Závěr srpna patřil nejen mezinárodnímu Mistrovství Rakouska v chůzi ve Vídni, ale konalo se také Mistrovství ČR Masters v Pacově s 5.000m chůze na dráze a někteří chodci vyrazili také do Vyškova. Přinášíme přehled.

Mistrovství ČR Masters, Pacov, sobota 29.srpna 2020 - 5.000m chůze na dráze

Výborně zorganizované a důstojné Mistrovství ČR v lehké atletice kategorie MASTERS se konalo v sobotu 29. srpna na atletickém stadionu v Pacově. A hned první disciplínou celého mistrovství byl závod na 5.000m chůze. Absolutním vítězem závodu a zároveň Mistrem ČR v chůzi na dráze kategorie MASTERS mužů kat.M35-59 se stal Pepa Smola výkonem 26:11,04min, pomalu se vracející po vleklém zranění na závodní kolbiště. V ženách došlo k překvapení, když se sice absolutní vítězkou stala Lenka Borovičková 28:40,35min, ale po přepočtech přes věkové koeficinety se Mistryní ČR v chůzi na dráze MASTERS žen stala Lenka Slabáková výkonem 29:09,98min. Souboj dvou Lenek byl vůbec docela zajímavý. Dlouho šly obě Lenky spolu, až do chvíle než  je Pepa Smola došel o jedno celé 400m kolo. Tohoto  momentu využila velezkušená Lenka Borovičková a na dvě kola se vyvezla s Pepou, tím se druhé Lence odpoutala až na konečných téměř 30sekund. Ani to však tentokrát nestačilo na titul, protože jak výše uvedeno, po přepočtech se mistryní ČR stala Lenka Slabáková!

VÝSLEDKY MČR PACOV

Chůze ve Vyškově, neděle 30.srpna 2020 - 3.000m chůze na dráze a doprovodné závody

No a kdo by měl snad o víkendu 29.-30.srpna málo chůze ve Vídni a v Pacově, tak si mohl vyrazit jěště do Vyškova! A byli takový! A bylo jich více!! Největší nadšenci a fanatici chůze: Tomáš Vojtíšek (chtěl být sice i v Pacově dle přihlášek), ale stihnul "pouze" v neděli Vídeň a pro spravení blbé nálady jel z Vidně odpoledne jěště do Vyškova, aby zde za velmi solidních 15:21,6min zvítězil v závodě na 3.000m započítávaného zároveň do Moravsko-Slovenského poháru. Dalšími takovými nadšenci, kteří jeli z Pacova do Vyškova, byli: Jiří Kovanda, Rostislav Kovář, Stanislav Marek a Lenka Slabáková. Bravo borci! Všem dáváme vztyčený palec nahoru!