CHENGDU WORLD SUMMER UNIVERSITY 2023:

EREDMÉNYEK / EREDMÉNYEK 20 KM VERSENY SÉTA FÉRFI/NŐ

450X324 Chengdu

A nyári hónapok hagyományosan a világ legnagyobb eseményei közé tartoznak. Po MAz E22 az idei Universiade másik nagy eseménye volt. A cseh gyalogosok közül tudott kvalifikálni Erzsébet Martínková, amely Csehország mellett a kínai Károly Egyetemet is képviselte.

Eliška augusztus 5.8-én állt rajthoz a kínai Csengtu városában. a hajnali órákban. Ennek ellenére a hőmérséklet már 25 fokra emelkedettº a a női versenyzőknek magas páratartalomra kellett számítaniuk (90%). Ő kívánmújm meglepetésm női versenyzőnek kellett lenniee a pályát több sorban szurkolók vették körül.

A kínai nők már az elején átvették a vezetést. Velük együtt a török ​​Bekmez, az olasz Mihai, az indiai Priyanka és a mi Eliška Martínkovánk. A török ​​kislány és a kínai lányok felváltva adták a meleget. Az ötödik kilométer környékénu az olasz elkezdett esni, az indiai versenyző pedig úgy döntött, hogy kasszasikerre megy. Hamarosan azonban számos figyelmeztetést kapott, és boldog volt, miután a boxutcában maradt, amikor kiszabadulok ütemben célba ért. A célba jutás jelentős szerepet játszott, hiszen India Szlovákiával és Kínával együtt, legalább 3 női versenyzőt tudott kiállítani, így a csapatérmek is sorra kerültek

10 km után 2 kínai nő állt a verseny élén, A török ​​és Eliška Árverési csarnokinc. 14 ezernél Turkyně elindult, és gyorsan 100-ra emeltem vezet. Eliška egy kínai nő előtt dolgozott, és diszkréten legalább egy ezüstéremért ment. Meryem Bekmez magabiztosan haladt a verseny elején, és nem koncentrált a tempóra és a riválisaira. Zavartan körülnézett, a férfiak versenyét nézte, és alig 2 km-rel a cél előtt egyáltalán nem vette észre Martínková támadását.. Nagyon gyorsan közeledett az éllovashoz, és hirtelen Bekmez felfedezte, hogy de facto Martínková mögött van. Hagyta magát teljesen kimeríteni, felfrissült, és előadta a nap második kasszasikerét. Növelte a frekvenciát, és a bátran küzdő Eliška azonnal elment néhány méterrel. Magabiztosan megőrizte vezetését egészen a célig, ahol egy újabb nagy éremnek örvendett. Eliška Martínková nagy valószínűséggel mintegy 100 méterrel a cél előtt élt át egy forró pillanatot, amikor megrándult a lába és ugrott, de a cél már nem volt messze, a harmadik kínai nő messze lemaradt, így magabiztosan ért el az ezüstéremig. Az arany már csak 5 másodpercre volt, de a török ​​egyszerűen felülmúlta aznapi versenyzőnk erejét. A cseh diáklány széles mosolya és nagy öröme talán sebtapasz a sikertelen ME22-nek. Az 1:34 alatti teljesítmény nagy biztatás, tekintettel a közelgő VB-re, ahol Eliška wild cardként indul. Igényes éghajlati viszonyok között a teljesítmény több mint szilárd.

A férfiak versenye de facto hasonló pályát írt le, mint a nőké. A kínai csoport Turk Korkmazzal együtt állt az élen. Ő, nevéhez hűen, nem habozott, akárcsak honfitársa, 14 km-en támadni. Addig is aktívan vezette a versenyt és támadásával csak megerősítette abszolút dominanciáját ezen a versenyen. Meryemmel ellentétben a teljesítménye nagyon koncentrált volt, nem hagyta, hogy semmi elterelje, és nagyon magabiztosan sétált az aranyig. Mögötte a nagyszámú szurkoló legnagyobb örömére a helyi versenyzők sorakoztak fel.

A 20 év alatti Európa-BAJNOKSÁG JERUZSÁLEM 2023:

EREDMÉNYEK / EREDMÉNYEK 10 KM VERSENY SÉTA NŐ

EREDMÉNYEK / EREDMÉNYEK 10KM RACE WALK MAN

400X400 u20 JeruzsálemAugusztus 9-én kiállt indulása mellett a MEJ-ben Ema Klimentova. Remek teljesítménnyel nyerte el az indulás jogát Poděbradyban, ahol nagyszerű egyéni rekordot és negyedik helyet ért el.

A jeruzsálemi stadiont Emma jól ismeri tavalyról, amikor az ME18 részeként ugyanott indult. Aztán ment még 5000 métert, ezúttal kétszerese volt a távnak.

7 fiatal sportoló indult helyi idő szerint reggel 26 órakor. Ema kezdettől fogva a 10. hely környékén maradt. A verseny élét a hagyományos gyalogló országokból álló csoport uralta - ITA, FRA,

ESP, UKR. A fiatal női gyaloglók túlnyomó többsége a személyes rekordok szélén küzdött, a célegyenesben pedig nagyon gyakran megjelent a PB jelzés. Igazán nagyszerű és látványosan szép teljesítményt nyújtott a győztes spanyol Santacreu, aki 46 perc alá csökkentette teljesítményét, és majdnem egy percet adott a másodikként befutó olasz Gabriele-nek. Poděbradyhoz hasonlóan a francia versenyző, Delahaie akasztotta a nyakába a bronzérmet.

Ema Klimentová technikailag megbízható teljesítményt nyújtott Poděbrady ellen, ahol Damoklész kardja lógott felette két piros formájában, és a 49. helyen végzett 23.74:12-es idővel. Ezzel a teljesítménnyel mindössze 10 másodperccel maradt el a júliusi Nové Paca-i verseny legjobb teljesítményétől, egy olyan versenyen, amely nem felelt meg a WA-szabványoknak, így neki is a tetszetős PB rövidítés szerepelt az eredmények között.

Így kell versenyezni a nagy versenyeken! Bravó. Ema jövőre junior lesz, ezért további fejlődést és részvételt kívánunk neki a perui Limában található SJ-ben.

A versenyt az allathletics-en lehet nézni, és a győztes gyönyörű teljesítményének köszönhetően tényleg néznivaló https://allathletics.tv/videos/3622570/womens-10000m-race-walk-final

A junior verseny egy nappal később került megrendezésre, és sajnos cseh részvétel nélkül. Stílusos kezdéssel teljesen uralta a versenyt - cél a tavalyi győztes ME U18 Frederic Weigel. Egy híres apa fia nem volt túl izgatott a Poděbrady utáni negyedik helyen, és semmit sem bízott a véletlenre Jeruzsálemben, a rajttól kezdve masszív előnyt épített ki, és ezt a célig tartotta. Végül, bár a török ​​Hayrettin Yildiz megpróbált erőteljesen célba érni, az olasz Diabat harcos üldözte, Frederic biztonságban tartotta az előnyét, és nagy idővel, 41-gyel ért célba.:53:58.