Fantasy cseh gyalogosok előadásában az U23-as Európa-bajnokságon 20 km-es gyalogláson. Srácok 3 x BRAVO!!!!!!!!!

A fiúk testszakadásig küzdöttek az eredményekért, és megjelentek is - dióhéjban összefoglalva: Jaromír MORÁVEK kiváló teljesítménye 1:25:33h kitűnőt jelent Európa 7. helye és remek cseh U23-as rekord, természetesen szintén kiváló személyes rekord 20 év alatt!!!! Adam ZAJÍČEK is kiváló teljesítményt nyújtott 1:27:03h, amivel be is került a TOP 10-be!!!

A nőknél a nagy favorit Eliška Martínkovát sajnos kizárták.

EREDMÉNYEK FÉRFI 20KM VERSENY SÉTA / EREDMÉNYEK FÉRFI 20KM VERSENY SÉTA

EREDMÉNY NŐI 20 KM SÉTA / EREDMÉNY NŐI 20 KM VERSENY SÉTA

Szerda kora este 12.7. az EB U23 espoóban indult az első szakággal. A 20 km-es gyaloglás során a nemesfém kedvenceként mutatkozott be Erzsébet Martínková, aki érmet és limitet akart a budapesti vb-re. Vele 23 női versenyző állt rajthoz.

A verseny napsütéses időben, 20-án került megrendezésreºC elég ígéretes volt kellemes versenykörülmények. A versenypálya messze nem volt tökéletes. Egy hosszú lejtős terület közvetlenül a cél után, púpos, egyenetlen aszfalttal, 180°-os kanyarral... távol a Poděbrady versenypálya ideálisjától. A férfi és női versenyzők OR- és SB-áradata azonban megmutatja, hogy az európai feltörekvő fiatalok hogyan tudnak felkészülni a nagy versenyekre.

A futam első métereitől 5 fős női csoport ment az élre, elsőként a török ​​versenyző esett ki, aki végül nem fejezte be a versenyt. Ezt követően megjelent Moutard (FRA) és társ-kedvenc Mihai (ITA). Eliška Martínková kapaszkodott egy másik franciához, Pauline Stey-hez, aki szépen haladt. Az első kilométer után a 4:40 se -től indultryFarm és a tempót a 4-es szinten tartották:32 - 4:35. Sajnos ennél a tempónál beigazolódott, hogy ezen a szinten az első számú gyalogosunknak technikai problémái vannak, és a futam kb. 22 perce után Eliščina neve már 2 kizárási javaslat volt. Nagyon hamar jött a harmadik célpont, és Eliškának 2 percre meg kellett állnia a boxutcában. Miután visszatért a versenybe, támadóstratégiát választott, mert nem volt vesztenivalója, a következő métereken élesen elindult, és a verseny gyorsan véget ért számára a negyedik lappal, még a felénél. A vb-n való indulás nagy valószínűséggel nem fogja érinteni (elég előkelő helyen áll a rangsorban, de még mindig messze van a kvalifikációs határtól), így az Universiade versenye lehet a szezon következő csúcspontja és egy kis folt. a mai csalódásért. Azt kívánjuk Eliškának, hogy gyorsan túljusson a mai csalódáson, és technikailag biztos lépéssel induljon a következő versenyeken. Az új U23-as nemzeti rekordnál a francia Stey lett a futam győztese, kiváló teljesítménnyel 1:31:17. 3 versenyző nem látott célba, 11 nő haladta meg egyéni vagy szezonbeli legjobbját.

Moravek cz espo nap0 026 Nagy

30 perccel azután, hogy a nők elkezdték versenyüket, a férfiak is pályára léptek. A 24 versenyző között a mi harcosaink, Adam Zajíček és Jaromír Morávek álltak a rajtmezőny második felében, Ketner edző pedig az első tizenkettőt értékelte sikeresnek. Mindketten első éve szerepelnek a férfi kategóriában, már csak az ME U23-ban való részvétel is siker kellett volna számukra. A futam első métereitől kezdve a spanyol Mcgrath dominált, aki rajt-cél stílusban egyértelmű győzelmet aratott, ill.:21:03. Fajemu Ital 2 percet adott Cosimának. Nagya legnagyobb megdöbbenést és örömet a szervezők számára a helyi versenyző, Jokinen meglepő bronz helyezése jelentette az U 23 - 1 országos rekordban.:24:41.

Harcosaink a 10-16. helyért küzdő csoportban indultak, 1:26:00-as teljesítményre, ami mindkét gyalogosnak VAGY-t jelentene. Ennek a csoportnak az élén a verseny nagy részében Jaromír Morávek állt, edzőtársa pedig éppen mögötte. A csoport fokozatosan haladt előre, és 10 km-nél 43:03 alatt már a 7-13. helyen álltak a versenyzők. Embereink továbbra is egyetlen cél nélkül mentek, és 14 km-nél már a TOP 10-ért küzdöttek. Körülbelül 5 km-rel a cél előtt Adam Zajíček kiesett a csoportból, de így is remek helyezésért és kiváló időért ment. 17 km körül jelentősen felgyorsult, a férfiak ekkor már a harmadik német Frenzl közelébe kerültek. Gyorsan visszahúzódott Adam Zajíček mögé, aki előtt nagy csata zajlott. A parti tempója a 4-es szintre esett: 10/km és Jaromír Morávek technikai gondokba ütköztek. Gyorsan kapott 2 javaslatot, de kevesebb mint 2 km volt hátra a célig. Bár Jarda kiesett a bronzért folytatott harcból, és kissé kikapott riválisától, mégis sikerült egy nagy VAGY 1-et szereznie.:25:33, ezzel teljes 2 perccel javította Poděbrady személyes rekordját. Ráadásul ezt remek 7. hellyel zárta, és jelentősen felülmúlta a tabellavárásokat. Jarda olyan bravúrt hajtott végre, amit hosszú évek óta nem láthattunk. Lukáš Gdula 2016-ban a Poděbrady 1-ben gyorspályára lépett:25:50, de ez benne vanmit.

Jard mai 1:25:33 órás teljesítménye a cseh U23-as rekord és a tizedik a cseh történelmi tabellán 20 km-es gyaloglásban. 3x Bravó!!!!

Moravek 2 cz espo day0 018 Nagy

Morva nyuszi cz espo nap0 023 NagyVégül a szenvedő Adam Zajíček a kiváló kilencedik helyen végzett. A nehéz utolsó kilométerek ellenére is kiváló teljesítményt ért el, második legjobbja - 1. lett:27:03-án, amikor kevesebb mint fél percet veszített az ideális Poděbrady-tól. Adam kissé csalódott volt a verseny utáni interjúban, de nincs miért. Mind a helyszín, mind a teljesítmény a legszigorúbb követelményeknek is megfelel.

Az edző és mindkét versenyző rendkívül elégedett lehet. Még így is sötét felhő lóg tökéletes teljesítményük felett. Karel Ketnernek két limitálója volt az U23-as Európa-bajnokságon. Gyalogos edzőnek csak Kateřina Čermákovát jelölték (potenciális érmes edzőként joga volt ott lenni!). Karel Ketner azonban két limiter edzőjeként csak egyedül utazhatott!!! Az újdonsült ikerapának bizony nem könnyű ennyi pénzt a hobbijára fordítani, már fizetés nélküli szabadságot vesz ki a munkából, így édesanyja, Jaromíra Morávek lett az EB-szereplés szponzora.

Hány másik edzőnek van 2 vádja az EB kezdetén? Nagymama és Pernica. Különben talán senki.

Tényleg olyan rossz állapotban van a cseh atlétika, hogy nincs helye a csapatban annak az edzőnek, akinek a 2 ápoltja elérte a részvételi korlátot? Természetesen a szülőknek kell finanszírozniuk gyermekeik hobbiját. De tényleg rendben van ez ezen a szinten, egy olyan edzővel, akinek nyilvánvalóan vannak eredményei, és két sportolót is bevitt a TOP 10-be? Kapnak-e kártérítést az előadás után? kemény…

Reméljük, ez nem szegi kedvét az ígéretes edzőcsoportnak, a sok pletyka és bottal a lábuk alá dobálása után nem lepődne meg az ember. Legközelebb ajánlunk egy kollekciót HITHITU-n, Donián vagy más platformon. Először te vagy a szüleid fizetnek érte, de biztosan sokan szívesen segítünk neked.

Mindkét harcos csodálatos versenynapját több mint egy sötét felhő rontja el...