Lukáš Gdula został mistrzem Czech w 50 km marszu w Dudincach i jednocześnie pokonał magiczną 4-godzinną linię z doskonałym wynikiem 3:59:33.

W ramach tradycyjnej Dudinská 50 odbyły się mistrzostwa Czech na dystansie 7 km w chodzeniu mężczyzn. W starcie wzięło udział XNUMX pieszych z Czech, ale medale są tylko trzy, więc było jasne, że nie wszyscy dotrą do mety. Dokładnie tak się stało.

Wyraźnie potwierdził rolę wyraźnego faworyta Łukasz Gdula, gdy jednocześnie pokonał magiczny limit 4 godzin i wydajności 3:59:33h został Championem Czech w tej najdłuższej i najtrudniejszej dyscyplinie sportowej. Srebrny medal weteran zasłużenie wygrał Tomáš Hlavenka, kiedy o 4:20:12 ustanowił także osobisty rekord w ciągu 42 lat! Zachwycający !!! Na brązowym szczeblu w końcu wyszedł Vít Hlaváč z występem o 4:30:46który po raz pierwszy na własną rękę poznał podstępność 50-kilometrowego wyścigu, zwłaszcza w drugiej połowie i pod koniec wyścigu. Niestety wszyscy pozostali czescy zawodnicy nie ukończyli wyścigu i poddali się (Karel Ketner, Tomáš Vojtíšek, Ondřej Motl, Alexandr Malysa).

Wielka szkoda, że ​​IAAF prawdopodobnie zamieni ten 2022-kilometrowy tor na krótszy 50- lub 30-kilometrowy najpóźniej do 35 r. z powodu bezsensownego nacisku i fałszywych mocy. W ten sposób umarłaby ta królewska dyscyplina 50-kilometrowego marszu, czego nie chciałby żaden z aktywnych zawodników ani publiczność. Dzięki temu powstała duża fala protestów przeciwko decyzji zarządu IAAF i wierzymy, że jest jeszcze jakaś nadzieja na utrzymanie maratonu spacerowego na 50km ............