A szlovéniai Ptuj-i MU-n a folyamatosan fejlődő tinédzser Vojtěch Novák 5.000 méteres gyaloglását 23:32,38-ra javította, Marek Rösler diák pedig Turnovban egy hatalmas 3.000 méteres gyaloglást mutatott be 14:23,77-tel egyéni versenyen a pályán!!! BRAVO srácok!!! Gratulálunk!!!

Ez az évad a gyalogos fiatalok szemszögéből nézve tetszetős előadások egész sorát hozza. Idén a lányok sokéves teljesítménydominanciája után a diákok és a tinédzserek körében is ragyognak az idők.

11.6. a szlovén Ptuja adott otthont a CZE - HUN - POL - SLO - SVK U nemzetközi öttusának 16/17.

EREDMÉNYEK MU PTUJ U16/U17.pdf / ERGEBNISSE PTUJ U1/U17.pdf

Matěj Piták és Adéla Pittnerová a szezon előtt bekerült az ifjúsági válogatottba. Adéla azonban ebben a szezonban még nem indult gyaloglóversenyen, és Matějhoz hasonlóan, akinek csak egy sétarajtja van, ő is a kerékpározást részesíti előnyben. Bár a MU jelölését csak június 5.6-én zárták le, amikor Matěj már biztos volt a tabella második helyében (teljesítmény 24:47.15), valószínűleg kerékpáros feladatai miatt nem jelent meg a válogatón.

Egyértelmű első számú gyalogosként nyerte el az indulás jogát Vojtech Novák (TJ Slezan Frýdek – Místek, tr. Nejezchleba) és vele Vojtěch Peroutka (Dukla Prague, tr. Javůrek/Svoboda). A fedett pályás bronzról alig 30 perces Nové Město-i teljesítménnyel 27:21-re javított, és ezzel megszerezte a kezdési lehetőséget az államközi mérkőzésen.

A lányok között lehetőséget kapott a páros reprezentatív mezének viselésére Eliška Kokořová (TJ Slezan Frýdek – Místek, tr. Nejezchleba) a Ema Kyselicová (Spartak Prague 4, tr. Kubicová).

A verseny szeles időben zajlott. A juniorok versenyében előre látható volt lányaink 5000 méteres teljesítménye miatt, hogy sportolóink ​​zárják a nyolc gyaloglós rajtmezőnyt. Kovács Alexandra magyar képviselő 23:46,54-es remek teljesítménnyel győzött. Három női gyalogló a 25 perces határ alá került, a negyedik magyar csak 12 másodpercet vert rá. Lányaink a lehetőségeik határán teljesítettek, amikor Ema Kyselicová még személyes rekordot is felállított, és közel 15 másodpercet javítva 29:15.34-re.

Eliška Kokořová idén még le van maradva a tavalyi szezon teljesítményétől, de legalább 29:22.57-re javította az idei időt. Lányaink és a célban elért hatodik hely között a jelenlegi legjobb teljesítményük ellenére is tetemes volt a különbség - több mint 2 perc, és remélhetőleg ez az élmény nem veszi el a lányok kedvét, hanem motivációt jelent a további munkához.

5000 gyaloglásban a gyaloglóink ​​lényegesen jobban teljesítettek. Lea jelentősen javuló Vojtěch Novák mindössze 3 másodperccel maradt el a Poděbradytól induló országúti OR mögött a pályán, pályaidejét 32 másodperccel NMnM-ről 23:32.58-ra mozdítva el. A negyedik helyen végzett, A lengyel Jasinski 23:13.29 alatt nyert. Mindössze öt gyalogos jutott a 24 perces határ alá, a tíz gyalogos között a második cseh versenyző - Vojtěch Peroutka - a kilencedik helyen végzett 28:10.86-os idővel.

Összesítésben a cseh sportolók győztek mind a serdülő lányok, mind a serdülők között. Gyalogosaink képességeik határáig küzdöttek, de a többi reprezentatív csapat teljesítményében jelentős volt a lemaradás.

És még egy hétvégi fellépés érdemel figyelmet. A turnovi szólóversenyen Marek Rösler tanítvány (AC pada Boleslav tr Prückner) remek egyéni rekordot állított fel, amikor 15:14-es teljesítménnyel pályafutása során először átlépte a 23.77 perces korlátot. Ezzel ő vezeti az idei pályatáblázatokat, a libereci Dan Mochal 14:02-es poděbrady teljesítménnyel uralja az utat.