Czescy reprezentanci chodzenia zwyciężyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w Wiedniu na wszystkich poziomach: Jaromír Morávek jako zwycięzca całego wyścigu na 20km 1:42:11, Tereza Ďurdiaková na 20km 1:42:46 i Jana Zikmundová na 10km 54:21min ! !! Gratulacje wszystkim !!!

Międzynarodowe zloty piesze i jednocześnie Mistrzostwa Austrii w Wiedniu naznaczone były licznymi dyskwalifikacjami i bardzo wymagającym torem wyścigowym z wieloma podstępnymi trasami. Jednak nasi zawodnicy ze wszystkimi przeszkodami i niesprzyjającym losem poradzili sobie znakomicie i zwyciężyli, zarówno w biegu na 20 km - Jardomír Morávek i Tereza Ďurdiaková, jak iw biegu na 10 km - Jana Zikmundová. Gratulacje !!!

Nasz reprezentant, zaledwie 20-letni Jaromír Morávek (POKÓŁKA WALKING PRAGA), wyraźnie wygrał wyścig na 17 km marszu, na młodzież o doskonałych wynikach 1:42:11 rano. Niestety pozostali czescy zawodnicy zostali zdyskwalifikowani w wyścigu na 20 km (Martin Nedvídek, Tomáš Vojtíšek), (z wyjątkiem Terezy Ďurdiakovej). Jedyna kobieta, która rozpoczęła ten wyścig Tereza urdiaková stoczyła wyrównany pojedynek z Jardą Morávek i uzyskała doskonały występ w ramach przygotowania treningowego do 20-kilometrowego marszu 1:42:46 rano!

Bardzo obiecujący i obiecujący junior z Turnova wyraźnie wygrał wyścig na 10 km Jana Zikmundo 54: 21min, który dojechał do mety z przewagą ponad 5 minut. Zarówno Jana Zikmundová, jak i Jarda Morávek będą jednymi z głównych adeptów najwyższych miejsc w nadchodzący weekend na Mistrzostwach Juniorów i Młodzieży (Ostrawa, 5-6 września). Jedyny reprezentant Czech na 10 km torze Zbynek Herman niestety również został zdyskwalifikowany.

Zgodnie z oczekiwaniami został mistrzem Austrii na 20 km marszu Roman Brezowsky HSW-Wien / Leichtathletik moc 1:50:44h.

Wyścigom towarzyszyło dużo dusznej i ciepłej pogody dla sportowców wytrzymałościowych (chyba ostatni raz w tym roku...