Przekonujące zwycięstwo Christophera Linke na 5.000 m 18:33,86 min i skuteczna obrona Teresy Zurek na 3.000 m 12: 47,36 min podczas Halowych Mistrzostw Niemiec w chodzeniu. Czas Linke to absolutny światowy lider i obecnie drugi najszybszy na świecie !!!

© Sandra Ram

Na Halowych Mistrzostwach Niemiec w Halle / Saale w piątek wieczorem odbyły się mistrzostwa na 5.000 m mężczyzn i 3.000 m kobiet, podczas których podzielono się tytułami Mistrza i Mistrza Niemiec.
W biegu kobiet Teresa Żurek powtórzyła swój sukces w zeszłym roku, w grupie mężczyzn Christopher Linke wygrał w tym roku drugi absolutnie najszybszy czas na świecie !!!

Radość 30-letniego Christophera Linka (SC Potsdam) na finiszu była ogromna nie tylko z tytułu Championa Niemiec, ale przede wszystkim z nowego rekordu życiowego 18:33,86 min !!! na 5.000m marszu. Tylko dla laików - to każdy kilometr w 3:42min !!! Niewyobrażalna prędkość dla większości narciarzy biegowych. - Moim celem była osoba. Nie spodziewałem się, że pokonam go tak wyraźnie - powiedział na mecie piąty zawodnik z mundialu. Drugi z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Nils Brembach (SC Potsdam) zajął drugie miejsce z czasem 19:08,81 min. A Leo Köpp (LG Nord Berlin; 20: 42,27 min) ukończył na brązie.

W biegu na 3.000 m kobiet zawodniczki SC Potsdam, Saskia Feige i Teresa Żurek, nadały tempo, które również walczyło o zwycięstwo. Ostatecznie wygrała Teresa Żurek, która po 2 km stale powiększała przewagę nad swoim partnerem treningowym. „Dla nas 3.000 m to jak sprint. Zależało mi na tym, żeby ostatni czas zaczął się o godzinie 12” – powiedziała 20-letnia Teresa, która z tak doskonałym czasem 12:47,36 minut skutecznie obroniła ubiegłoroczny tytuł. . Saskia Feige (13: 07,16 min) i Josephine Grandi (SC Potsdam; 14: 32,90 min) zajęły drugie i trzecie miejsce.