A VILÁG SOSEM LÁTT ILYEN GYALOGOS 1-AT – A TÖRTÉNELEM LEGGYORSBB VERSENYE EZEN A PÁLYON – EGY EPIKUS CSATÁBAN A SPANYOLORSZÁG ÁLVARO MARTIN VÉGRE AZ ÉV LEGJOBB VILÁG TELJESÍTMÉNYÉVEL VÉGRE LETT VILÁGBAJNOK –17.39:1. EZÜST FANTASZTIKUS SVÉD VIKING KARLSTRÖM A ORSZÁGOS REKORDON - 17:39:1.17h. BRONZ BRAZÍL BONFIM AZ ORSZÁGOS REKORDON IS - 47:XNUMXh

A cikk szerzője: Lucie Nekulová / A fotók szerzője és budapesti különtudósítónk: Horst Kiepert

EREDMÉNYEK 20KM RACE WALK FÉRFI

FAJ ELEMZÉS

ÁRULÓ KAPCSOLÓ – CSÚSZIK:

JZGI0917Svfugaszélességampionát Budapesten indult. És te nemlo si mordítt ragasztóa kezdete. Mármint majdnem.

Szombaton 19.8. el kellett volna kezdenie a Sté20 km-en keresztül versenyez gyalogosok építésével. 50 férfi, akiknek sikerült kijutniuk a világbajnokságraampionát azonban hiába várta versenyét. Az időjárás-előrejelzés kegyetlen volt, vihar közeledett Budapestre, és a versenyt 2 órával elhalasztották. Bemelegítő versenyzők idegesósátrakban feküdtek, NeLink kardja vagy a kanadai Dunfee streamelt a közösségi oldalakon, és várta az időjárás javulását reményd.

V 10:50, a versenyzők kimehettek az esőbe, és elkezdhették nyelni az első kilométereket. Ritka řAdy csodálkozikhú, egy teljesen üres lelátó, semmi sem állíthatta meg a versenyzőket. És ahogy az eső alábbhagyott, sok lelkes szurkoló lépett a pályára. Azaz avodnikok egy igazán epikus csatával viszonozták őket. A verseny mezőnyében minden lakás képviseltette magáté kontinensek és az atlétika rajongói máskor ritkán látott mezeket láthattaké. A séta rendszeresen minden színben megmutatja, mennyire globális sportág az atlétika.

Már az elejétőlel do A japán Koki Ikeda vezetett, és szilárd előnyt épített ki. Sportolók üldöző falkája porszamár az első kilométeren 3:53 alatt! Ikeda tovább növelte előnyét több mint 20 másodpercre. Ez a versenyzési taktika megszokott nála, így inkább csak arra várt, hogy mikor kapják el. Körülbelül ötém kilométer, jóval a 20 perces határ alatt van lehetőségMABTurk Korkmaz úgy döntött, hogy vezet. Nála is gyakori a hasonló taktika, megpróbálja hogy stbivák csak nézi, meddig tart. Neki gyorsan exidal Caio Bonfim Brazbólílie és mindkét harcos néhány másodperces előnnyel ment egy körülbelül 15 üldözőből álló csoportra. A végén meglepően jajgatli olaszoké, a címvédő Yamanishi és az alkalmankénti ki-vissza Evan Dunfee. Számára teljesen normális egy ilyen bemutatkozás a versenyen, az olaszé a sztárjapán pedig meglepő módon szenvedli.

A négyzetméterenóa 10 km-en Koki 9 másodperccel vezetett a Bonfim - Korkmaz párossal és rajtuk. dal11 másodperccel lemaradva 10 üldözővel szemben. Ez a csoport 10 km-t gyalogolt a szegy sorpontosan 39 perc alatt, és világos volté, hogy e század bajnoki versenye zajlik. 14 km körül úgy döntött, hogy megtámadja Álvaro Martín ze Spanyolországot, és gyorsan elsöpört a pár mellett Bonfim - Korkmaz. Láthatta, ahogy Korkmaz szenved, és fokozatosan elesik. Árverési csarnokín tolta a fűrészt, és hamarosan átvette a versenyt. Koki megpróbálta visszatartani egy ideig, de ez csak előrehaladásának előképe voltéSorrendben leadom őt.

Árverési csarnokín érkezése felkeltette Stészámáraéa viking és elindult vele találkozniMABvezetés. Extr ment veleéEngem az ötvenes évektől átalakuló Dunfee motiválténeki bajnok a húszas években té a legmagasabb szint. Ně 4-5 másodperces kihagyással követte őket élete húszjávalLink kardja. Dunfee Karlströnem tartott engem, de a személyes rekordját támadta. A pálya mögött, a spanyol szó szerint repülve, Persy 17 km körül tudta utolérni a brazilt, ésA před neh. Nem volt hajlandó harc nélkül feladni, és Perseusszal birkózott az ezüstért. Bár két fenyegetés lebegett felette, nem ez volt az a pillanat, amikor meg kellett kockáztatni. A végén Persy el tudta fogni a brazilt, és az utolsó körben lépésről lépésre elhúzott tőle. Ez már világos volté, hogy az első három rohanni fog hogy cagyag jóval a 78 perces szint alatti időkben.

Álvaro Martín elmúltkb 200 m a spanyol zászlóval a kezében, és személyes rekorddal és a világ legjobbjaként haladt át a célvonaloném teljesítménye az év 1:17:32. Az országos rekordot Švéd Karlström 1:17:39-es idővel. Még a harmadik is a cli Caio Bonfim pmegdöntötte az 1:17:47-es országos rekordot, és ezzelet na világrekordoknak még messze nincs vége! Természetesen nagy vesztesekem pszerencsés nyertes, így hívhatja a negyedetéőt Evan Dunfee kapujában. Evan kérlekvillany cagyag könnyes szemmel és hatalmas mosollyal. Országos rekord, személyi rekord 13 év után, 1:18:03-as teljesítmény, ez a válasz arra a kérdésre, hogy tud-e gyorsulni, és van-e értelme Párizsért küzdeni. A német Christopher Linke szintén 9 másodperccel hátrébb végzett a nemzeti rekordban. A top 6 bezárultel noopeA kínai rekorder Sté ország Partanen Finnországból.

TPAM1067Az egyetlen a TOP 10-ben, aki nem mutatott legalább személyes rekordot, a kilencedik kenyai Gathimba volt, de csak néhány másodperccel maradt el NR-jétől. Még a tizedikként is a célegyenesben Bordier egy másodperccel 1:19:00 alatt teljesítette a futamot, életre szóló teljesítménnyel! Ugyanakkor a pálya bizony nem volt könnyű, vizes 180-as kanyar° nagyszerű volt a versenyzők számáraé problémaéaz én.

Patnact– fejezte be Koki Ikedát, aki megvadulté állítsa be a tempót. A hatodikctMegérkezett Korkmaz a török.

18 versenyző ment az abszolút extra osztályhatár 1:20:00 alá. 6 országos rekord dőlt meg. Ez volt az évszázad csatája! A verseny pedig minden bizonnyal befolyásolta a futam rajtjának eltolását, ami bizonyára feldobta a japánok gépi felkészülését.

A nagy lúzer celéő a verseny cseh rajongója, vagy plenos Cseh Köztársaságé TÉVÉ. Tomas nyomon követésee Staa futam rajtjára várva a stadion korlátján guggoló nő érdekes lehet egyesek számárana, nem vabban az időben, amikor ilyen csata zajlik a pályán.

Szerencsére vannak Allathletics adások és hát ki kbenos přišel, lehet továbbá shléköszvény itt: