Liberec régió prebora, 27. január 1.2024., Jablonec nN:

EREDMÉNYEK

Race Jr. A lányoknál 2000 m-en 2 atléta indult, a rumburki Kateřina Kratocvílová örült a győzelemnek a chomutov-i Terezka Lukášová előtt. Első gyaloglóversenyét teljesítette, és 13 másodperccel maradt el Kratochvílovától (14:5).

A 3000 m-es versenyt a Mladá Boleslavból származó Vojtěch Landyš nyerte az új OR tanulói között, aki először jutott 20 perc alá - 19:49.75.

A lányoknál a kadanai Maják Noémi nyerte a versenyt, jelentősen javítva OR-t és teljesítette az MČR határát 17:32.85-ös idővel. A második helyen az ASK Dipoli végzett 19:25.06-os idővel, a harmadik helyen pedig a rumburki Madalena Sabová végzett, aki kevesebb, mint egy másodperccel maradt el a Silvestrovská csarnoktól.

A junior kategóriában a Chomutov Viktorie Ertlová nyert szoros küzdelemben a dipoli Musilovával, de a legjobb tanulónak még a győztes 19:14-es ideje sem elég.

A juniorok között Ema Kyselicová örült a győzelemnek - 16:56-ra, és ezzel osztálykülönbséggel verte riválisát, a második Smolíkovát (18:22) és Idest (21:13) a dipoliból.

A nőknél a prágai Johana Petříková 15:24.32-t ért el a színvonalas OR-ért, aki fokozatosan javul tovább. A veterán Lenka Borovičková 16:53.37-es minőségi teljesítménnyel a második helyen haladt át a célvonalon, a harmadik helyen a libereci Martina Netolická végzett.

Nedvidek IMG 0714 500x329A férfiak (és serdülők) 5000 m-es versenyét közösen bonyolították le. A Rumbur veteránja, Martin Nedvídek egyértelműen uralta edzéstempóját - 23:17.46. Az elmúlt napokban a "búvós" mezőnyben ünnepelte sikereit. Martin tavaly lett az ezüst kategória nemzetközi bírója, és nem váratott sokáig magára az első meghívások a nemzetközi versenyekre. Így meghívást kapott a legmagasabb kategóriájú gyügyi és poděbrady versenyek zsűrizésére, ahol évekkel később a versenyzésen kívül más szerepben is láthatjuk majd. Ennél is nagyobb díjat kapott a World Athletics, amikor Martint nevezték technikai delegáltnak a világ egyik legnagyobb aranykategóriás versenyére – a La Coruna-i találkozóra. !!!GRATULÁLUNK MÁRTINNAK!!!

Az AC Rumburk számára azonban nem ez az egyetlen sikere a hivatalos mezőnyben. Újonnan Jan Rein és Lucie Nekulová csatlakozott a ČAS versenymenedzsereinek testületéhez, a cseh walkingnak pedig egy kis szünet után képviselői vannak a testületben.

!!!GRATULÁLUNK LUCIA ÉS HONZ!!!

Végre a cseh gyaloglás friss szelet kap a vitorláiba!!!

Friss tinédzserek küzdöttek a következő helyekért Martin mögött. Csehország tavalyi kétszeres diákbajnoka, Dan Mochal 24:47.43-as minőségi fedett pályás teljesítményt mutatott fel, ami abszolút OR. A turnovi Ondřej Plecháček 26:10.02-vel harmadikként ért célba (második a junior versenyben), a rumburi Vojtěch Vejvančický pedig 10 másodperccel maradt le. Még Vejvančický számára is abszolút VAGY, ami kedvére tehet edzőjének, Jan Reinnek. Mindhárom versenyző még újonc ezen a távon, és minden bizonnyal további fejlődésre számíthatunk a következő versenyeken. Fellépésük ígéret az MČR előtt, ahol tavaly nem szerepeltek túl jól a tinédzserek.

Olmütz, 27.1. 2024:

EREDMÉNYEK

A versenyt az olmützi fedett pályán is rendezték. A 3000 m-es versenyt a vyškoi Orlík, a serdülő Čeněk Topor uralta 16:59-es teljesítménnyel. 74, a veteránok Zajíc és Mark előtt.

A nőknél a šternberi Nela Skupieňová uralkodott az új OR-ban 17:18.44-re csapattársa Jurkuláková - 17:39.96 és az opvai Ivana Vranková - 17:48.59 előtt.

A versenyt azonban nem csak Csehországban rendezték meg. Az elmúlt hétvége legérdekesebb előadásai közé tartoznak a következő találkozók.

Franciaországban szombaton Vittelben 3000 és 5000 méteres futamokat rendeztek. A nőknél a tavalyi ME 23-as bajnoka, Pauline Stey dominált – 12:42.13-mal megelőzte a Zittau-i győztes Camille Moutardot – 13:11.32. 14 női gyalogló 5 perc alá került.

A nap teljesítményét azonban a 35 km-es futam Žitav győztese, Aurelien Quinion mutatta be. A dél-afrikai és portugáliai edzések után 18:50.38-ra javította OR-jét. Rögtön 4 versenyző került a 20 perces bűvös határ alá.

EREDMÉNYEK

JNPZ1286A férfiaknál a főversenyen kívül indult szombaton a kijevi versenyeken Ludmila Olijanovska, akit Pražská Hodinovkának köszönhetően jól ismerünk Csehországban. A férfiaknál jelentősen megverte riválisait és 20:50-es teljesítményt ért el. Ha ez egy verseny lenne a WA naptárában, akkor Olijanvska teljesítménye világrekord lenne a távon. Sajnos a WA naptárában a nők 3000 méteres versenyei, a férfiaknál pedig az 5000 méteres futamok szerepeltek.

A hétvége legnagyobb húzását azonban az ausztráliai küzdelmek jelentették. A hagyományos, a World Pedestrian Tour-on, a bronz nívós versenyen szereplő Szupernova találkozó nagyszámú gyaloglót vonzott. Igazán nagyszerű előadásokat lehetett látni. Az elmúlt hetekben számos férfi és női sportoló edzett együtt Ausztráliában, és a tavalyi évhez hasonlóan most is bebizonyosodott, hogy az ausztrál nyáron a nemzetközi edzések megfelelnek a gyalogosoknak.

27.1. nők indultak a 10 000 m-es pályán. A verseny kezdetétől az olimpiai bajnok Liu (Kína), Montag (Ausztrália, ezüst Budapest) és a kolumbiai Arenas trió vezetett. 30-50 m-es távolsággal a francia gyalogos Beretta futotta le a versenyét. A nők mérsékeltebb, 4:30/km-es tempóval indultak, de ez fokozatosan felgyorsult. 5 km eközben valamivel több mint 22 perc volt. Ebben a pillanatban a francia sportoló elkezdte visszahúzni veszteségét, és hamarosan utolérte az éllovas hármast, sőt a verseny élére is került. A kínai legenda, Liu nem bírta a további gyorsulást és veszíteni kezdett. 2 méterrel a cél előtt a helyi sztár, Jemima Montag erősen kezdett, és teljesen tönkretette versenytársait.

43:14.78-as teljesítménnyel megvédte tavalyi győzelmét, Párizsban pedig az orvostanhallgató lesz az egyik favorit. A kolumbiai futó Arenas a második helyen végzett - 43:27.48, a harmadik helyért, de mindenekelőtt személyi és országos rekordot ért el egy francia futó - 43:35.53. A görög bajnok Ntrismpioti (W40!!!) az ötödik helyen végzett a negyedik Liu mögött, még mindig 45 perc alatt!

A verseny megtekinthető a közvetítés ITT – 2. nap, a férfi verseny akkor a 3. nap fül alatt található.

EREDMÉNYEK

Egy nappal később férfiak is kipróbálták a 10 000 métert. A hazai harcos, Kyle Swan a kezdetektől fogva vezette a mezőnyt Rhydian Cowley-val együtt, de a tokiói 38-es évek érmese, a kanadai Evan Dunfee bátran tartott közöttük. A futam második felében pedig a kanadai diktálta a tempót, leszakította az élen álló hármat, és nemcsak remek győzelmet aratott, hanem rendkívül magas színvonalú országos és észak-amerikai rekordot is - 25.42:39. A rövidebb távról elért olimpiai érem álma egyre valóságosabb Evan számára. Az ausztrál Swannak és Cowleynak is sikerült a 38 perc alá kerülnie - Swan 46.99:38 Cowley 55.20:18. Az ausztrál fiatalok is jól szerepeltek, az U 41-as rekordot - 30.77:XNUMX-et Bailey Housden állította fel.

Már a török ​​utáni ausztrál futam is megmutatta, milyen nagy az olimpiai motiváció. Csak 48 férfi és 48 nő kap belépőt az olimpiára. Szóval sok mindenre számíthatunk a következő hónapokban.