Az M35 Linke világcsúcsa 3.000 méteren – 10:44.00 (WR) Erfurtban, nagyszerű Czaková 5.000 méteren – 21:28.80 (PB) és kiváló Úradník – 19:32.30 (PB) Pozsonyban és végül olimpiai győztes 10 Palmisanová :44 Guadixban, Spanyolországban.

A szlovák szomszédoknál jelenleg 3 gyalogos van, akik kevesebb mint 20 perc alatt járnak, és remélhetőleg a közelgő MČR után mi is elmondhatjuk ezt!!!

Már az elmúlt hétvége is, gyalogos szemmel nézve érdekes és fantasztikus előadások egész sorát hozta. Vannak!!!

csm link christopher erfurt beltéri24 fotó niklas haertig 152758482cERFURT – nemzetközi találkozó, 2.2.2024:

EREDMÉNYEK

A keletkezett bombát német gyalogosok robbantották fel péntek este. A bronz fokozat hagyományos nemzetközi találkozóján Erfurtban mutatkozott be a német gyalogló elit 3000 méteren.

A németek tesztnek vették a versenyt, miután visszatértek a dél-afrikai edzésről, és nagyon jól teljesítettek.

A német rekorder Christopher Linke kezdettől fogva diktálta a tempót. Ez az 1988-as születésű sportoló tavaly lépett be az M35-ös kategóriába, és Erfurtban 11:07-es világcsúcsot is felállított ebben a korosztályban. Az olimpiai játékok hatalmas motivációt jelentenek minden sportoló számára, és ez már a fedett pályás szezonban is meglátszik a teljesítményeken. Linke óriási személyes rekorddal, találkozórekorddal repült át a pályán, de mindenekelőtt ismét megjavította az M35 világ legjobb teljesítményét - 10:44.00. Ennek ellenére még mindig hiányzik Tom Bosworth (Egyesült Királyság) 10:30.28-as abszolút világcsúcsa. Karl Junghannß azonban szintén kiválóan felkészült, Linke hátára lehelt, és a célegyenesben ő is 11:10-es idő alatt 48.79 perc alatti teljesítménynek örülhetett. A harmadik helyen végzett 11:27.98-cal az olimpiai érmes Jonathan Hilbert, aki sorozatos sérülései és lelki kiégése után lassan visszatér a pályára. Nagyon érdekes előadást nyújtott az ifjúsági Európa-bajnok Frederic Weigel. Egy híres apa és edző fia 11:59.46 perccel az ötödik helyen haladt át a célvonalon.

czakova Katerinka Maria HMSR 2024 fotó Luky 1024x898Szlovák bajnokság, Pozsony, 3.2.2024. február XNUMX.:

EREDMÉNYEK

Szombaton a pozsonyi Elán sportcsarnokban zajlott a szlovák országos bajnokság.

A serdülők között 16 lány indult, és az érmesek mindegyike átlépte a 15 perces határt. A győztes Kusá Petra lett, aki már nagyon közel került a 14 perceshez - 14:09.65, személyes rekordot jelentő.

A junior futamot egyértelműen Lukáš Rosenbaum uralta, aki nagyon kis híján, 13 perccel kihagyta a határt - 13:03.88. Még a második helyezett, Mažgút is 14 perc alá tudott kerülni - 13:40.46.

A női versenyre a szlovák illetékesek rendhagyó 5 métert hirdettek. Itt már többször értékeltük, hogy a szlovák edzők milyen rendkívül átgondoltan és kifinomultan küzdenek a világranglistán (nem csak) az olimpiai pontokért. Ebből a szempontból aligha volt meglepő az 000 m-es távolság szerepeltetése. Az ötöst beleszámítják a 5000 km-es távon elért távokba. Így az Európa-bajnokságra vagy az olimpiai játékokra pontszerzésre törekvőknek esélyük van rövidebb távon értékes pluszpontokat szerezni a bajnoki versenyre. A versenyt be kell jegyezni a WA naptárába, és legalább 20 nemzetközi szintű bírónak kell felügyelnie.

A nők mellé a juniorok is csatlakoztak a rajthoz. Már az elején Matej Spišiak edző mentoráltja, Mária Katarinka Czaková szabta meg a verseny tempóját. Jelenleg a 38. helyen áll (48 női gyalogló utazik az olimpiára), és egy színvonalas szerepléssel biztosabb kvalifikációs pozícióba kerülhet. A kiválóan felkészült Czaková pedig előadta. Jóval a tervezett teljesítmény alatti idő alatt ért célba, és a 21:28.80-as eredménynek köszönhetően nem csak a címnek, de mindenekelőtt a helyezési elmozdulásnak örülhet.

Minőségi időben jócskán lemaradt Czaková mögött Hana Burzalová is, aki Czaková szülési szünetében lett hazai elsőszámú, és tavaly, miután visszatért az ausztráliai edzőtáborból, jelentős teljesítmény előrelépést mutatott be. A 22:37.71-es idő mindenképpen a minőségiek közé tartozik. Klauda Žďárská a tavalyi, nem túl sikeres szezon után a harmadik helyet szerezte meg 10 másodperc alatt 23 perc alatt.

A színvonalas szereplés és az érmek minden bizonnyal biztatást jelentenek számára a következő szezonra.

A férfiaknál a ranglistapontok támadása is várható volt. A legjobb szlovák gyalogos, Dominko Černý hiányában egyértelműen Miroslav Úradník szerezte meg a címet. Közvetlenül a haladó csoport mögött mozog az OH-n, és 19:15.00 körüli teljesítményre volt szüksége a továbbjutáshoz. Bár ez nem valósult meg számára, mégis személyes rekordot állított fel, és a 19:32.30 mindenképpen olyan teljesítmény, amit gyalogosainknak is szeretnénk. Úradník szereplésének árnyékában Michal Morvay is remekül futballozott a varázslatos 20 perc alatt. Személyes 19:54.13-as teljesítményével mindenképpen elégedett lehet.

A szlovák szomszédoknál jelenleg 3 gyalogos van, akik kevesebb, mint 20 perc alatt gyalogolnak, és remélhetőleg a közelgő MČR után mi is elmondhatjuk ugyanezt rólunk.

Függőleges 1332649325 612x612GUADIX - bronztalálkozó Gyalogtúra - 4.2.2024

EREDMÉNYEK

A spanyolországi Guadixben vasárnap került sor a Gyalogtúra hagyományos bronztalálkozójára. Ezen a területen ilyenkor az időjárás megfelelő, a legjobb gyalogosok is kiválasztják a versenyszámokat a teljesítménypróbára.

A versenyek azonban elsősorban nagyszámú gyerekjáró versenyét jelentik. Aki látott már videót több tucat gyerekről, akik rövid távon rohannak le a pályán, az pontosan tudja, hogy Spanyolország miért gyalogló nagyhatalom.

A nők 10 km-es versenyét az olasz olimpiai bajnok Antonella Palmisano uralta - 44:02. Nemrég kipróbálta a sétaváltót.

A férfiak 10 km-es versenyében honfitársa, Francesco Fortunato nyert - 40:18-ra. Ő is teljesítette a váltótesztet Olaszországban, és minden bizonnyal az olaszok lesznek azok, akik 2 gyalogos csapatra törekszenek majd az OH-verseny rajtjára.