Adam Zajíček kiváló teljesítménye 10 km-en - 41:24 perc (PB) és nagyon jó teljesítményt nyújtott a cseh junior Klimentová és Franklová ugyanazon a pályán!! A cseh maratoni váltók premierjét és Csehország rekordját meglepetésre a veterán Pohlová-Kučerová / Kolář páros hozta meg - 3:42:04!! A serdülő kategóriákban Daniel Mochal nyújtott kiváló teljesítményt 5 km-en - 23:19 perc (PB), a 3 km-esben Hynek Svoboda dominált remek idővel 14:41 percben (PB), a sikeres edző másik védence. Karel Ketner.

Nagyon negatívan meglepte a versenypálya rossz burkolata (még ezeknek a szabálytalanságoknak a pályán való jelölésének hiánya is!!!) - hogy lehet ez Arany szintű Találkozó - csak hagyomány??? Megdöbbentő.

EREDMÉNYEK

IMG 2338Szombaton 16.3. a szlovákiai Dudince fürdőváros adott otthont a 43. alkalommal megrendezett Dudinská 50-nek. A szervezők ezúttal egy 1 km-es új körpályával készültek. A pálya lényegesen kedvezőbb volt a gyalogosok számára, sajnos az aszfaltburkolat már a legjobb éveit tudhatta maga mögött, és a Gyalogtúra aranytalálkozója is megérdemli az újrakövezést. Versenyük rajtjára 185 férfi és női gyalogló állt fel a világ minden tájáról, 4 váltócsapattal együtt.

A futamokat 3 olimpiai győztes tekintette meg. Josef Pribilinec, Matěj Tóth megtalálta az utat a körpályára, minden idők legjobb világjárója, Robert Korzeniowski pedig a lengyel ifjúsági atlétákat hozta el.

A nap leghosszabb versenye a váltóverseny volt. A 4. helyezettek közé 2 cseh csapat került. A versenyt egyértelműen a görög váltó uralta. Görögország 3:18:38-as teljesítménnyel a 17. helyen végzett a csökkentett világranglistán. A második horvátok 5 pirossal szembesültek és 5 percig bírták a büntetést, 3:34:02-es teljesítménnyel meggyőző második helyet szereztek. Nagy küzdelem folyt a harmadik helyért. A Malysa - Bugárová összetételű staféta sokáig játszott primben. A Kolář - Pohlová Kučerová veterán páros (bal oldali kép) óvatosabban kezdett, az első szakasz után 6 másodpercet veszített. A második átadás után is a fiatalabb Malysa - Bugárová páros vezetett, a második meccsen pedig Malysa próbált döntő vezetést szerezni párjának. 29 km-nél már több mint fél perccel vezettek, de ekkor Kolář elhúzott és egy kör alatt szó szerint elsodorta Malysát, és majdnem egy perces előnnyel küldte az utolsó szakaszra Pohlovát. Štěpánka tovább növelte előnyét, így a veterán versenyzőknek sikerült megszerezniük a 3. helyet, és a célban ünnepelhették a felállított 3:42:04-es cseh rekordot.. Az előadást még jóvá kell hagynia a TIME-nak, de ennek semmi sem állhat az útjába. A Bugárová - Malysa páros 3:44:43 alatt fejezte be a versenyt.

A 3 km-es verseny rajtjára végül csak 35 gyalogló állt fel. Meggyőzően nyert Caporaso, akinek 2:34:44-es teljesítménye az idei világ legjobb teljesítménye. A gyaloglók többsége azonban csak az olimpia után készül a gyors harmincötösre.

Adam Zajíček egyértelműen uralta a 10 km-es versenyt. Bár ő maga is valamivel jobb teljesítményt akart, a meggyőző győzelem és a 41:24-es teljesítmény közel 50 másodperces javulást jelent a tavalyihoz képest. Ráadásul Adam valóban nagyon tiszta volt, és a teljesítménye is hibátlan volt. Kiváló ígéret a poděbrady-i verseny felé. Jaromír Morávek az első 4 km-en tartotta vele a lépést, de aztán elkezdett veszíteni, és ekkorra már hamar természetesnek vette a masszív technikai teljesítményt, Moráveket pedig joggal diszkvalifikálták.

FOTÓ: LEGJOBB CSEH RACHER DUDINCÍBAN - ADAM ZAJÍČEK 10km - 41:24 (PB), KAREL KETNER EDZŐ - BRAVO - BRAVO - BRAVO!!!:

IMG 2339

A juniorok között a mexikói Barba nyert 42:06-os teljesítménnyel. Az 5. helyen Kukla Albert hatalmas egyéni rekordot ért el technikailag tökéletes stílussal. A 44:02-es idő több mint 2 perces javulás, és mindenekelőtt Albertet az antalyai Walking Team VB-re vitte. Bár a limitek hivatalosan nem voltak feltüntetve, a 44:30-as feltételt kiadták a rekordból. Az a könnyedség, amellyel Albert átrepült a pályán, arra utal, hogy Poděbradyban már 44 perc alá kerülhet. A Nyuszi a bábával Ketner edző kiváló névjegykártyája. Egy másik cseh gyalogos, egy elsőéves junior, a frýdeki Vojtěch Novák a 11. helyen végzett. Nejezchleb edző védence a tavalyi idejét is jelentősen javította, és év elején 47:15-ös eredményt ért el! Nagy.

IMG 2340A nőknél Michaela Bakliková ötödik lett 10 km-en, ő is közel egy percet javított tavalyi személyes rekordján - 53:36. Vivien Uvírová aztán 59:27-re ért célba, amikor először került egy óra alá!

A juniorok között Ema Klimentová ezüstérmes lett. 2 percet veszített a győztes mexikói Cortes ellen, és nem volt elégedett a 48:35-ös teljesítményével. A valóságban azonban nem kell szomorúnak lenni. VAGY a tavalyi Poděbrady 48:15-ös eredménye egyedülálló volt, a teljes 2023-as szezonban kb.50 perces szinten versenyzett. Idén eddig Törökországban és Szlovákiában versenyzett, és mindkét futamban 48:30-at ment. A teljesítmény de facto valamivel az OR szint alatt stabilizálódott, és ha minden összejön, jelentős javulás következik be. Emának azonban sokat kell dolgoznia a technikai teljesítményén, hiszen tavaly Poděbradyban 2 piros lapot kapott, és ha jobb teljesítményeken szeretne gondolkodni, technikáját kell fejlesztenie.

Először 50 perc alatt egy másik edzőnek, Čermáková - Alžběta Franklovának sikerült célba érnie a nagy OR-ban. Koncentrált teljesítménnyel és mindenekelőtt technikailag biztos lépéssel 49:18-at teljesített. Bravó!

Mindkét junior azt mondta, hogy Antalyában indul.

A cseh gyaloglásnak is 5 km távolságra voltak képviselői. Daniel Mochal is javulást jegyzett, a 23:19-es idő korához képest kiváló. Ugyanakkor a technikai megvalósításon is dolgozni kell. Először 25 perc alatt, Ondřej Plecháček a negyedik helyen végzett (24:25), a harmadik tinédzser Vojtěch Vejvančický pedig 25:35 OR teljesítményt mutatott be. Mindhárom tinédzser most lépett át a tanulói kategóriából, és már Poděbradyban is számíthatunk további fejlődésükre.

A serdülők közül a frýdeki Eliška Říhová (6. - 27:26) és a pilseni Dojčárová (8. - 27:42) ért el jelentős OR-t.

Karel Ketner másik védencéje, Hynek Svoboda 3 km-en biztosította be Csehország győzelmét. Harmadik gyaloglóversenyén már 15 perc alá került - 14:41 és 2 percet javított a csarnokból. Hynek kiválóan fut, de a gyaloglás nagyon jól esik neki. A frýdek Miroslav Myška (16:04) ezüstérmes lett, szintén OR-ban.

A kadanai Maják Noémi a hatodik helyen végzett a diákok között, aki a csarnok ellen is teljesítményeltolódást mutatott be - 16:35. Zvonková (17:29) és Krasulová (18:01) is a legjobban teljesített.

A nap legjobban várt versenye a 20 km-es táv rajtja volt.

A nőknél a perui Kimberly García Leon állt rajthoz, de sérülés miatt 2 km után visszalépett a versenytől. Jól képviselte honfitársa, Evelyn Inga az 1:27:42-es világteljesítményben. Az első 4 női versenyző a 90 perc alá került. Az ötödik helyre, pályafutása második idejével és beteljesült az Eb-limittel a hazai Czaková végzett. Ezzel bebiztosította az OH-t, és a kis Alex édesanyja újabb rajt elé nézhet az ötkarika alatt. A szlovákok összességében jól mentek, Burzalová 1:33 alá került, Žárská az első igazán masszív top XNUMX-at mutatta be. Eliška Martínková végül nem vett részt a versenyen, Dudincében pedig csak az edzőkollégáit buzdította.

A férfiak versenye lazábban indult, és senki sem fogadott arra, hogy a futam felénél jelentősen letörik az 1:20:00-as határt. A második félidőben azonban a gyalogosok jelentősen felgyorsultak, és a perui Rodríguez 1:19:41-es nemzeti rekorddal győzött, az ecuadori Pintado mindössze 3 másodperccel maradt el, az indiai Baboo pedig 1:20:00-val szerezte meg a harmadik helyet. . Dominik Černý óriási javulást mutatott be Zitava teljesítményében a 4. helyen. A legjobb szlovák gyalogló 1:20:31-es idővel a tágabb világelsők közé került. Más szlovákok is jól mentek, Úradník 1:22:34-re ért célba. Morvay is jelentős teljesítményeltolódást mutatott be - 1:24:25. A szlovákok az olimpiai rangsorban és a római EB-ranglistán is előrelépnek, és mindhárom harcos teljesítményét a csehek csak irigyelni tudják.

A versenyen több cseh is részt vett. Vít Hlaváč volt a legeredményesebb. Nagyszerű formában tért vissza a tavalyi sérüléséből, és 1:25:50-es teljesítménnyel nyitotta a szezont, ami egyéni legjobbja, és először sikerült 1:26:00 alá kerülnie. Az OH váltó remek motivációt jelent gyalogosainknak, Zajíček és Hlaváč, sőt talán Morávek küzdelme is nagy attrakció lesz a poděbrady-i versenyen. A huszonhét éves gyalogos sebességjavítása ígéretet jelent a 35 km-es pályán, amely a 2025-ös japán vb-n ismét programban lesz.

A versenyen az utóbbi időben többet kerékpározó Lukáš Gdula is részt vett, aki 32:1:37-os teljesítménnyel a 06. helyen végzett. Jakub Pšenička, a cseh versenyző a 33. helyen végzett. Nyilvánvalóan sífutóról van szó, aki Piták edzővel edz. 1:39:47-es teljesítményt és nagyon bizonytalan technikai teljesítményt mutatott be. Meglepő, hogy megengedték neki az indulást. Ez nem regisztrált ČAS vagy WA sportoló. Ha tovább akar járni, minden szükséges részletről gondoskodnia kell. Pillanatnyilag teljesítménye nem számít beteljesült határnak a cseh bajnoki futamokon.

A Dudinská 50 mögöttünk van. Gyönyörű verseny volt, és a tavalyi évtől eltérően elmondhatjuk, hogy gyaloglóink ​​jól felkészülten érkeztek. Személyes rekordok vagy nagyon jó személyes teljesítmények özöne. Új tapasztalatok Nedvídek nemzetközi játékvezető számára. És a Zittau szervezőinek dicsérete az első két évben épített versenyfajtáért a World Athletics képviselője, Pierce O' Callaghan részéről. Mindezt a World Walking Tour szlovákiai állomása hozta el nekünk.

A következő állomáson április 6-án, Poděbradyban várhatunk!