ANEŽKA DRAHOTOVÁ 12.740m a LUKÁŠ GDULA 13.150m splnily na Pražské chodecké hodinovce bez problémů role favoritů a jednoznačně zvítězily!!!  V dorostencích na 5km zvítězil PETR DUŠEK (ročník 2001) v novém osobním rekordu 23:37,7min!

181020 Prag F04Pražská hodinovka 2018 2380

Pražskou hodinovku 2018 vyhrály: Lukáš Gdula(7) za 13 150m v mužích a Anežka Drahotová(1) za 12 740m v ženách (viz Foto). O vítězích nebylo pochyb od samého začátku. O druhé místo v mužích byl však sveden těžký boj mezi Martinem Nedvídkem, Rostislavem Kolářem a mladším bratrem Lukáše Gduly Tomášem. Rosťa i Tomáš se snažily svého o dost staršího soupeře Martina  "uviset" jak jen to bylo možné a do osmého kilometru se jim to dařilo velmi dobře, zde však z boje o první tři příčky odpadl Tomáš Gdula a krátce na to se dokonce podařilo Rosťovi dostat se pár desítek metrů před Martina na druhou pozici. Zavěrečnému drtivému finiši Martina však neodolal. A tak 2.místo nakonec vybojoval Martin Nedvídek M43 (8) za 12 700m, 3.místo Rostislav Kolář(14) za 12 639m a nepopulární 4.místo si odnesl Tomáš Gdula(9)za 12 350m. Nejlepší německý závodník Steffen Borch (13), M45, SV Halle, těsně pokořil magickou 12ti km hranici - 12 070 a došel na 5.místě. O celkové 6.místo byl sveden velice vyrovnaný minisouboj "na dálku", dvou velkých soupeřů M50 z veteránských MS, ME - Pepa Smola  11 286m pokořil o 55metrů svého německého soka Steffena Meyera, SV Breitenbrunn, 11 231m.

!!!PRAHA LÁKÁ NA HVĚZDY!!! OPRAVDOVÝ BONBONEK SE NA ZÁVĚR VENKOVNÍ SEZONY CHYSTÁ V PRAZE!!!

Potvrzeny starty TOP závodnic - stříbrné z letošního ME a absolutní světové extratřídy - české reprezentantky ANEŽKY DRAHOTOVÉ a výborné německé reprezentantky TERESY ZUREK!!!!!Na startu bude taktéž nejlepší český chodec a úspěšný český reprezentant LUKÁŠ GDULA

Prazska hodinovka 2017 232

V sobotu 21. října se uskutečnil na dráze Olympu Praha ve Stromovce již 5. ročník mezinárodního závodu ve sportovní chůzi, Pražská chodecká hodinovka. Za příjemného chodeckého počasí přišlo do areálu Sportovního centra MV 90 atletů, z toho 41 žen a několik desítek rodinných příslušníků a přátel. Zápolili nejen ve 2 závodech v chodecké hodinovce (celkem 45 startujících) ale i v doprovodných závodech na 5000, 3000 a 1000 m. Kratší tratě byly vypsány hlavně pro děti a mládež, jichž se zúčastnilo 37.