Cseh gyalogosok vártak. A cseh színeknek nem sok örömet okozó gyűgyi külföldi bajnokság után nálunk is elkezdődött a versenyszezon. Az időjárás valóban áprilisi bolond volt, de április elején ilyen.

Szerzők: cikk - Lucie Nekulová / fotó - Nekula úr

IMG 0357A bajnoki verseny első fordulóját morva és cseh részre osztották. A morva egyesületek szombaton Holešovban versenyeztek, a többi gyalogló Rumburkban találkozott egymással. Jelenleg Csehország északi részének gyalogosai évente kétszer mennek Morava felé. Olomouc és még a hagyományos Brno is megéri az utazást és a pontokat. Kár, hogy viszont nem érvényes, és a versenyt fel kellett szakítani.

Holesov, 1. FORDULÓI. LIGA MU-tólЖЮ A ŽEN, SK. CA II. MU LIGAЖЮ A ŽEN, SK. D, E

Holešovban úgy döntöttek, hogy a férfiaknál és a nőknél közösen indulnak, ami kisebb indulószámmal minden bizonnyal lehetséges, de a bajnoki sétát külön kell választani. A hideg időben azonban minden bizonnyal örömmel fogadták mind a versenyzők, mind a szervezők és a bírók csapata.

A versenynap gyaloglással kezdődött 5000m. Itt több mint négy perces előnnyel nyert Vojtěch Novák Frýdek-Místekből, aki rögtön a szezon elején új OR-t állított be - 24:29:19. VAGY 15 másodperccel egyéni versenyen, ez Nejezchleb edző jó munkájáról tanúskodik. Bravó.

Hosszú távon személyes rekordban is második lett Petr Havránek a határról - 28:34:07. Ez csak a premier előadása 6 perc/km alatti tempóval. Harmadik lett a célegyenesben Tomáš Vojtíšek Brünnből 33:07:13-ban.

Kiegyensúlyozott küzdelem a második emberrel a csábítás sorrendjében női 5000 méteres gyaloglásban Tereza Mrázková Havířovból, amely 28:31:20-as teljesítménnyel az OR-t is meghaladta, és először került a 29 perces küszöb alá. A második és a harmadik helyet egymás mellett szerezték meg Eliška Kokořováová, frýdek és a város versenyzője (29:14:45) a Eliška Říhová, ami 0,05-tel maradt el a célvonaltól.

Összesen 5000 férfi és női sportoló állt rajthoz az 16 méteres versenyen.

A 10 000 méteres gyaloglásban az induló volt az egyértelmű favorit a versenyen kívül pilsner Jaromír Morávek, akinek egy héttel a dudince-i 20km-es OR után kényelmesen, pontosan 44 perc alatt sikerült az edzéstempóban nyernie. Második lett a célegyenesben Havířovský Jan Polák - 59:30.43 és alig több mint egy óra alatt a harmadik Filip Kaštovský a Poruba Athletics csapatától. 10 versenyző állt fel a rajthoz.

A nőknél csapatversenyben Toruń ezüstjét szerezte meg Ivana Vranková időben 62:07:23, micsoda színliget Vyško Orlík. Holešovská Aneta Pávková 63:39.03-mal teljesített és második lett, a harmadik helyért a képzeletbeli bronzot szerezte meg Lenka Slabáková Brünnből - 65:43.78. 11 női sportoló indult.

Holešovban senkit sem diszkvalifikáltak.

IMG 5765Rumburk, 1. KÖRŰ FAJTAI. LIGA MU-tólЖЮ A ŽEN, SK. A, BA II. MU LIGAЖЮ A ŽEN, SK. A, B, C

Vasárnap az észak-csehországi Rumburk klub adott otthont a bajnoki verseny következő szakaszának. 1º-nál kezdeni 10 méteres verseny 18 harcos állt, kettő nem látta a DQ gólját. Az első méterektől kezdve egyértelmű győzelmet aratott Martin Nedvídek az Ústí nL színeiben látogat Az abszolút könnyedséggel teljesített 46:39.44-es teljesítmény csak heti 35 km megtétele után tud örülni. az első három kilométeren igyekezett vele tartani a lépést Albert Kukla az SK Jeseniova csapatától, amivel újonnan készül

Karel Ketner Ostrava csoportja. OR 48:38.83 kellemes a szezon elején, és remélhetőleg Albert ki tudja majd harcolni Poděbradyig. A harmadik elfogyott Václav Kolář Liberecből 51:54.31. 4 másik versenyző - Řezábek, Doubek, Šolc és Janoušek - OR-ba ment a pályán.

A nőknél sokkal izgalmasabb volt a harc a képzeletbeli érmekért. Kezdettől fogva a dudinci bronzérmes állt az élen Štěpánka Pohlová Kučerová Hradec Královéból 56:54.39-es teljesítménnyel. Mögötte nagy harc bontakozott ki a pontokért és a VAGY-ért. Mladoboleslavská Lucie Krinwaldová további fejlődést mutatott, és végül megszerezte a második helyet, amikor a futam végén sikerült elhúznia Johan Petříková – Spartak Prága 4, amely a fedett pályás érem után folytatja VAGY sorozatát. Mindkét versenyző remek OR-t ért el - 57:15.60 és 57:23.05. Körülbelül 2 km-rel a cél előtt a negyedik Jana Vildová esett ki a csoportjukból. Szinte az egész futamot egyedül sétálva a libereci Pavla Cinkánová is gyönyörű technikai teljesítményt nyújtott az OR-nek és 60 perc alatti időt - 59:00.16. 9 női versenyző indult, egyet kizártak.

Az 5000 méteres versenyre 22 harcos vett részt, egyet a verseny alatt kizártak a versenyből. Ő lett az egyértelmű favorit és győztes Lukáš Pazdera (ASK Dipoli) 23:32.46-os idővel. A második a célegyenesben az utolsó pillanatban érkezett Novopacky volt Rudolph Cogan 25:52.77-tel, személyes rekordért pedig harmadik lettél 25:52.53-mal Martin Žežulka az Athletics Stodůlky csapatától.  Vojtěch Vejvančický, a rumburi diák a hatodik helyen végzett nagy embernek - 28:50.57, és megerősítette jelentős fedett pályás fejlődését. További 30 harcos - Miloš Němec, Jakub Stejskal és Ladislav Stejskal - pályaautóval 3 percnél hosszabb idő alatt teljesítette a versenyt.

IMG 6248A női versenyben 15 versenyző állt rajthoz, akik annyira elsajátították a gyaloglás technikáját, hogy egyetlen bejegyzés sem jelent meg az eredményjelzőn. Az egyértelmű győztes az egykori képviselő lett, aki csak szabadidőben sétál Jana Zikmundová Turnovból, aki 27:17.01-es idővel győzött. Sokáig tartotta vele a lépést, és még a Rumbur versenyzőpáros tempóját is megszabta. Kačka Nedvídková (28:08.68) és Anička Horáková (28:52.94). A toruni csapatverseny ezüstérmese - Lenka Borovičková - a negyedik helyen végzett, egy hét alatt három éles oldalt ért el. Veronika Scholzeová és Ema Kyselicová szintén 30 perc alatt teljesítette az OR-t, Alžběta Musilová pedig 30 perc alatt.

A rumburgi versenyről készült fotók néhány napon belül itt lesznek elérhetők:

A gyalogos szezon ezzel hivatalosan is elkezdődött, és legközelebb 14 nap múlva találkoznak a férfi és női gyaloglók Olomoucban az MČR-en 20 km-es gyaloglás és bajnoki versenyeken.