Harold van Beek Vigneulles 1.5.1992
NOR 1:19:11 Erik Tysse Czeboksary 10.5.2008
POL 1:18:22 Robert Korzeniowski Hildesheim 9.7.2000
POR 1:20:09 João Vieira Göteborg 8.8.2006ş
ROU 1:21:06 Costicã Bãlan Bukareszt 14.6.1996
RUS 1:17:16 Władimir Kanaykin Sarańsk 29.9.2007
SLO 1: 28: 03.2 Mediolan Balek Postojna 28.8.1983
SMR 1:33:56 Stefano Casali Ferrara 14.4.1985
SRB 1:21:50 Predrag Filipovic Surcin 22.3.2003
SUI 1:25:20 Alejandro Florez Podebrady 13.4.2013
SVK 1:18:13 Pavol Blazek Hildesheim 16.9.1990
SWE 1:18:07 Perseusz Karlström La Coruña 8.6.2019
TUR 1:19:31 Salih Korkmaz Antalya 16.2.2020
UKR 1:18:37 Ruslan Dmytrenko Taicang 4.5.2014
t = utwór
& = oczekujące na ratyfikację - jeszcze niezatwierdzone
50 km mężczyźni / mężczyźni
ALB 4:40:04 Sadik Demiri Elbasan 21.4.1976
I 6:32:53 Josep Doval Uradas Terrassa 17.10.2004
ARM 4:20:40 Vagarshak Arzumanian Erewan 11.10.1955
AUT 4:02:39 Stephan Wögerbauer Przerów 7.6.1992
AZE 3:54:47 Sergey Shildkret Leningrad 17.7.1985
BEL 3:47:34 Godfried Dejonckheere Arras 10.9.1989
BIH -
BLR 3:37:36# Jewgienij Iwczenko Moskwa 23.5.1980
3:40:02 # Aleksander Potaszow Moskwa 27.5.1990
BUL 4:07:46 Boncho Lapkov Békéscsaba 14.4.1985
CRO 4:05:02 Bruno Erent Dudince 23.3.2019
CYP 5:16:59 John Constandinou Yverdon-les-Bains 29.10.2006
CZE 3:49:08 Miloš Holuša Fryburg 14.4.1996
DEN 3:51:46 Jacob Sørensen Dublin 15.6.2002
ESP 3:38:43 Valentí Massana Ourense 20.3.1994
EST 4: 07: 09.8 Olav Laiv Kohtla-Nömme 14.6.1975
FIN 3:39:34 Valentin Kononen Dudince 25.3.2000
FRA 3:32:33 Yohann Diniz Zurych 15.8.2014
GBR 3:51:37 Chris Maddocks Plymouth 28.10.1990
GEO 3:57:37* Aleksandr Szczerbina Ałma-Ata 17.10.1965
3:59:49& Maciej Rosiewicz Wiedeń 4.10.2014
GER 3:37:46 Andreas Erm Paryż-Saint Denis 27.8.2003
GIB-
GRE 3:49:56 Aleksander Papamihail Londyn 11.8.2012
HUN 3:43:56 Máté Helebrandt Londyn 13.8.2017
IRL 3:37:54 Robert Heffernan Londyn 11.8.2012
ISL -
ISR 4:17:06 Szaul Ladany Charleroi 2.7.1972 r.
ITA 3:36:04 Alex Schwazer Rosignano 11.2.2007
KOS -
LAT 3:43:18 Aigars Fadejevs Ogre 6.6.1998
KŁAMAĆ -
LTU 3:49:30 Donatas Škarnulis Dudince 29.3.2008
LUKS 4:10:05 Lucien Faber Bad Krotzingen 15.4.1984
MDA 4:01:38 Fedosei Ciumacenco Kijów 24.9.1999
MKD -
MLT -
MNE -
PON-
NED 3:58:21 Harold van Beek Békéscsaba 5.4.1992/XNUMX/XNUMX
NOR 3:41:16 Trond Nymark Berlin 21.8.2009
POL 3:36:03 Robert Korzeniowski Paryż-Saint Denis 27.8.2003
POR 3:45:17 João Vieira Pontevedra 4.3.2012/XNUMX/XNUMX
ROU 3:55:59 Marius Cocioran Murcia 17.5.2015
RUS 3:34:14 Denis Niżegorodow Czeboksary 11.8.2008
SLO 4:18:28 Mediolan Balek Wiedeń 16.10.1983
SMR 4:37:12 Stefano Casali Pescara 20.3.1994
SRB 3:48:01 Aleksandar Raković Mezidon 2.5.1999
SUI 3:59:20 Pascal Charrière Fryburg 14.4.1996
SVK 3:34:38 Matej Tóth Dudince 21.3.2015
SWE 3:44:49 Bo Gustafsson Seul 30.9.1988
3:44:35& Perseusz Karlström Melbourne 12.12.2017
TUR 4:44:46 Özgür Ozan Pamuk Roma 8.5.2016
UKR 3:40:39 Ihor Hlavan Moskwa 14.8.2013
# = rekord Iwczenki uznany przez federację (prawdopodobnie krótki kurs), Potashovs przez IAAF
- Wydajność Iwczenki została zatwierdzona przez federację (krótsza trasa), występ Potasza jest rejestrowany przez IAAF
*= prawdopodobnie krótki kurs i zjazd - prawdopodobnie krótszy kurs i niedozwolone nachylenie
kolejna wiosna daje czas 3:57:28 - kolejna wiosna daje czas 3:57:28
& = oczekujące na ratyfikację - jeszcze niezatwierdzone
10 km juniorzy U20 / juniorzy
ALB 47: 27.6 t Xaferr Leci Elbasan 25.7.1985 r.
I 66:36 Kevin Poulet Palautordera 2.12.2006
52: 21.3t Jordi Martinez Arbeca 10.6.1990
ARM 44: 30.0 t Wartan Tumasian Kiszyniów 5.6.1983
AUT 42:02 Martin Toporek Kremnica 27.9.1980
AZE 42: 32.0t Roman Łobaczow Symferopol 27.5.1988
BEL 41: 22.77 t Benjamin Leroy Seul 16.9.1992
BIH 45:14 Denis Erkic Lublana 28.7.1990
44: 37.84 t Mićo Cvjetković Athína 18.7.1986
BLR 40: 27.9 t Aleksander Kuźmin Soligorsk 12.5.2000
40: 27.9 t Andriej Tałaszko Brześć 26.5.2000
BUL 41: 38.51 t Valentin Andreyev Sofia 16.8.1987
CRO 47:02 Valerijan Pupavac Paryż 13.9.1970
44: 42.5t Žarko Darapi Križevci 12.4.1974
CYP -
CZE 41:31 Jiří Chaloupka Alytus 12.6.2004
42: 14.0t Radek Pařízek Ołomuniec 29.4.2001
DEN 41:59 Claus Jørgensen Fredrikstad 5.6.1993
41: 55.0t Claus Jørgensen Vejle 7.8.1993
ESP 40:10 Diego García Taicang 3.5.2014
39: 51.59t Diego García Eugene 25.7.2014
EST 42:14 Toivo Tanning Ryga 6.10.1985
43: 19.2t Meelis Mäeots Tbilisi 12.3.1981
FIN 40:27 Veli-Matti Partanen Tuusula 18.4.2009
40: 52.94 t Jani Lehtinen Helsinki 1.6.1993
FRA 41:02 David Kuster Taicang 5.5.2018
40: 52.7t Gabriel Bordier Saran 2.10.2016
GBR 41:47 Darrell Stone Paryż 26.9.1987
40: 41.62t Callum Wilkinson Bydgoszcz 23.7.2016
GEO-
GER 38: 54.75 t Ralf Kowalsky Cottbus 24.6.1981 r.
GIB-
GRE 41:24 Yeóryios Tzatzimákis Iwano-Frankiwsk 20.10.2018
40: 35.89 t Zaharías Tsamoudákis Eugene 25.7.2014
HUN 41:31 Csaba Alföldi Ruse 21.4.1985
41: 47.6 t Károly Kirszt Zalaegerszeg 26.6.1988
IRL 42:49 Colin Griffin Leamington Spa 21.4.2001 kwietnia XNUMX
42: 47.46 t Colin Griffin Castleisland 13.5.2001
ISL -
ISR 53: 42.0 t Shimeon Shomroni Berlin 25.8.1973
ITA 39: 44.71 t Giovanni De Benedictis Birmingham 7.8.1987
KOS -
LAT 40: 15.1 t Maris Putenis Valmiera 8.5.1999
KŁAMAĆ -
LTU 41:10 Juozas Kliokys Alytus 5.5.1990
40: 59.24t Rytis Arbačiauskas Sopot 24.6.1990
LUX -
MDA 41: 08.6 t Victor Mostovik Ryga 13.7.1981 r.
MKD 56: 10.4 t Zoran Malinov Skopje 1977
MLT -
MNE -
PON-
NED 46:53 Frank van Ravensberg Cadenazzo 10.6.1979
47: 20.4 t Frank van Ravensberg Drachten 6.10.1979
NOR 40: 50.0t Erling Andersen Oslo 3.8.1979
POL 40:10 Beniamin Kuciński Kraków 9.6.2001
40: 42.83 t Jacek Müller Zabrze 25.7.1991
POR 41: 21.31t João Vieira Braga 1.7.1995
ROU 42:11 Doru Ursu Naumburg 1.5.2004
42: 49.57t Andrei Gafita Eskilstuna 18.7.2015
RUS 38:16 Władimir Kanaykin Sarańsk 19.7.2004
SLO 43: 46.5 t Edvard Kolar Celje 7.8.1979
SMR -
SRB 42:59 Vladimir Savanovic Dudince 27.4.2004
42: 59.70 t Predrag Krstovic Ryga 7.8.1999
SUI 46:47 Christopher Bürki Podebrady 14.4.2007
44: 49.56 t Thierry Giroud Genewa 3.8.1985 sierpnia XNUMX
SVK 39: 59.8 Józef Pribilinec Ołomuniec 7.4.1979
40: 52.16t Matej Tóth Nitra 29.6.2002
SWE 41: 12.6t Stefan Johansson Brunflo 1.8.1986
TUR 41:30 Muratcan Karapinar Ayvalik 28.3.2015
40: 45.53t Salih Korkmaz Bydgoszcz 23.7.2016
UKR 40:29 Ihor Lyashchenko Mukaczewo 30.10.2011
40: 12.37t Nazar Kovalenko Jałta 29.9.2008
t = utwór
20 km kobiet
ALB -
ORAZ -
RAMIĘ -
AUT 1:46:31 Kathrin Schulze Hollenburg bei Krems 2.10.2010
Aze 1:39:58& Aida Isayeva Moskwa 19.5.2000
BEL 1:50:37 Frieda de Wolf Brugia 24.6.1999
BIH 1:55:49 Meliha Mulahalilović Bukareszt 12.4.2008
BLR 1:26:11 Ryta Turava Nieświeża 15.4.2006
BUL 1:32:11 Nevena Mineva Nova Zagora 30.6.2001
CRO 1:34:48 Ivana Renić Zagrzeb 26.10.2019
CYP 2:06:29 Sofia Olimpiou Megara 29.3.2015
CZE 1:26:53 Anežka Drahotová Murcia 17.5.2015
DEN 1:45:28 Gunhild Kristiansen Värnamo 8.5.1986
ESP 1:26:36 Maria Pérez Berlin 11.8.2018
EST 1:43:54 Jekaterina Jutkina Naumburg 2.5.2004/XNUMX/XNUMX
FIN 1:32:05 Sari Essayah Vantaa 5.5.1996
FRA 1:31:15 Nora Leksir Eisenhüttenstadt 17.6.2000
GBR 1:30:41 Johanna Jackson La Coruña 19.6.2010
GEO-
GER 1:27:56 Sabine Zimmer Hildesheim 5.6.2004
GIB-
GRE 1:28:58 Athiná Papayiánni Reșița 3.4.2004
HUN 1:30:05 Viktória Madarász Londyn 13.8.2017
IRL 1:27:22 Gillian O'Sullivan Sesto San Giovanni 1.5.2003
ISL -
ISR 1:40:12 Julia Kotler Yakoom 29.7.1999
ITA 1:26:17 Eleonora Anna Giorgi Murcia 17.5.2015
KOS -
LAT 1:29:55 Agnese Pastare Gdańsk 31.8.2013
KŁAMAĆ -
LTU 1:27:59 Brigita Virbalyté-Dimšiené Berlin 11.8.2018
LUX -
MDA 1:41:30 Iulia Lisnic Nowopołock 16.9.1991
MKD -
MLT -
MNE -
PON-
NDZ 1:50:52 Anne van Andel Lugano 11.3.2018
NOR 1:27:07 Kjersti Tysse Plätzer Pekin 21.8.2008
POL 1:28:58 Agnieszka Dygacz Taicang 3.5.2014
POR 1:27:46 Ana Cabecinha Pekin 21.8.2008
ROU 1:27:41 Claudia Ştef La Coruña 5.6.2004
R 1:23:39 Jelena Laszmanowa Czeboksary 9.6.2018
SLO 1:48:18 Eva Čanadi Dunaj 5.10.2019
SMR -
SRB 1:39:14 Duđica Topić Podebrady 21.5.2017
SUI 1:32:36 Marie Polli Lugano 8.3.2009
SVK 1:30:53 Mária Gáliková Podiebrady 9.4.2016
SWE 1:33:37 Monica Svensson Kopenhaga 9.10.2004
1:31:20 & Monica Svensson Vallensbaek 5.5.2007
TUR 1:29:24 Meryem Bekmez Antalya 16.2.2020
UKR 1:27:09 Lyudmyla Olyanovska Murcia 17.5.2015
& = oczekujące na ratyfikację - jeszcze niezatwierdzone
50 km kobiet
ALB -
ORAZ -
RAMIĘ -
AUT -
I TO -
BEL -
BIH -
BLR 4:12:16 Elena Ginko Scanzorosciate 17.10.2004
BUŁ -
CRO 4:20:17 Ivana Renić Dudince 23.3.2019
CYP 5:43:20 Sofia Olimpiou Maraton 20.1.2019
CZE 4:49:44 Monika Choděrová Scanzorosciate 27.10.2002
DEN -
ESP 4:05:46 Julia Takacs Alytus 19.5.2019
REST —
FIN 4:29:25 Tiia Kuikka Alytus 19.5.2019
FRA 4:46:36 Ines Pastorino Aschersleben 14.10.2018
4:41:57& Kora Boufflert Ay-Champagne 17.9.1995
GBR 4:50:51 Sandra Brown Basildon 13.7.1991
GEO-
GER 5:22:25 Ulrike Sischka Scanzorosciate 15.10: 2006
GIB-
GRE 4:48:13 Evaggelía Xinoú Scanzorosciate 17.10.2004
HUN 4:40:05 Andrea Kováce Alytus 19.5.2019
Irlandia -
ISL -
ISR -
ITA 4:04:50 Eleonora Anna Giorgi Alytus 19.5.2019
KOS -
LAT 4:16:27 Jolanta Dukure Paralepa 9.9.2006
KŁAMAĆ -
LTU 4:25:21 Brigita Virbalyté-Dimšiené Scanzorosciate 17.10.2010
LUX -
MDA -
MKD -
MLT -
MNE -
PON-
NIEDZ. 5:30:11 Anna van Andel Tilburg 1.10.2017
ANI -
POL 4:31:19 Agnieszka Ellward Alytus 19.5.2019
POR 4:05:56 Ines Henriques Londyn 13.8.2017
ROU -
R 3:50:42 Jelena Laszmanowa Woronowo 5.9.2020
SLO -
SMR -
SRB 4:30:43 Duđica Topić Berlin 7.8.2018
SUI -
SVK 4:14:45 Mária Katerinka Czaková Dudince 24.3.2018
Swe. 4:10:52 Monica Svensson Scanzorosciate 21.10.2007
TUR -
UKR 4:22:15 Khrystyna Yudkina Taicang 5.5.2018
4:12:44 i Alina Tsviliy Berlin 7.8.2018
& = oczekujące na ratyfikację - jeszcze niezatwierdzone
10 km juniorki kobiet U20 / juniorki
ALB -
ORAZ -
ARM 50:48 Tatevik Petrosyan Alytus 12.6.2004
AUT 49:57 Lena Ungerböck Lugano 15.3.2015
AZE 56: 33.0t Afat Abdullayeva Baku 1987
BEL 49:55 Sabine Desmet Nowy Jork 2.5.1987
BIH -
BLR 44:30 Olga Mazurionok Adler 19.2.2006
BUL 47:54 Ginka Radeva 1991
CRO 53:18 Eli Pevec Dudince 23.3.2019
53:18 Eli Pevec Aleksandropolis 20.4.2019
CYP -
CZE 43:40 Anežka Drahotová Taicang 4.5.2014
42: 47.25t Anežka Drahotová Eugeniusz 23.7.2014
DZIEŃ 49:37 Ania Kondrup Harridslev 20.3.1993
ESP 44:48 Mari Cruz Diaz Roma 1.9.1987
44: 19.05t María Pérez Eskilstuna 16.7.2015
EST 48:05 Jekaterina Mirotvortseva Alytus 19.5.2019
47: 37.82 t Jekaterina Mirotvortseva Tallin 18.8.2019
FIN 45:01 Taika Nummi Turku 12.6.2016
44: 45.53t Taika Nummi Eskilstuna 16.7.2015
FRA 47:26 Emilie Menuet Podebrady 10.4.2010
46: 32.8t Camille Moutard Saran 4.10.2020
GBR 47:30 Vicky Lupton Sheffield 17.3.1991
47: 04.0t Vicky Lupton Sheffield 30.3.1991
GEO-
GER 43:52 Sabine Zimmer Eisenhüttenstadt 8.5.1999
46: 34.94t Teresa Żurek Bydgoszcz 19.7.2016
GIB-
GRE 46:43 Atanasia Tsoumeléka Dudince 19.5.2001
46: 21.46t Olga Fiáska Ioannina 2.8.2020
HUN 46:24 Barbara Tóth Zamość 21.9.1996
46: 44.01t Edina Füsti Debreczyn 25.6.2001
IRL 46:32 Kate Veale Olhão 21.5.2011
47: 55.40 t Orla O'Connor Tampere 14.7.2018
ISL -
ISR 51:27 Julia Kotler Tel Awiw 22.4.1993
58: 37.10t Julia Kotler Stambuł 21.5.1994
ITA 44: 43.78 t Noemi Stella Eskilstuna 16.7.2015
KOS -
LAT 44:15 Jolanta Dukure Gdańsk 29.8.1998
46: 58.9 t Jolanta Dukure Ryga 1.6.1998
KŁAMAĆ -
LTU 47:09 Danuté Baranauskaité Nowopołock 26.4.1988 r.
46: 13.23t Živilė Vaiciukevičiūtė Eskilstuna 16.7.2015
LUX -
MDA 46:58 Iulia Lisnic Leningrad 4.8.1985
MKD -
MLT -
MNE -
PON-
NED 64:22 Liesbeth van Leeuwen Amsterdam 28.1.2007
65: 34.4 t Liesbeth van Leeuwen Zaandam 22.1.2006
NOR 45:45 Kjersti Tysse Xalapa 5.4.1987
46: 22.8t Anne Haaland Simonsen Ulvig 5.4.1987
POL 46:04 Katarzyna Zdziebło Zaniemyśl 18.4.2015
46: 31.38t Katarzyna Zdziebło Eskilstuna 16.7.2015
POR 43:30 Susana Feitor Grandola 15.1.1994
45: 17.7 t Susana Feitor Lisboa 28.5.1994
ROU 43:52 Claudia Iovan Bukareszt 24.5.1997
45.44.29 Adriana Daniel Turnea Bukareszt 29.06.2009
RUS 41:52 Tatiana Mineyeva Penza 5.9.2009
SLO 53:29 Eva Čanadi Alexandropolis 20.4.2019
55: 25.13t Eva Čanadi Velenje 13.4.2019
SMR -
SRB 48:07 Ankica Barzut Dudince 19.5.2001
48: 20.28t Ankica Barzut Grosseto 19.7.2001
SUI 48:51 Marie Polli Miesiąc 22.5.1999
51: 35.3 t Marie Polli Chailly-sur-Montreux 1.6.1997
SVK 45:56 Zuzana Malíková Borský Mikuláš 1.6.2002
46: 46.29t Zuzana Malíková Kingston 18.7.2002
Swe. 47:21 Jessica Franzén Växjö 11.3.1995
47: 58.0 t Monica Gunnarsson Norrköping 28.4.1984
TUR 44:11 Meryem Bekmez Konya 26.4.2019
44: 17.69 t Meryem Bekmez Tampere 14.7.2018
UKR 45:45 Ludmyła Oljanowska Iwano-Frankiwsk 20.10.2012
45: 26.3t Ludmyła Olyanovska Mukaczewo 1.11.2012
t = utwór