Start wyścigu kobiet na 20 km o 23:58, koniec o 01:48. Temperatura powietrza 31°C, wilgotność 71%.

Chinki zdobyły komplet medali. Nocny wyścig na dystansie 20 km kobiet na Mistrzostwach Świata w Doha stał się sprawą Chinek, które podzieliły się wszystkimi medalami. Najcenniejszy wygrał rekordzista świata i zwycięzca olimpijski Liou Chung, 1:32:53h.

Anežka Drahotová zajęła 19. miejsce, 1.38: 29

19 Doha 3658

Wyścig rozpoczął się z powodu tropikalnego upału na minutę przed północą czasu katarskiego, ale wciąż było 31°C.

W starcie wystartowało 45 zawodników, a połowa z nich trzymała się razem w czołówce do 9 km.

Anežka Drahotová też w nim była, ale cała czwórka zadbała o przyspieszenie !!!! Chińczycy nie wystarczyli. W zasadzie prawie nikomu nie wystarczyło ......... Nadążali za Chińczykami czwarta Brazylijka Erica De SENA |, 1:33:36 i piąta Kolumbijka Sandra ARENAS, 1:34:16.

Koniec wyścigu, podobnie jak sobotnie XNUMX-tkę, odbył się całkowicie pod kierownictwem Chin. Obrońca tytułu Jiayu YANG został zdyskwalifikowany na kilometr przed metą, ale pozostałe trio suwerennie zajęło całe podium. Mistrzyni Europy Hiszpanka Maria PEREZ, 1:35:43, zajęła ósme miejsce jako najlepsza Europejka.

Anežka Drahotová, 1:38:29 godzina, zajęła 19. miejsce bardzo zmęczony. „Byłem w naprawdę świetnej formie, czułem, że mam. Miałem dużo szacunku do pogody przed startem i wierzyłem, że będę z nią walczyć. Ale nie czułem się dobrze od początku. pomyśl o rezygnacji, MS po prostu się nie poddaje. To był naprawdę twardy, bardzo duszny, wilgotny, rozgrzany asfalt. Połączenie jest piekielne "- powiedziała Anežka Drahotová na mecie.