Gyalogos hétvége itthon és a nagyvilágban. Zajíček nagyszerű teljesítménye Ostravában, NR France Nantes-ban és gyorsváltók Olaszországban.

A hétvégi séta számos érdekes eredményt hozott. A török ​​bajnokságról és Eliška Martínková diadaláról egy másik cikkben írtunk, de más gyalogos események is megérdemlik a figyelmünket.

Morva-Szilézia bajnokság, 21.1. 2024, Ostrava:

EREDMÉNYEK

ADAM ZAJÍČEK 5.000 m gyaloglás 19:53,42!!! BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!

Zajda NIK 8919

Összesen 41 férfi és női gyalogló vett részt a versenyen, míg a nyílt versenyen a morva versenyzők főként a Plzeň AK versenyzőivel egészültek ki.

Az iskolások 3000 m-es versenyén 11 lány indult. Viktorie Vaňková nyert az új OR-ban 17:04-re. Ez a versenyző a szabadban már átlépte a 17 perces határt, és nyilvánvaló, hogy hamarosan beltéren is sikerrel jár. A győztesek dobogója teljes egészében Frýdek - Místek versenyzőié volt, Viktoria mellé Veronika Zvonková és Adéla Krausová is OR-ban került.

A növendékek közül a břeclavi szekcióból Daniel Hermannak sikerült megnyernie a címet és az új OR-t - 16:33.99. Egy szoros befutóban a szintén frýdek Miroslav Myška 3 századmásodpercet veszített. Hynek Svoboda, Karel Ketner Ostrava séta- és futócsoportjának tagja első gyaloglóversenyén a harmadik helyet és az MČR limitjét szerezte meg. Az 1500 és 3000 méteres OR után Svoboda is hozzátette a gyaloglást, és talán nem utoljára állt rajthoz. A befutót 4 versenyző látta, mind OR-ban, egy versenyzőt kizártak.

A serdülőkorúak versenyét a Frydek versenyzője, Eliška Říhová nyerte - 16:17-re, edzőtársa, Eliška Kokořová második lett - 16:23-ra. A harmadik helyen végzett Aneta Dojčárová, Jiří Malysa pilseni védencéje, aki a tavalyi első rajtokhoz képest jelentősen javult 16:36-ra. Az egyetlen junior indult - holešovi Michaela Šubrtová - 19:24.

A nőknél a pilseni Nelly Bugárová, Lexa Malysa védencéje örvendezett a győzelemnek, új, színvonalas OR 15:23-mal. A porubi Vivien Uvírová is teljesítményváltást mutatott be - 16:14. A harmadik Díková is OR-t teljesített - 17:28.

Aztán együtt indultak a férfiak, a juniorok és a serdülők. Adam Zajíček Csehországban ritkán látott remek teljesítményt nyújtott. Karel Ketner pártfogója megerősítette a tavalyi teljesítmény előrehaladását, és a poděbrady-i és az U23-as Európa-bajnokságon való sikeres szereplés után megmutatta, hogy Ketner felkészülése határozottan jó irányba halad és a 2024-es szezon felé halad. Az első kilométer 4:02-ben még csak a vihar előtti csend volt. 2 km 8:02 alatt, 3000m pontosan 12 perc alatt, a negyedik kilométer 16:00 alatt. Aztán Adam felkészítette magát a gyorsításra, és teljes 7 másodpercet tudott lehúzni. Ciliben csodálatos teljesítményt mutatott az időmérő 19:53.42!!! Az egyéni rekord 40 mp-et javított. Bravó, bravó, bravó. Szólóversenyen, miután visszatért egy tátrai edzőtáborból, ahol hidegben és hóban edzett.

2021-ben, sok év után Vítek Hlaváč 5000 perc alatt teljesített 20 métert cseh területen. A verseny egy részére azonban volt kísérője Lukáš Gdula képében. Ádám teljesen egyedül ment 2 másodperccel jobban. Bízzunk benne, hogy a következő rajtokon a teljesítményére épít, és rátermett ellenfelei lesznek Jarda Morávek és talán Víti Hlaváč személyében is.

Karel Ketner másik védence, az ifjabb Albert Kukla másodikként jelent meg a cellában. Ő is jelentősen javított a csarnokban, 22:47-re végzett az OR-nak és talán még ő sem mondta ki az utolsó szót, és sok idejét lefaragja. A veterán Rosťa Kolář a harmadik helyen végzett 23:28 perccel. A frýdek Vojta Novák is áttörte a 24. percet - 23:52, és ez az újonnan verett junior további fejlesztésekre számíthat az MČR-ben.

Nantes, 21.1.2024.:

EREDMÉNYEK

Szombaton 20.1. a legjobb francia gyalogló, Gabriel Bordier állt az 5000 méteres rajthoz Nantes-ban. A francia versenyzők eddig 20 perc feletti teljesítményt értek el, igaz, a legnagyobb ászok, Bordier, Quinion, Campion még nem jelentek meg a rajtnál.

Gabriel Bordier volt a legnagyobb riválisa Nantes-ban. Az év legjobb világteljesítményével repült át a pályán, és mindenekelőtt több mint 20 másodpercet javított Franciaország NR-jén. Időpont 18:25.52! A második a Cilia Pickartban majdnem 4 perccel maradt el. Bordier ezért egy kilométerrel jutalmazta az 5000 méteres pályán!

A női 3000 méteres gyaloglást a junior Lisa Goulard nyerte 13:56.61-es idővel.

A hétvégét az USA-ban és Olaszországban is váltórajtok jellemezték:

USA EREDMÉNYEK

Az USA-ban a váltóversenyek mellett más gyalogos szakágak is voltak. A mexikói Brandon Segura 20:1:23-os teljesítménnyel uralta a 16 km-t. A nők között honfitársa, Ilse Guerrero uralkodott 1:30:37-es teljesítménnyel.

A versenynap fő húzása azonban mindenekelőtt a váltók rajtja volt. Az amerikaiak 16 különböző teljesítményszintű csapatot állítottak ki. Amerika legjobb gyaloglója, Nick Christie egyesíti erőit Miranda Melville-lel és

a győzelemre és a 3:13:27-es masszív teljesítményre futottak, amivel a világ 10. helyét tartják.

Olaszországban 21.1 volt. Bariban - Modugno:

EREDMÉNYEK OLASZORSZÁG – BARI

A versenyt a Kaihua Wang - Jiayu Yang összetételű kínai csapat uralta. Remek, 2:59:09-es teljesítménnyel még az olasz bajnokot is meg tudták verni, idejükkel pedig a második helyen állnak a Santiago de Chile-i ecuadoriak páratlan teljesítménye mögött, ahol 4.11-et mutattak. idő 2:56:49.

A második helyet a helyi olaszok szerezték meg Bariban. Nem kevesebb, mint a tokiói/szapporói olimpiai győztesek, Massimo Stano és Antonella Palmisano úgy döntött, hogy teszteli az új olimpiai szakágat. 21 másodperccel maradtak le a kínaiaktól, 2:59:30-as idővel a világ harmadik helyén állnak, és a futam után tudatták, hogy ez a versenyforma nagyon jól áll nekik. Biztosan elmennek Antalyába és Párizsba harcolni valamelyik éremért.

A világ nagyon komolyan veszi az olimpiai váltóra való felkészülést, a legtöbb csapat szeretné kipróbálni ezt a formát az antalyai kvalifikáció előtt. Meglátjuk, mit mondanak a mieink. Eliška Martínková már biztos, hogy részt vesz az EB-n Rómában, és ahhoz, hogy biztos legyen az OH-ban, csak masszívan kell végeznie Dudincében vagy Poděbradyban, ahol bónuszpontok várnak az MČR-ben. Karel Ketner védőnői is nyilvánvalóan nagy sebességgel dolgoznak, és csak logikus lenne, ha Eliška összefogna Karel Ketner Antalyában lévő egyik védőnőjével. Az áprilisi versenyen kiderül, hogy gyalogosainknak hiányzik-e a váltó tapasztalata, vagy egyáltalán rajthoz állnak-e a váltóban.

Míg a váltó bejelentése vegyes érzelmeket keltett a versenyzők körében, addig a versenypályán többé-kevésbé pozitívak a tapasztalatok. A csapatverseny új töltést ad az egyéni szakágnak, amely eddig gyaloglás volt.