A World Athletics Race Walking Tour sorozat bronz státuszú, legrégebbi szlovákiai gyalogversenyeinek 54. évében rendezett „Záhorácka dvadsiatku” Borský Mikuláš-ban a 10 km-es pályán egyértelműen az ukránok domináltak, a nőknél Ljudmila OLYANOVSKÁ (42) :53 perc), a férfiaknál Ivan BANZERUK (40: 37 perc)!

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

játékvezetői ívAz 54. alkalommal megrendezett Záhorácka Dvadsiatka Borské Mikulášban ezúttal sem maradt el cseh részvétel nélkül.

110 ország 15 gyaloglója jelentkezett a hagyományos, WA bronzstátuszt elnyerő versenyre, és igazi gyalogló sztárokat lehetett látni.

A korábbi években a hagyományos húszat felváltotta a tíz kilométeres táv.

Már a legfiatalabb kategóriákban is képviseltette magát a cseh gyaloglás a kis Orlíknak és az Anička Málková körüli edzőcsapatnak köszönhetően. Veronika Doratilová kilométeres versenyen próbálta ki a felkészülést (8. - 8:05). A legszebb tanulók között Vikotrínová Eva a hetedik helyen végzett (1km - 6:05). Viktorínová Anna (11. - 15:16) fiatalabb növendékekkel küzdött két kilométeren, Doratilo Kristýna (3. - 11:24) pedig 36 km-en próbálta ki magát a nemzetközi versenyen. Hagyományosan cseh veteránok is részt vettek. A hajthatatlan Kovanda Jiří (12. - 37:35), Jan Zajíc (13. - 38:44) és Stanislav Marek (15. - 43:49) nem habozott hosszabb útra indulni, találkozni sétáló barátokkal és több veterán kilométert futni. Bámulatra méltó, mert a legfiatalabb közülük 1953-as!!!

A cseh színek győzelmét a juniorok között Albert Kukla (SK Jeseniova) szerezte meg. Eredetileg a hétvégi cseh junior bajnokságon kellett volna részt vennie, de a junior versenyt pénteken a technikai delegált lemondta, mivel mindössze 2 versenyző regisztrált, és a címet nem lehetett kiosztani. Albert gyorsan Szlovákiába utazott és 48:39-re nyert.

A nőknél a prágai Óra szereplésének köszönhetően Ukrajna az első hely a jól ismert Liudmila Oliyanovska-nak köszönhetően, remek időn 42:53 (férfiak között holtversenyben a hetedik helyen végzett). A második görög Papadupoulounak több mint 2 percet adott! A legjobb szlovák, a sérüléséből visszatérő Hana Burzalová 47:32-t mutatott, és Ema Hačundovával (influenza után - 48:45) megerősítette a szlovákok óriási teljesítmény-előrelépését, amely a januári ausztrál edzés után kezdődött.

DSC 0966

A férfiaknál is az ukrán Banzeruk Ivan dominált, 40:37-re. Az első három rendkívül kiegyensúlyozott volt. Az ezüstöt, akárcsak Tokióban :), a német sztár, Jonathan Hilbert szerezte meg, aki mindössze 3 másodperccel maradt hátra. További 4 másodperccel vissza egy igazán hihetetlen veterán volt. A portugál Joao Vieira 1976-ban született, és még mindig 40:44-es időt mutat!!! A szlovák Dominik Černý a negyedik helyet szerezte meg az új OR-ban - 41:07.

A gyaloglóink ​​ezúttal nem teljesítettek jól. Albert Kukla mellett más Karel Ketner osztályok indultak. Adam Zajíček egészségügyi problémák miatt hamarosan visszalépett a versenytől. Jaromír Morávek élesen kezdte a versenyt, a nyitó 5 km bőven 21 perc alatt volt, de a nyolcadik kilométeren a gyalogos szabályok megsértése miatt véget ért számára a verseny. Nem minden nap a megvilágosodás, az a fontos, hogy ne félj. A magasabb versenytempónál a technikát el kell sajátítani, és az a fontos, hogy embereink ne féljenek tőle. A jövőben minden bizonnyal nagy motivációt jelent majd Víťa Hlaváčnak az idei gyorsulásuk, a kölcsönös versengés pedig csak segíthet embereinken.

A záhoráki 20-as mögöttünk áll, és a szervezők már azon gondolkodnak, hogy a XNUMX km-es távot bronz státusszal visszaadják a versenybe.