10 km séta a 4. gyaloglási fordulóhoz az I. és II. férfi és női bajnokság, Brno, AC Moravská Slavia Brno, 5. augusztus 2023.

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

510 betét767A bajnokság utolsó fordulójaé gyaloglás, ig azon az uszonyontimsó báraugusztus első hétvégéjén került megrendezésre Brünnben.

kifejezésínemávod ismét exekryval a Planet Brno fesztivállalnsképlanetárium, így az érdeklődők futva futhattak a verseny után, vagy felmenhettek a Kraví horára és megcsodálhatták a tudománynépszerűsítő egyedülálló projektet.

Opmenj Brnobanském kiállítási területet morvaországi sportolók szervezteké Ünnepelje meg a brnói 10 km-es versenyt. A versenyre való felkészülés megerőltető volté, a morva nagyvárost egész nap zúdító heves esőzés nem könnyítette meg a versenyre való felkészülést, odaadó munkájukért több elismerést érdemelnek.

A helyszínnek köszönhetően a versenyzők lehetőséget kaptak a tető alatti bemelegítésre, és nem kellett teljesen beszállniuk a versenybe promocsinál.

A verseny délutánján fiatal férfi és női gyalogosok indultak az 1-3 km-en. A rajtnál szokás szerint Brünnbené, azt is megmutatta a fiatal vendégé Szlovákiából, és a dobogósok nagy részét elfoglalták.

A fiatalabb diáklányok között van különbségé beékelte a helyet Anelány Halasova Vyškovtól szász 5:37/1km.

Behelyezés utáném futóém a verseny, amikor az alacsony részvételt jelentősen befolyásolta az időjárás, a bajnoki gyaloglók a társaságbaném verseny 10 km-en. És szerencsét kíván nekikíme, dmég azelőtt iső volt

A nőknél ezúttal nem volt egyértelmű favorit. Cseh első számú Eliška Árverési csarnokinc a kora reggeli órákban indult a kínai Universiadén, és ezüstérmet szerzett! Sajnos a verseny nálunk egy órakor kezdődött, így kbenos fisu.tv követte az enyémetlokdo. Elišce patnagy gratuláció, és talán az 1:33:58-as teljesítmény a nehéz éghajlati viszonyok között pozitív hangulatba hozta a közelgő VB-re.  A rajtnál hiányzott a második számú cseh, junior képviselő is Ema Klimentova, amely már megjárta a jeruzali MEJ-téma, ahol már indul a 10 000 méteres versenyen ez a sztmegrendelés 9.8. Az adás megtekinthető az allathletics.tv oldalon.

A többi női képviselőnek nem volt képviselői feladata, de nem jelentek meg a verseny rajtjánál! NyíltbanéA versenyen a Petříková - Bugárová páros olyan sokáig küzdött egymás mellett, cicus Johana Petříková (Spartak Prága 4), volt természetbené a fél versenyt ismerice erők és hogyelment egy másik személyesért rekord téhogy a szezon. A legjobb teljesítményt javíthatja a Satalice segítségévelila o dal2 perc már 55:16. Akárcsak a Satalice, még csak egy bizsergés semnskA pálya nem könnyű, és várható, hogy a gyorsabb pályán tovább javítja teljesítményét.  Olyasmiém helyen, a bajnoki versenyen kívül induló extraligás versenyző végzett Nelli Bugarova Pilsenből, aki 56:22-es teljesítménnyel a második legjobb teljesítményét mutatta be.  Bebiztosította a harmadik helyet Sztyepanka Szex Göndör Hradec Královbólé 58:11-es teljesítménnyel. 60 versenyző jutott 5 perc alá, míg Lenka Borovičkovának egyetlen másodperccel sikerült. 37 női gyalogló fejezte be a versenyt, bár teljesítményében ples 90 perc múlva valószínűleg sikeresen meg lehetett vitatni, hogy egy igazi sportcsapat iránti elkötelezettségről van-e szózi.

510 betét236A férfi válogatottban az espoo-i ME22 győztese, Jaromí állt rajthozr Morávek és Adam Zajíček. Mindketten de facto befejezték a sorozatotóa kérdés az volt, hogy mennyire motiválják magukat a következő gyors kilométerekre. A fiúk nem okoztak csalódást, és az első kilométereken személyes rekordszintű tempót próbáltak. SemmiéA verseny kezdettől fogva egyáltalán nem tetszett nekik, Morávek fokozatosan elkapta Zajíčeket, és megpróbált valami többet csinálni a versenyen. A stílusbírók azonban kizárással zárták erőfeszítéseit. És így megy a győzelemértel no pfriss vagyzokogásing Ádám Nyuszi v számára figyelemreméltóém teljesítmény 45:15. Azonban értékelni lehet azt az erőfeszítést, amikor a fiúk megpróbálják a tempót, amié még nem teljesen passzolnak, és vagy sikerül, vagy (nem) aggódnak miatta hogy cíazokat. Fajé a helyet egy tapasztalt veterán könnyedén nyerte el magánaknsky wampion Márton Napmegyek. A nyári szünet utáné gyalogosé szünet, így is megmutatta a 47:50-es színvonalát, és elkezdheti a felkészülést Pepa Smola őszi órájára és gyönyörűému zhitavskéneki faj.  A junior több kilométeren keresztül tartott vele a lépést Kukla Albert, Frmindezt a tavaszi versenymaraton után, amikor minden héten versenyzett és ugrott ragasztóvalPoděbradszkból varrtého meleg több mézavarja őket. Aza verseny itt sem jött be neki és a végén egy másik veteránnal szemben, harmadik a célegyenesben veszített Rostislav Motorosok - 49:47.  Próbálja ki az első versenyzési legjobb tízetel frýfedélzetserdülő tehetség Vojtech Novak és egyáltalán nem volt rossz teljesítmény. 51:27 igényesé megfelelő alapot teremt a következő évre. És ha Vojtát ősszel láthatnánk a Žstbeh, az ottani körpályán simán bírja az 50 perc alatti teljesítményt.  Említést érdemel még a sétálók színvonalas teljesítményeéa játékvezető Miloslav Mancsok - 52:44 az ő korában vané M65 kategória több mint tekintélyesóóó! NAK,-NEKA férfiak versenyét 37 versenyző fejezte be, 4-et kizártakneki.

Brünniekm patköszönjük az újabb szép versenyt, és a gyaloglás szerelmesei elkezdhetik a felkészülést a bajnoki döntőkre, a veterán bajnokságra. ME az olaszországi Pescarában és szeptember végén a hagyományos Mách-tó körüli versenyen.

510 betét800Októberben várhatjuk a nagyoté versenyek cseh staféta alatt. Eleinte már a tizedik osztály Prágaé órákat (október 21.10.) Pepa Smola és az AC Praha égisze alatt 1890 és egy héttel később, 28.10.  Lusatia gyalogló Zittauban, amikor az AC Rumburk átvette a Trojmezi szervezését és versenyzést kínálttávolságAnnyira változatos, hogy mindenki válogathat.