2. éves Lusatian Racewalking bronz gyalogos találkozó, Žitava, 28. október 2023.

EREDMÉNYEK

KÉPGALÉRIA

Október 28.10-án, szombaton került sor a második alkalommal megrendezett Lusatian racewalking bronz gyalogos találkozóra. a németországi Zittauban. Az AC Rumburk és a német O-SEE Sports Zittau szervezői szimbolikusan egyesítették szervezési erőfeszítéseiket a szudéta-vidéki határon a nemzeti ünnep alkalmából. Kiváló minőségű, 1 km hosszú kört készítettek 1 méteres magassággal.

A 35 km-es táv tavalyi eredménye, amikor a technikailag tökéletes francia harcos, Kévin Campion ezen a távon első rajthelyén elérte a vb-határt, olyan versenyzők egész sorát vonzotta magához, akik nem csak a minőségi teljesítményekért, hanem az olimpiai pontokért is küzdöttek. Játékok.

Žitava 12 °C-kal és felhős égbolttal fogadta a versenyzőket. Szerencsére az esőzések csak nagyon rövidek voltak, így a versenyzőknek több mint jó feltételei voltak a masszív teljesítmény eléréséhez.

GyantaA nap első rajtja az 1/2/3/5 km-es verseny közös rajtja volt. A kilométeres versenyt a német versenyzők uralták. A helyszínen a híres gyalogos név viselője, Michal Benčík regisztrált a kilométeres táv 2 km-ére, és 10:58-as teljesítménnyel egyértelműen uralta a versenyt. A Frýdek-Místek lányai követték őt a nemzetközi dobogóra.

A legjobb háromban az egyértelmű favorit a Mladá Boleslav tanítványa, Marek Rösler volt, aki újabb minőségi időt mutatott be - 14:17. A második helyen a szervező Rumburk betegség után induló versenyzője, Vejvančický (16:07), a harmadik helyen végzett a frýdeki Vaňková (16:39). A Frýdek csoport összességében nagyon jól szerepelt, és örömteli, hogy egy hosszú utat teljesítettek Frýdekből. Az edzők elhivatottsága minden szakosztályon elismerésre méltó. Munkájuk és határtalan elhivatottságuk nélkül az ifjúsági sport nem létezne!

Az 5 km-t egyértelműen a frýdeki Vojtěch Novák uralta. Újabb remek egyéni 23:14-re futotta. Több mint 43 perccel verte a második helyezettet, a 4 évvel idősebb Apel Eckartot. A frydeki Eliška Kokořová szintén harmadik lett (28:23), és számára ez egy VAGY ezen a távon.

A rövidebb futamok mintegy 50 férfi és női sportolót vonzottak, a regisztrált versenyzők közül sokan nem jelentek meg.

E versenyblokk elkészülte után a pálya körül fehéredni kezdtek a szép, a futam logójával ellátott fejpántok, amelyeket a versenyzők számára készítettek a rendezők a befutó érmei helyett. A versenyen bukottak is fogadták őket, és a célba érkeztek összeszedni őket. Szép és praktikus emlék a versenyről, amelyet Jan Rein készített.

11 órakor rajtolt a 10 / 20 / 35 km-es közös verseny. A legjobb tízet egyértelműen Jaromír Morávek uralta, aki egy tátrai edzőtáborból utazott a versenyre. A 42:41-es idő Jard egyik legjobbja a legjobb tízben, és a prágai Hodinovka után, ahol 40 másodperccel volt lassabb, azt mutatja, hogy jó irányba halad az edzés az új szezonra. Második a célegyenesben Albert Kukla, Karel Ketner edzőcsoportjának munkatársa, aki a Taterből tartó úton Zittauban 46:08-as személyes rekordot állított fel, és ezzel megerősítette, hogy visszatért tavaszi formájába. Szóval itt is várhatjuk a tavaszt. A szlovák Rosenbaum a harmadik helyen végzett, 8 másodperccel hátrébb. A verseny legjobb nője a szlovák Kristína Zámečníková lett (51:44).

A 20 km-es rajtszámos pálya a világ minden tájáról vonzotta a gyaloglókat. A verseny legnagyobb favoritja a német gyalogos Karl Junghannß volt. Ugyanakkor számos kiváló ellenfele volt mellette. A Junghannß, Seiler (GER), Ben Lima (POL) és Palma (MEX) összetételű csoport a rajttól számított 4 percre állította be a tempót. A második félidőben ugyan lelassult a tempó, de így is csodálatos gyors versenyt nézhettünk meg, ami régiónkban nem túl gyakori. Az utolsó kilométereken mindkét németből elfogyott az energia, éppen ellenkezőleg, a kiválóan felkészült szlovák versenyzők gyorsulni tudtak. Végül Isaac Palma (MEX) remek időre tudott nyerni. Az 1:21:18-as idő az elmúlt 7 év legjobb teljesítménye. 2016 másodperccel maradt el a 24-os OR-tól. A lengyel Ben Hlima a második helyen haladt át a célvonalon nagyszerű egyéni rekorddal (1:21:39), a fantasztikus szlovák versenyző, Dominik Černý pedig a harmadik helyen végzett (1:21:42). Az OR-t is javította több mint 2 perccel. A mindig ideális versenyként emlegetett versenyt teljesítette, mert levágta az úgynevezett negatív splitet, és a második tízben egy perccel gyorsabban ment, mint az elsőben!

A nőknél teljesen meggyőzően nyert a francia gyalogos Camille Moutard, aki a tavalyi Poděbrady-tól OR-tól mindössze 1 másodperccel maradt le, 31:36:7-os teljesítménnyel, sugárzó lelkesedéssel. Durďiaková cseh versenyző az első kilométereken a második helyen gyalogolt, az edzéskilométerek részeként Vítek Hlaváč vezette a versenyt. Tereza azonban egyáltalán nem nyugodott bele a versenybe, és a nyolcadik kilométer környékén befejezte erőfeszítéseit. Vítek azonban a pályán maradt, és hatalmas személyes rekordhoz (1:33:53) segítette a szlovák gyalogost, Hana Burzalovát. Jelentős gyorsulást mutatott be a pálya második felében is, amikor 46 perc alatt a második helyen végzett, azaz 10 km-en a VAGY határa alatt! A harmadik helyet egy másik szlovák Mária Katarinka Czaková szerezte meg - 1:36:39, és ő is több mint elégedett volt az edzésteszttel. A prágai Hodinovkától elért negyedik helyet (ami után megbetegedett!) a francia Biré Heslouis Maële ismételte meg, amikor 20:1:37-re fejezte be élete első 07 km-es versenyét. Egy versenyzőt kizártak.

IMG 3213És akkor minden jelenlévő szeme a 35 km-es távra szegeződött. Kérdés volt, hogy egyáltalán jelentkezik-e valaki a versenyre, ha jövőre nem lesz olimpiára (2025-ben viszont visszatér a világbajnokság). Ennek ellenére több elszánt férfi és egy nő állt a rajthoz. A francia Campion tavalyi nagyszerű teljesítménye után egyértelmű volt, hogy Žitavának lesz még egy francia győztese, ha célba ér. Aurélien Quinion jelentkezett a versenyre, és világszínvonalú teljesítményt nyújtott. 10 km-nél alig volt 42 perc alatt, és tovább nyomta a tempót. A 20 km-es célvonalat 1:23:40 (T 4:11) alatt haladta át, vagyis egy másodperccel megelőzte a húszból nyolcadik görög Papamihailt! Ekkor már világossá vált, hogy Kévin Campion minőségi pályarekordja az alapjainál ingadozik. Aurélien továbbra is követelte a zenét, nőtt a tempó, és mivel a nemzetközi bírók drafttábláján nem szerepelt a nevéhez fűződő piros célpont, új országos rekord született a Gall Rooster országában. A francia nagy eufóriában 3:59 alatt repült az utolsó kilométert, a célegyenesben pedig érzelmileg örült, hogy 3 percet javított saját országos rekordján! A 2:25:57-es idő a negyedik legjobb európai teljesítmény (egy oroszt is beleértve), minden idők tizennyolcadik történelmi világteljesítménye, és mindenekelőtt óriási elégtétel a versenyzőnek a budapesti kizárás után. A célban egy érzelmes interjúban köszönte meg a szervezők vendégszeretetét és hozzáállását, amiért világszínvonalú teljesítménnyel jutalmazták.

A francia remek teljesítményének árnyékában a német versenyző, Dohmann sokáig a második helyen állt. Végül azonban kénytelen volt elhagyni a pályát, mert egyszerűen nem jött össze a verseny, és a Németországban élő török ​​Cumali Arslan második lett. Az első rajtnál 35 km-es távon 2:49:06 alatt futotta ki a teljesítményéből. A tavalyi évhez hasonlóan 2:56:13-as idővel a rumburgi Martin Nedvídek szerezte meg a harmadik helyet, aki 2 percet javított tavaszi dudinci teljesítményén, és 40 másodperccel maradt el a tavalyi zsitavai OR-től. Martin az egyik szervező a cseh-német versenyt, így le a kalappal teljesítménye előtt. Az egyetlen nő a rajtnál, a német Bianca Schenker több mint 16 perccel javította meg tavalyi egyéni csúcsát, és 3:26:44-cel ért célba. Ms. Bianca a W49-es versenyzők kategóriájába tartozik!

A gyönyörű cseh-német verseny a hátunk mögött van, tele volt kiváló teljesítményekkel, és bár minden oldalról érkeznek a dicsérő hozzászólások (főleg külföldről), a szervezők már azon törik a fejüket, hogyan készüljenek fel a következő évre. jobb.