A gyalogló Lukáš Gdula a futóversennyel játszott, és meglepően magabiztosan nyert a Petr Adam gyalogló által szervezett terepfutó versenyen.

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

MG 1645Két kerék a fal mellett már hagyományos terepfutó verseny, amelyet Ing. Petr Ádám, idén tizenkilencedik alkalommal! A kocogás szerelmesei a Hvězda pálya szép környezetében mérhetik össze erejüket. A verseny útvonala, ahogy a neve is sugallja, a pálya falai mentén és a fő kategóriában halad a férfi 7,8 km hosszú. Útvonal nőknek rövidítése: 4 km. Nők futhatnak a férfi pályán (2 kör, kategóriától függetlenül). Idén erre is lesz lehetőség férfiak futnak 1 kört (4 km) (kategóriától függetlenül).

Idén a versenypálya hagyományos nagyon nehéz profiljához - meredek futások és ereszkedések, gyökerek, kátyúk, gödrök - hőség (33°C) és fullasztó hőség csatlakozott, így a legtöbb küzdőnek nyúlnia kellett a morálért és néhány az aljára.

A nevek alapján azt hinné az ember, hogy egy gyaloglóverseny rajtjánál álltak: Gdula, Drahotová, Adam, Jeníková, Smola jun., Borovičková, Němec, Vlachynská, Hejkrlík.

Az idei év meglepő, de teljesen szuverén győztese Lukáš Gdula gyalogos lett (27:45.7) , amikor az egész futóverseny "mezét tépte", és nem is akármilyen, pl. egy kiváló maratoni futó Petr Pechek csak a 3. helyen végzett (28:18.2) és Lukáš így több mint fél percet adott neki! Vagy Perňa rendszer ésnői a 4. helyen (David Štros 28:52.3), több mint egy perccel lemaradva Lukáš mögött. Híres gyalogos előadás! Emlékszem főnököm szavaira a Vörös Csillag Prágában: "jobb a futó gyalogos, mint egy sétáló futó" (természetesen túlzással, mert a gyalogos versenyeken a gyalogos stílust szigorú bírók felügyelik). Idén azonban Lukáš egészen más dimenziót lehelt ezekbe a szavakba: "a futó sétáló minden futó futót legyőz". Vagy lehet, hogy Lukáš már futókarrierre készül, és végre búcsút mondott a gyaloglásnak - persze nem tudjuk -, de ez nem lenne meglepő, tekintettel arra, ami jelenleg a cseh gyalogos repülésben történik...

PITCH WALK Prága két képviselője volt az 1 körös (4km) versenyben: Lenka Borovičková 21:10.14 3. helyezést ért el a Z50 kategóriában (összesítésben a 20.), amikor 10 másodperccel elvesztette a harcot egy másik gyalogossal Karolína Jeníková 21:00.3, aki gigantikus eredménnyel zárta a Z55 kategóriát (összesen 18.m)!!! A férfiak 1 körös versenyében Daniel Smola (nem futó / nem gyalogló) 6. helyezést ért el egyéni rekordban 1 körben a falnál 18:53.9, amikor az első öt futó – az Atletika Lovosice sportolói – mögött végzett.

Őszintén köszönjük Péter Ádámnak a gyönyörű versenyt, a példamutató szervezést, a jó közérzetet és a mozgás örömét a csodálatos prágai Hvězda természetvédelmi területen. A verseny jubileumi 20. évfordulóján pedig sok lelkesedést, örömöt, életerőt és erőt kívánunk neki!!! Köszi Petra!!!!