Türkiye Race Walking Championships (World Athletics Race Walking Tour bronz) + U18/U20, Konyaalti Boulvared ANTALYA/TUR, 20. JANUÁR 2024.

EREDMÉNYEK

FOLYAM:

fokokSzombaton 20.1. A törökországi Antalya adott otthont a Pedestrian World Tour idei első bronztalálkozójának.

Az első futam rajtjára 19 nő és két férfi állt fel, akik az OH váltóversenyt próbálták ki. A Diyarbakir városából érkezett aprócska török ​​gyalogos, Meryem Bekmez rögtön az elején nagyon éles tempóban indult útnak. Az első kilométer 4:26-ban megmutatta, milyen gyors lesz a verseny Antalyában. A török ​​versenyző arra vágyott, hogy bebiztosítsa az olimpián való indulást, és egyben olyan teljesítményt is felmutasson, amely bátorító lesz a gyalogló csapat-világbajnokság előtt, amelynek a török ​​tengerparti üdülőhely ad otthont.

A női versenyzők többsége együtt maradt az első másfél kilométeren (4:44), a csoportot Czaková (SVK) vezette, akit ezt követően Martínkovánk váltott. Körülbelül 800 m után az egyik kóbor kutya úgy döntött, hogy a kanyarban csatlakozik a női versenyzőkhöz, ami Törökországban nem más, mint egy utcai keverék által vágott kangal, miközben méretét tekintve biztosan nem mopsz, így a nőstény a versenytársak valószínűleg elég merevek lettek. A szervezők gyorsan elűzték a kutyát, amit a verseny során többször is meg kellett tenniük. Szerencsére az áprilisi világbajnokságon a pálya kerítéssel lesz körülvéve, így utcamorzsák nem kerülhetnek a versenyzők lába alá.

Turkyní mögött a cseh versenyző, Eliška Martínková a rajttól kezdve tartotta a második helyet.

Meglepő módon a kazah versenyző, Morozova az első kilométereken megszabta vele a tempót. A tavalyi OR 1:36:42 volt, és határozottan nem tartozott a kedvencek közé.

A negyedik helyen a decemberi dublini győztes szlovák Mária Katarinka Czaková állította be saját tempóját. Czaková egy másik cseh atlétát, olimpikont és a 35 km-es budapesti világbajnokság tizedik helyét vitte a hátán, Tereza Ďurďiakovát.

Meryem Bekmez és Eliška Martínková mindketten a 4:30/km-es tempószint felett vagy valamivel alatta tartották a köztes időt. És mindkettő technikailag nagyon-nagyon szép versenyt vívott. A török ​​nő tavaly a poděbrady-i büntetőzónába látogatott, Martínkovát az ME U 23-ban diszkvalifikálták. A tél során azonban mindkét versenyző sokat dolgozott, és technikailag magabiztos teljesítménnyel szállt be az új szezonba, amit öröm volt nézni.

Női versenyA Bekmez és Martínková közötti távolságot nézve 15 km-ig egyenletes volt a verseny. Tizenöt kilométer után azonban a török ​​nő lassítani kezdett, és már nem tudott kilábalni egy nagyobb válságból. Azt Martínková továbbra is tartotta a tempót, 4:30 alá tudott kerülni, Turkynában pedig 2 körrel a cél előtt ért és fokozatosan távolodott tőle. Az utolsó kilométeren még sikerült célba érnie (4:22), és remek egyéni rekorddal, 1:30:08-al haladt át a célvonalon. a célban pedig remek teljesítménynek örülhetett edzőjével, K. Čermákovával együtt. Mindketten elmondhatják, hogy kihozták a maximumot a decemberi tenerifei edzőtáborból. Az OR megnyerésével Eliška jelentősen javítani fog az OH-ranglistán. A verseny előtt 40. volt, és ez egyáltalán nem garantálta a biztonságát az olimpián (48 női gyalogló). E verseny után jelentősen megugrik a ranglistán, és lassan elkezdheti tervezni az augusztusi párizsi utat. GRATULÁLUNK ELIŠCA!!!!

Czaková fokozatosan, meglehetősen egyenletes tempóban haladt a harmadik helyre. Az első 9 km-en Terka Ďurdiakovát vitte a hátán, akinek erejéből hiányzott a könnyedség. 9 km után Tereza kiesett, Czaková a következő kilométeren megelőzte a kazah gyalogost (1:34:05-öt mutatott OR alul) és zsinórban a harmadik dobogós bronztalálkozókon állt fel! Egy újabb fontos lépést tett az olimpiáért való küzdelemben.

Tereza Ďurdiaková miután elengedte a szlovákot, megállt az út szélén, és bár ezután még néhány kilométerre visszatért a versenybe, nem látta a célvonalat és így hozzáad egy másik DNF-et. Ha az olimpiai gyűrűk alatt akar kiharcolni a további szereplést, tavasszal Gyűgyben, Poděbradyban és az antalyai vb-n nagyon jól kell szerepelnie. Sajnos az elmúlt évben csak egy helyezése van a legjobb 1-ban, amikor a lengyelországi Gdańskban második lett, de 34:58:XNUMX-as teljesítményével nem jut ki az olimpiára.

A férfiak 20 km-es versenyében (15 induló) a helyi Mazlum Demir diktálta a tempót a verseny elejétől, a szlovák gyalogló Miroslav Úradník pedig 9 km-en keresztül tartotta a lépést vele. A török ​​1:23:04-es új OR-t is elért az egyértelmű győzelemért.

A második hivatalos személy 46 másodpercet veszített vele szemben, de a bronztalálkozó újabb dobogós helyezése és mindenekelőtt az olimpiai kvalifikációban való elmozdulás számít. Érdekes volt a tavalyi harmadik junior Poděbrad H. Yildiz első rajtja, aki 20 km-es távon edzőtársa, Şenodunec mögött a negyedik hellyel kezdte pályafutását a férfiak között. 20 évesen várhatóan javítani fog ezen a kiváló 1:25:44-es időn a következő versenyeken.

A fiatal versenyzők rajtját a 10 km-en erős esőzés jellemezte. A verseny alatt elállt az eső, de az ifjúságnak biztosan nem volt könnyű versenye.

A juniorok között a hazai atléta, Mehmet Güngör nyert, aki a tavalyihoz képest mintegy 15 másodpercet javítva 43:14-re. Amit egyes juniorok esőben csináltak az első 10 percben (rohanás, támasztatlan térd), azt ritkán látni.

A juniorok között Kateřina Čermáková másik védencéje, Ema Klimentová eleve vezette a rajtmezőnyt. Kiválóan birkózott meg az időjárási változásokkal, és győzelemmel, remek 48:30-as idővel kezdte a szezont. Ez a második legjobb teljesítménye, amikor mindössze 15 másodperccel maradt el a tavalyi szupergyors Poděbradytól. Bravó. Negyedik lett Alžběta Franklová, aki az első 3 km-en megpróbált egy csoportban lógni Klimentovával, de a negyedik kilométeren már 5 perc fölé ment és 51:13-mal fejezte be a versenyt., második legjobb tízes teljesítménye.

A Turkish World Walking Tour mögöttünk van, és nem csak versenyzőinkre további nagy versenyek várnak, valószínűleg a szlovákiai Gyűgyben. És amint látja, lesz látnivaló bőven.

IMG 122666040b2c a480 456c af40 a2f1107a1bc9