MISTRZOSTWA CZECH W CHODZE NA 20 KM MĘŻCZYZN I KOBIET, PODĚBRADY 6.4. 2019, start kobiet 14:45h, mężczyźni 15:30h

W ramach tradycyjnego słynnego międzynarodowego spotkania PODĚBRADY RACE WALKING, w sobotę 6.4. W 2019 roku Podiebrady powalczą także o tytuły mistrzowskie Czech w chodzeniu 20 km dla kobiet i mężczyzn.

Lista startowa Mistrzostw Kobiet i Mężczyzn tym razem oferuje niespotykanie wysoką frekwencję - 13 mężczyzn i 6 kobiet !!! i zapowiada dramatyczne walki, zwłaszcza o srebrny i brązowy medal w mistrzostwach Czech. O złocie i tytule Championa Czech kobiet i mężczyzn dość jasno mówią  OGROMNE ULUBIONE  i o zwycięstwie Anežka Drahotová u kobiet i Lukáš Gdula nikt nie wątpi w mężczyzn.

18 POD 2154 modJak zostało powiedziane największym faworytem do tytułu Mistrza Czech w mężczyzn jest czterokrotny mistrz Czech po dwudziestce Lukáš Gdula, który startował już w Lugano na tym dystansie i było 1:29:03. Lukáš Gdula będzie się starał o swój drugi tytuł Mistrza Czech w tym roku, gdyż jako pierwszy na 50-kilometrowym torze wygrał 23.3.19 marca w Dudincach, gdzie ewidentnie zdobył mistrzostwo Czech w doskonałym czasie 3:59 :33.

To jest u kobiet MEGA ulubiona srebrna medalistka zeszłorocznych Mistrzostw Europy i rekordzistka Czech Anežka Drahotová. W przeszłości w Poděbradach zwyciężył powiernik trenera Ivo Piták. Stało się to w 2014 roku. W zeszłym roku zajęła piąte miejsce, aw tym roku wierzy w lepszą pozycję. W tym roku rozpoczął już dwa starty na dystansie dwudziestu kilometrów. W Lugano w Szwajcarii zajęła trzecie miejsce z czasem 1:34:27, zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Świata w Doha. Tydzień później w Dudincach zajęła piąte miejsce z czasem 1:37:08. W ramach wyścigu o mistrzostwo MČR, po dwudziestce, będzie się starał o swój piąty tytuł.

O medale srebrne i brązowe u mężczyzn i kobiet jest kilku adeptów ew. adpetek i walka o nich jest całkowicie otwarta. Spojrzenie na listę startową zapowiada bardzo dramatyczny spektakl. Para czeskich reprezentantów na pewno miałaby mężczyzn  Vit Hlaváč (brązowy medalista Mistrzostw Czech na spacerze na 50 km 23.3.19, XNUMX marca w Dudincach) i Aleksandra Malysę, kto razem z Lukáš Gdula w tym samym czasie rozpocznie mecz międzynarodowy, aby spełnić zaufanie trenera kadry narodowej Ivo Pitáka i jednocześnie ta trójka powinna TEORETYCZNIE w ramach MČR !!! zająć pierwsze trzy pozycje medalowe. Jednak na pewno będą chcieli zabierać głos także w klasyfikacji medalowej Tomasz Hlavenka, który na 50km ze słynną wydajnością 4:20h !!! w Dudincach w trudnych warunkach pokazał doskonałą formę i ma już na koncie srebrny medal z mistrzostw na 50 km, Karola Ketnera (wielokrotny medalista Mistrzostw Czech 20km z poprzednich lat) a także Vojtech Libnar, kto również powinien coś pokazać w wieku dwudziestu lat. U kobiet na pewno będą chciały walczyć o srebrny i brązowy medal Lenka Borovicka, Nadiezda Duskowa i dużo trzeba zrobić Weronika Janosikowa, kiedy zdobył zaufanie trenera reprezentacji Ivo Pitáka i będzie reprezentował Czechy w meczu międzynarodowym.

A ponieważ prognoza pogody obiecuje idealne warunki dla pieszych, jest nastawiona na piękny wyścig z doskonałymi osiągami. Jest piękna, kiedy chodzi…..